Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Müslüman Alimler Birliği'den Trump'a Kudüs uyarısı
Dünya Müslüman Alimler Birliği, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması durumunda doğabilecek sonuçlara karşı uyarıda bulundu.
23 Ocak 2017 - 11:52:46
 

Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada,  ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasından doğabilecek sonuçlara karşı uyarıda bulunulurken, İslam dünyası ve liderleri Kudüs ile Filistin meselesi konusunda üzerine düşeni yapmaya, uluslararası kuruluşlar da Filistinlilerin haklarını korumaya çağrıldı.

Açıklamada "İslam dünyasına musallat olan bölünme ve parçalanma, pusuda bekleyenleri bu fırsatı değerlendirerek daha fazla kazanç elde etmeye itiyor. ABD Başkanı Donald Trump'un Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma istediği de bu yönde bir adımdır ancak bu Birlemiş Milletler'in (BM) kararlarına yapılmış açık bir ihlaldir." ifadeleri kullanıldı.

İslam dünyası alimleri ve düşünürlerinin, Büyükelçiliğin Kudüs'e taşınması planını kabul etmeyeceğinin vurgulandığı açıklamada, "işgalcilerin" Kudüs ve tüm Filistin topraklarındaki keyfi eylemleri kınandı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Pentagon, Rusya’yı IŞİD ‘e benzetti
ABD Savunma Bakanı Carter, IŞİD ile Rusya’yı ABD’ye yönelik temel tehditler arasında gösterdi. Kaliforniya’da deniz piyade birliklerini ziyaret eden ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, ABD’yi tehdit eden faktörler listesinin ilk sırasında IŞİD’in yer aldığını belirtip, “Bu çirkin IŞİD gerçeği ile mücadele etmek zorundayız ve kazanan biz olacağız” dedi.
IŞİD Irak’ta 180 çocuk ve genç erkek kaçırdı
Irak’ın Musul kentinde terör örgütü IŞİD’in insanlık dışı girişimleri devam ederken, bu doğrultuda IŞİD örgütünün en az 180 çocuğu kaçırdığı bildirildi.
Suudi Arabistan: Esad rejimi er ya da geç yıkılacak
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Suriye krizine çözümün, sadece mültecilere insani yardım yapmakla mümkün olmayacağını söyledi.
Avustralya mültecileri Kamboçya'ya gönderiyor
Avustralya, yerleşme izni vermediği Nauru gözaltı merkezinde kalan mültecilerden 4’ünü Kamboçya’ya nakletti.
Yemen'de Suudi Arabistan protesto ediliyor
Yemen'in başkenti Sana'da, Husi Ensarullah Hareketi'ne mensup kişiler, "Yemen'in içişlerine karıştığı"nı söyleyerek Suudi Arabistan'ı protesto etti.
IŞİD seks cihadını kabul etmeyen 19 kadını infaz etti
İngiliz The Daily Mail gazetesinin haberine göre terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları, cihatçılarla cinsel ilişkiye girmeyi reddeden 19 kadını infaz etti.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI