Müslüman Alimler Birliği'den Trump'a Kudüs uyarısı
Dünya Müslüman Alimler Birliği, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması durumunda doğabilecek sonuçlara karşı uyarıda bulundu.
23 Ocak 2017 - 11:52:46
 

Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada,  ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasından doğabilecek sonuçlara karşı uyarıda bulunulurken, İslam dünyası ve liderleri Kudüs ile Filistin meselesi konusunda üzerine düşeni yapmaya, uluslararası kuruluşlar da Filistinlilerin haklarını korumaya çağrıldı.

Açıklamada "İslam dünyasına musallat olan bölünme ve parçalanma, pusuda bekleyenleri bu fırsatı değerlendirerek daha fazla kazanç elde etmeye itiyor. ABD Başkanı Donald Trump'un Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma istediği de bu yönde bir adımdır ancak bu Birlemiş Milletler'in (BM) kararlarına yapılmış açık bir ihlaldir." ifadeleri kullanıldı.

İslam dünyası alimleri ve düşünürlerinin, Büyükelçiliğin Kudüs'e taşınması planını kabul etmeyeceğinin vurgulandığı açıklamada, "işgalcilerin" Kudüs ve tüm Filistin topraklarındaki keyfi eylemleri kınandı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Obama'dan 'radikal İslam' yanıtı
ABD Devlet Başkanı Barack Obama, meydana gelen saldırılarda kullandığı kavramları eleştirenlere cevap verdi...
Avrupa'da İslam karşıtı eylemlere İlgi az
İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi, "vatanseverler günü" ilan ettiği bugün, Avrupa'nın 14 kentinde gösteri düzenledi
Obama neden evet dediğini açıkladı
Pentagon'un vazgeçtiğini açıkladığı "eğit-donat" programı hakkında konuşan ABD Başkanı Barack Obama, "Programla ilgili başından beri şüphelerim bulunuyordu" dedi.
Yunanistan: AB göçmen krizini Türkiye'siz çözemez
AB ülkelerine gitmek isteyen göçmenlerin Avrupa'ya giriş noktalarından biri olan Midilli Adası'nın Belediye Başkanı Spiros Galinos''Eğer AB, Türkiye ile 'aramıza girmezse', göçmen sorunu çözülemez'' ifadelerini kullandı.
Biden İle Barzani'nin Telefon Trafiği
ABD Başkan Yardımcısı Biden, IKBY Başkanı Barzani ile telefonla görüştü.
İşte ABD'nin ‘Müslüman Düşmanı’ Tüfeği!
Florida merkezli Spike adlı bir silah üreticisi, üzerinde İncil'den ayet yazılı bir taktik saldırı silahı üretti. AR-15 tipi tüfek, şirket tarafından "Crusader" ("Haçlı") diye adlandırıldı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI