Avrupa'da sığınmacı çocuklara cinsel saldırı
Yunanistan'da bir Fransız vatandaşı, iki sığınmacı çocuğa cinsel istismar ve uyuşturucu madde bulundurduğu iddiasıyla tutuklandı.
23 Subat 2017 - 00:32:45

Yunan Emniyet Müdürlüğü, Selanik'te 14 ve 17 yaşlarında Pakistan uyruklu iki sığınmacı çocuğun ihbarı üzerine 52 yaşındaki bir Fransız vatandaşının dün gözaltına alındığını bugün de çıkartıldığı mahkemece cinsel istismar ve uyuşturucu madde bulundurmak suçlamasıyla tutuklandığını açıkladı.

Açıklamada, çocukların ihbarı sonrasında Katolik Kilisesine bağlı bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) için gönüllü çalıştığını iddia eden şahsın evinde inceleme yapıldığını, arama sonucunda evde uyuşturucu madde ve çok sayıda harici bellek bulunduğu kaydedildi.

Öte yandan, Avrupa ülkelerinin sınırlarını kapatmasının ardından Yunanistan'da toplam 60 bin civarında sığınmacı bulunuyor.

Bu sığınmacıların yarıya yakınını 18 yaş altındaki çocuklar oluşturuyor.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İnanılmaz ama gerçek! 5 yaşındaki çocuk anne oldu
AND DAĞLARI’NIN ETEKLERİNDE FAKİR BİR AİLENİN KIZI OLAN 5 YAŞINDAKİ LİNA MEDİNA’NIN KARNI VE GÖĞÜSLERİ KISA SÜREDE HIZLA BÜYÜMEYE BAŞLADI.
Almanya: IŞİD'e karşı Rusya ile işbirliği yapmayacağız
IŞİD’le mücadele kapsamında Suriye'ye asker gönderme kararı alan Almanya, Rusya ile olası bir işbirliğine kapıları kapattı.
Esed rejimi beş yılda 700 doktoru katletti
İnsan Hakları İçin Doktorlar adlı örgüt, son beş yılda Esed rejiminin 700 tıbbi personeli öldürdüğünü açıkladı.
ABD savaş gemisi ile Çin jetleri karşı karşıya!
Çin'in ABD destroyerinin (orta çapta toplarla donatılmış, orta tonajlı, çok hızlı ve çevik savaş gemisi) izinsiz olarak Paracel Adaları’na girdiği iddiasıyla savaş gemilerini ve jetlerini yolladığı öğrenildi.
Rusya ve ABD arasında 'İran Devrim Muhafızları' bilmecesi
Washington yönetimi, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin Moskova'yı ziyaret ettiğine dair iddiasını yineledi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, BM yaptırımları nedeniyle yurtdışına çıkma yasağı olan Süleymani'nin Moskova'da temaslarda bulunduğunu öne sürdü. Toner, ziyaretin hangi amaçla yapıldığına açıklık getirmeye çalıştıklarını belirtti.
Nijerya'da Boko Haram iki köye saldırdı: En az 42 ölü
Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Borno eyaletinde yer alan iki köye Boko Haram militanları olduğundan şüphelenilen silahlı şahıslar tarafından saldırı düzenlenmesi sonucu en az 42 kişi öldü.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI