Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Rusya'dan ABD'ye yanıt: Bu bize meydan okumadır!
Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nden Viktor Ozerov, savunma harcamalarını artırma girişiminin ABD’nin Rusya’ya meydan okuma çabası olduğunu belirtti.
28 Subat 2017 - 12:52:42
 

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Viktor Ozerov, savunma harcamalarını artırma girişiminin ABD’nin Rusya’ya meydan okuma çabası olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump idaresinin savunma harcamalarını 54 milyar dolar artırma teklifini değerlendiren Ozerov, "Elbette böyle bir şey mümkün. Bu Rusya'ya meydan okuma, ABD'nin bir kez daha askeri üstünlüğü sağlama ve dünyanın üstün gücü rolünü kanıtlama çabası. Onların durmayı düşünmediği ortada" dedi.

"SİLAHLANMA YARIŞINA GİRMEYECEĞİZ"

Rusya'nın silahlanma yarışına girmeyeceğini kaydeden senatör, "Rusya'nın savunma bütçesini düzeltme konusu gündemde yok. Mevcut bütçe, ihtiyaçlarımıza uygun" diye konuştu.

Rusya'nın niceliksel değil, niteliksel yanıt vereceğini söyleyen Ozerov, "Ülkemiz silah ve silahlı kuvvet sayısını artırmayacak, onları iyileştirecek" ifadelerini kullandı.

Rus senatör, "Savunma yeteneğimiz, Rusya'nın ulusal güvenliğinin ve bağımsızlığının güvencesi olmaya devam ediyor" diye kaydetti.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Putin 20’den fazla anlaşma hedefiyle Çin’e gidiyor
Çin’e gitmeye hazırlanan Rusya Devleti Başkanı Putin, temasları kapsamında Tiananmen Meydanı'nda düzenlenecek geçit törenine katılacak ve Çin Devlet Başkanı Şi ile ikili görüşme yapacak. Rusya lideri Vladimir Putin, 2-3 Eylül tarihlerinde Çin’i ziyaret edecek ve Çin’in 2. Dünya Savaşı sırasında Japonya’ya karşı elde ettiği zaferin 70. yıldönümü anısına yapılacak kutlama törenine katılacak.
Tek ret oyu veren Alman vekil: Almanya'nın görevi değil
Ermeni iddialarını tanıyan karar tasarısının oylamasında tek ret oyunu veren CDU Milletvekili Bettina Kudla, konuştu.
ABD'den İdlib'te 'tehlikeli' operasyon
Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov, ABD'ye ait uçakların 3 Ocak'ta Rusya'ya bildirimde bulunmadan Suriye'nin İdlib kentindeki hedefleri vurduğunu ve 20 sivili öldürdüğünü açıkladı
Goran’dan Barzani için 2 şart!
Değişim Hareketi (Goran) Genel Sekreteri Newşirwan Mustafa’nın, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin yeniden başkan olmasını“şartlı” kabul ettiği bildirildi.
Fransa'da seçimlerin ilk tur galibi Sarkozy
Fransa'da İl Genel Meclisi'nin belirlendiği seçimlerin ilk turunu Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin partisi UMP'nin öncülüğündeki merkez sağ kazandı.
Flaş açıklama! 'Çatayev bizim paralı muhbirimiz'
Ukrayna’nın Odesa kenti emniyet müdürü Lortkipanidze, Çatayev’in paralı muhbirleri olduğunu söyledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR