Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Erdoğan'ın restinden sonra Almanya'dan Çavuşoğlu'na telefon
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile telefonda görüştü. Görüşme talebi Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi.
06 Mart 2017 - 01:07:44
 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile telefonda görüştü. Görüşme talebi Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya'nın Türk siyasetçi ve bakanların bu ülkedeki programlarının engellenmesine yönelik tutumuna tepkisi, etkisini gösterdi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in, Erdoğan'ın gösterdiği tepkinin hemen ardından bu gece Pazar akşamı olmasına rağmen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu telefonla araması dikkat çekti.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu gelişmelerin ardından tepkisini ifade ederken şu sözleri öne çıktı:

"Ben Nazizmin, Almanya'da bittiğini  zannediyordum. Meğerse hala devam ediyormuş. Hala devam ediyormuş açık ortada.  Eğer demokrasiye inanıyorsan, benim Bakanım, hem Bakanınla görüşecek hem de orada  bir salon toplantısı yapacak. Niye rahatsız oluyorsun? Bir başka Bakanım aynı  şekilde. Şimdi baktık ki Hollanda da aynı şekilde bir açıklama yapmış. Vah  zavallı vah. Bunlar kendi iradeleriyle hareket etmiyorlar. Kardeşlerim, şimdi  zannediyorlar ki Tayyip Erdoğan Almanya'ya gelecekti. Ya ben istersem yarın  gelirim. Gelirim ve kapıdan da sokmadığınız zaman veya konuşturtmadığınız zaman  da ben dünyayı ayağa kaldırırım."

GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ DE ARAMIŞTI

Gabriel geçtiğimiz cuma günü de Çavuşoğlu'nu telefonla arayarak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Almanya'da vatandaşlarla yapacakları toplantıya izin verilemesi nedeniyle Türkiye ile Almanya arasında baş gösteren krizi görüşmüştü.

İki bakan ilk telefon görüşmesinde 8 Mart günü Berlin'de yüz yüze görüşme konusunda mutabık kalmıştı.

NE OLMUŞTU?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da katılacağı; Türkiye'deki referandumla ilgili konuşma yapacağı etkinlik 'altyapı yetersizliği' gerekçe gösterilerek iptal edilmişti.

Köln kentinde ise, 5 Mart Pazar günü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılacağı bildirilen toplantı için ise salon verilmedi.

 
 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
AGİT’ten Erdoğan’a seçim eleştirisi
7 Haziran seçimine ilişkin olarak nihai raporunu yayınlayan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerdeki rolünün kampanyaya ilişkin yasal kuralları ihlal ettiğini ve ilgili Avrupa belgelerine uymadığı tespitinde bulundu.
Tecavüzcüler Hadım Edilmeli!
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili, "Bakanken benim de üzerinde çalıştığım hadım etme cezası, bu olayda uygulanmalı" dedi.
Bozdağ: ABD darbeyi Gülen'in yaptığını biliyor
Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ'nün darbe girişimi ile ilgili olarak yargı ve sivil bürokrasi içerisinde belli bir düzeyde olanların darbe girişimi ile ilgili olduklarını ve darbe girişiminden haberdar olduklarından emin olduğunu söyledi.
Türkiye Türk tipi başkanlık sistemi nasıl olacak?
AK Parti’nin, başkanlık modelinde, ABD modelinden farklı olarak eyalet sistemi ve çift meclis öngörülmüyor.
Madencilere bekledikleri müjde verildi!
Soma AŞ'ye ait kapanmış olan maden ocağında işten çıkarılan 2 bin 831 işçinin kıdem tazminatları ve diğer tazminat alacaklarını almaları yönündeki düzenleme, iktidar ve muhalefet milletvekillerinin oyları ile kabul edildi.
Demirtaş: Tahir'i öldüren devlet değil
Diyarbakır'da dün vurularak öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesi, Selahattin Eyyubi Hastanesi’nden alındı. Elçi için Koşuyolu Parkı'nda tören düzenlendi. Törende konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Tahir Elçi biliyordu, yatağında yastığında ölmeyeceğini biliyordu" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI