Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Kılıçdaroğlu Selin Sayek Böke'yi yalanladı!
CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin açıklamaları üzerine başlayan sine-i millet tartışmasına açıklık getiren Kılıçdaroğlu, 'Meclis'i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis'ten neden çekilelim? Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız' dedi.
20 Nisan 2017 - 15:20:24
 

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin "Tüm haklarımızı kullanacağımızdan şüpheniz olmasın. Her türlü deyince Meclis'ten çekilmek de çalışmaya devam etmek de buna girer" sözlerine ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi.

Posta'dan Candaş Tolga Işık'a konuşan Kılıçdaroğlu, "Meclis'i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis'ten neden çekilelim? Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız" dedi.

"Referandumda milletimiz üzerine düşen görevi layıkıyla yaptı. Bizim milletin oyuyla sorunumuz yok. Sorun; referandumun sonucunu milletin oylarının değil, geçerli sayılan mühürsüz oyların belirlemiş olması. 16 Nisan referandumu tarihe ‘Mühürsüz seçim' olarak geçti" diyen Kılıçdaroğlu, "Anayasa Mahkemesi'ne gideceğiz. Netice alamazsak bu ihlali Avrupa İnsan hakları Mahkemesi'ne (AİHM) kadar taşırız" ifadelerini kullandı.

SİNE-İ MİLLET NEDİR?

Türkiye'nin yakın dönem siyasi tarihinde sıkça karşılaşılan bir terim sine-i millet. Sine-i millet, Meclis zeminini terk etmek, halkın arasına katılıp, halk hareketi başlatmak ve siyasi iktidarı ya da egemenlere başkaldırı anlamını taşıyor. Kavram, siyasi arenada sokak muhalefetin sokak olaylarının tetikleyerek iktidarı yıpratma aracı olarak yorumlanıyor.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
AK Parti‘li Bulut Yıldırım‘a saldırı
Malkara AK Parti İlçe Başkanı ve iş adamı Bulut Yıldırım'ın iş yerine ait servis aracı ile babasının evi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kundaklanmak istendi.
Ekmeleddin İhsanoğlu Bozkurt işareti yerine Rock işareti yaparsa
Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyareti sırasında partisinin ‘Bozkurt’ işaretini yapamadı.
Devlet Bahçeli: AK Parti'ye evet demedik!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ' AK Parti'ye 'evet' demedik, parlamenter sistemin revize edilmesinden yanayız' dedi...
Bozdağ: Konu kapanmıştır
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, komisyona çekilen ‘cinsel istismar düzenlemesi’ ile ilgili olarak, ‘Bu konu artık kapanmıştır’ dedi.
Ömer Çelik AB Büyükelçilerini toplantıya çağırdı
Ankara'daki AB Büyükelçilerini 7 Kasım 2016 pazartesi günü toplantıya çağırdı.
HDP'li bakanlar istifa nedenlerini açıkladılar
İstifalarını Başbakan Davutoğlu'na sunan iki HDP'li bakan canlı yayında açıklamalarda bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR