Baykal: AKPM'nin kararına 4 milletvekili olarak karşı çıktık!
Baykal, “CHP’li 4 milletvekili olarak hep beraber Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisinin kararına karşı çıktık” dedi.
26 Nisan 2017 - 00:20:59
 

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinin Türkiye'yi siyasi denetim altına alma kararı vermesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Baykal, “Çok üzüntü verici bir olay. CHP'li 4 milletvekili olarak hep beraber Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisinin bu kararına karşı çıktık. Bu kararın muhatabı Türkiye'dir." dedi.

"LİGDEN ATILMAYI KABUL ETMİYORUZ"

Baykal, şöyle konuştu: “Türkiye'yi böyle bir karara layık görmediğimiz için Türkiye'nin böyle bir kararı hak etmediğini bildiğimiz için bütün yapılan yanlış iktidar uygulamalarına rağmen demokrasi konusundaki, hukuk devleti konusundaki, özgürlükler konusundaki yanlışlıklara rağmen Türkiye'nin böyle bir muameleye layık olmadığını düşündüğümüz için bütün gücümüzle biz CHP milletvekilleri olarak karşı çıktık, hayır oyu verdik. Önergelerde de bu tutumumuzu yansıttık. Elden geleni yaptık ama bunu burada kabul ettirmenin mümkün olmadığı ortaya çıktı yani muhalefetin işbirliğine, anlayışına, desteğine rağmen Avrupa Konseyi, Türkiye'deki manzarayı eşit 47 üyeden herhangi birisi gibi sürdürmeyi reddetmiştir. Demiştir ki siz gözetim altına alınacaksınız. Bu ağır tablodur maalesef. Bu tablonun ortaya çıkmaması için hepimiz çok büyük gayret gösterdik. Türkiye ta yolun başında bir dünya süper liginin bir üyesi ülke olarak yola çıktı şimdi o ligden atılmayı kabul etmiyoruz”

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Işık ve NATO Genel Sekreteri bir araya geldi
Milli Savunma Bakanı Işık, Suriye rejiminin elindeki balistik füze tehdidi devam ettiği sürece hava savunma takviyesinin sürdürülmesi gerektiğini söyledi
Kilit isim gözaltına alındı!
Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı döneminde özel kalemi olan Gürcan Balık gözaltına alındı.
Çavuşoğlu: 3 ülke toplantı yapacak
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 27 Aralık'ta Moskova'da Türkiye, Rusya, İran üçlü toplantısının gerçekleştirileceğini söyledi.
Başbakan Yıldırım: AB kendi işine baksın!
Başbakan Binali Yıldırım, AP'nin Türkiye ile ilgili kararını değerlendirirken 'AB, Türkiye'yi eleştirmek yerine dönüp kendi işlerine baksın' dedi.
CHP'li O isimden adaylık açıklaması geldi
CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay CHP Başkan adaylığına talip olduğu açıklad
Koalisyon raporu yarın Başbakan'a sunulacak
CHP ile görüşmeleri yapan AK Parti heyeti, hazırladıkları raporu yarın saat 11.00'de Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunacak.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI