Baykal: AKPM'nin kararına 4 milletvekili olarak karşı çıktık!
Baykal, “CHP’li 4 milletvekili olarak hep beraber Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisinin kararına karşı çıktık” dedi.
26 Nisan 2017 - 00:20:59
 

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinin Türkiye'yi siyasi denetim altına alma kararı vermesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Baykal, “Çok üzüntü verici bir olay. CHP'li 4 milletvekili olarak hep beraber Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisinin bu kararına karşı çıktık. Bu kararın muhatabı Türkiye'dir." dedi.

"LİGDEN ATILMAYI KABUL ETMİYORUZ"

Baykal, şöyle konuştu: “Türkiye'yi böyle bir karara layık görmediğimiz için Türkiye'nin böyle bir kararı hak etmediğini bildiğimiz için bütün yapılan yanlış iktidar uygulamalarına rağmen demokrasi konusundaki, hukuk devleti konusundaki, özgürlükler konusundaki yanlışlıklara rağmen Türkiye'nin böyle bir muameleye layık olmadığını düşündüğümüz için bütün gücümüzle biz CHP milletvekilleri olarak karşı çıktık, hayır oyu verdik. Önergelerde de bu tutumumuzu yansıttık. Elden geleni yaptık ama bunu burada kabul ettirmenin mümkün olmadığı ortaya çıktı yani muhalefetin işbirliğine, anlayışına, desteğine rağmen Avrupa Konseyi, Türkiye'deki manzarayı eşit 47 üyeden herhangi birisi gibi sürdürmeyi reddetmiştir. Demiştir ki siz gözetim altına alınacaksınız. Bu ağır tablodur maalesef. Bu tablonun ortaya çıkmaması için hepimiz çok büyük gayret gösterdik. Türkiye ta yolun başında bir dünya süper liginin bir üyesi ülke olarak yola çıktı şimdi o ligden atılmayı kabul etmiyoruz”

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Meral Akşener'den parti kurma iddialarına açıklama
Meral Akşener, Twitter hesabından, 'Parti kurma çalışmamız yoktur' dedi.
Demirtaş: 100 bin kişi daha öldürseniz ne elde edeceksiniz?
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Tek bir insan ölmesin diye bu kadar büyük çaba sarf ederken, asker, polis, PKK'lı ve sivil ayrımı yapmaksızın herkes ana-baba evladı dedik. Her birinin ateşi düştüğü yeri yakıyor, acılarımızı ayrıştırmayalım, ortaklaştıralım. Barış getirelim diye yollara çıktığımız zaman her yerde bizi linç etmeye kalktılar" dedi.
Başbakan Yıldırım: Saldırıyı PKK gerçekleştirdi
Başbakan Binali Yıldırım Haseki Hastanesi çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandırıyor.
“Çözüm sürecinin sahibi AK Parti'dir''
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çözüm sürecine ilişkin, “Çözüm sürecinin sahibi AK Parti'dir. Recep Tayyip Erdoğan başlatmıştır bu süreci. Tayyip Erdoğan bu sürecin mimarı ve onu dikkate almadan, onun söylediklerine odaklanmadan, ona ileri geri konuşarak bu süreç devam etmez” dedi.
Gözaltılar ile ilgili HDP'den ilk açıklama
Ankara Valiliği, HDP Genel Merkezi'ne giriş çıkışları durdurdu. Bu nedenle açıklama yapılamadı. Bunun üzerine parti önünde HDP sözcüsü Ayhan Bilgen açıklama yaptı.
CHP'li vekilden ABD'nin Suriye saldırısına eleştiri
Eski Washington Büyükelçis CHP'li Faruk Loğoğlu, ABD'nin Suriye'nin Humus kentindeki Şayrat hava üssüne yaptığı saldırıyı anlamsız gördüğünü söyledi. Loğoğlu, 'Bu saldırı Cenevre görüşmelerinin üzerine ağır bir darbe vurulmuş anlamına da gelir'
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI