Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Muharrem İnce'den kurultay çıkışı
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Meclis'te basın toplantısında seçimli olağanüstü kurultay çağrısında bulundu.
05 Mayis 2017 - 13:21:55

16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu'ndan CHP'nin kaybetmesinin ardından partide sular durulmuyor. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce referandumun kaybedilmesinin ardından kendinden beklenen çıkışı yaptı ve TBMM'de 13 milletvekiliyle birlikte ortak basın toplantısı düzenledi.

DERHAL OLAĞANÜSTÜ KURULTAY YAPILMALI

İnce, düzenlediği basın toplantısında, "Derhal seçimli olağanüstü ve tüzüklü kurultay yapılmalı. Kurultayın adı Cumhurbaşkanlığı kurultayıdır.  Televizyondan aday öğrenme dönemi kapanmıştır. Buna izin veremeyiz. "  dedi.

İnce sözlerine şöyle devam etti;

"Delegelerden korkmamalıyız. Bu delegeler geçmişteki kurultayımızda sayın Genel Başkan'a 1000'e yakın oy vermiştir. Kim seçilirse seçilsin onun etrafında kenetlenmek zorundayız. Kimseyi kapının önüne koymaya hakkımız yoktur. Bir lider taşın arkasına saklanırsa, millet dağın arkasına saklanır. Ben aday değilim ama adayı ben belirlerim demek, seçim kazanamam demektir. Bu bile tek başına değişimin acil bir ihtiyaç olduğunu göstermektedir. Olağan kurultay diyerek, 8 aya yayarak tartışmayı kapatmaya çalışmayın. CHP'nin yeni iddialara ihtiyacı vardır. Zamana yayarsanız, yöneten olmaktan çıkar, zamanın yönettiği kişi olursunuz. Toplayın olağanüstü kurultayı bu işi bitirin. Bazı renklerimizi daha kalın çizmeliyiz. "

KILIÇDAROĞLU'NA DİKTATÖR GÖNDERMESİ

Kemal Kılıçdaroğlu'na genel başkan yardımcısı ataması üzerinden diktatör göndermesi yapan İnce, "İstediğin zaman istediğin kişiyi genel başkan yardımcısı yapabiliryorken, Cumhurbaşkanı'nı istediğin kişiyi Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacaksın diye eleştirme hakkı yok." ifadelerini kullandı


 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Vali Merhum Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu da Milletvekili Aday Adayı
Efsane Vali Merhum Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu işadamı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, köklü ailesinin de desteğini arkasına alarak TBMM 25. dönem milletvekilliği için AK Parti Ankara 1.Bölge aday adayı oldu.
Davutoğlu'ndan Aliyev'e telefon
Başbakan Davutoğlu, ölen askerler için Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e taziye dileklerini iletti.
Erdoğan'dan terör destekçisi aydınlara sert cevap!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör destekçisi bir bildiri yayınlayan sözde aydınları sert bir dille eleştirdi.
Erdoğan'dan Mavi Marmara çıkışı: Yardım götürmek için Başbakana mı sordunuz?
Beştepe'de verilen iftarda konuşan Erdoğan, İsrail ile yapılan anlaşmayı eleştirenlerle ilgili , '20 milyon dolar 10 şehidimiz için tazminat olarak belirlendi. Bu kanın rakamı olur mu? Böyle bir tazminata karar verilmiş. Alır veya almaz. Siz kalkıpta Türkiye'den böyle bir yardım götürmek için günün Başbakanı'na mı sordunuz' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Camii'nde
Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'deki Millet Camii önünde bekleyen vatandaşa seslendi. İşte ordu işte komutan tezahüratları arasında konuşan Erdoğan teröristbaşı Gülen'in bugünkü seviyesiz açıklamalarına istinaden, "Utanmadan sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesizler. Bu saygısız, seviyesiz tipe insanlara benim milletim dik duruşu ile gereken cevabı verdi" dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en cömerti Türkiye
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Memur-Sen buluşmasında önemli açıklamalar yaptı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR