Rusya: YPG ile DEAŞ anlaştı
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, YPG'nin IŞİD ile Rakka konusunda anlaştığını ve IŞİD'e Rakka'dan çıkmaları için koridor açıldığını söyledi.
31 Mayis 2017 - 22:04:35
 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Zambiya Dışişleri Bakanı Harry Kabala ile düzenlediği ortak basın toplantısında YPG ile IŞİD'in Rakka konusunda anlaştığına dair ellerinde bilgiler olduğunu açıkladı.

Lavrov, "Savunma Bakanlığımız, Suriye Demokratik Güçleri'nin DEAŞ'a Rakka'dan dışarı çıkan güvenli bir koridor açmak için anlaştığı bilgisini doğruluyor. Bu bilgi güvenilir verilere dayanıyor. Dahası, bu bilgi duyulduğu zaman DEAŞ militanları Rakka'yı terk etti ve Palmira'ya doğru ilerledi. Rus ordusu bu hareketliliği gözlemledi ve konvoyu vurdu. Bu nedenle Palmira'ya asla ulaşamadılar." ifadelerini kullandı.

Lavrov, Rus hava kuvvetlerinin IŞİD'in hareketlerini sürekli takip ettiğini ve nerede olurlarsa olsunlar IŞİD'lileri vuracaklarını belirterek "DEAŞ militanlarına karşı Suriye'nin her yerinde adım atacağız. Gerek militanlar, gerek üsleri, gerekse de eğitim kampları meşru hedeflerdir" dedi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Putin'den gerilimi tırmandıracak sözler
Düşürülen Rus uçağının ardından Türkiye ile ilişkileri germe politikası izleyen Rusya lideri Putin, aynı stratejiye devam ediyor. Putin bugün yaptığı açıklamada da gerçekleri görmezden gelerek Türkiye'yi suçlamayı sürdürdü. Putin "Türkiye bizimle iletişim kurmak yerine yerine NATO'nun arkasına saklandı" dedi.
Afganistan istihbarat merkezine bombalı saldırı
Afganistan'ın başkenti Kâbil'de, ülkenin istihbarat teşkilâtının merkezine bombalı araçla saldırı düzenlendi. 28 kişi öldü, 320'den fazla kişi yaralandı. Saldırıyı Taliban üstlendi.
O ülkede 10 günlük hükümet düştü
Portekiz'de 4 Ekim'de yapılan genel seçimleri kazanmasına rağmen tek başına iktidar olmak için mecliste yeterli çoğunluğu yakalayamayan sağ partilerden oluşan "Portekiz Cephesi"nin azınlık hükümeti, kurulduktan 10 gün sonra düştü.
FETÖ'cü askerler için skandal karar!
Yunanistan mahkemesi 8 darbeci askerden tamamı hakkında yapılan iade talebini reddetti.
Paris Başsavcısı saldırının tüm detaylarını açıkladı
Paris'te peş peşe yaşanan kanlı saldırıların ardından başlatılan soruşturmayı yürüten Başsavcı François Molins, saldırıların zamanı ve yöntemine dair detayları basınla paylaştı.
Kerry'nin ses kayıtları basına sızdı
ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin terör örgütü DEAŞ hakkındaki görüşlerini anlattığı ses kayıtları basına sızdı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI