Rus komutandan flaş Rakka ve YPG iddiası!
Suriye'de görev yapan bir Rus komutan, Rakka operasyonuyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Komutan Surovikin, ABD ve YPG'nin DEAŞ ile anlaştığını söyledi.
10 Haziran 2017 - 00:37:32
 

Suriye'deki Rus birliklerin komutanı Orgeneral Surovikin, ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun ve YPG'nin, DEAŞ liderleriyle anlaşmaya vardığını ve anlaşma kapsamında örgüt üyelerinin kontrol ettikleri bölgelerden çatışmaya girmeden çekildiğini ifade etti.

"TERÖRİSTLERİ İMHA ETMEK YERİNE ONLARLA ANLAŞTILAR"

Surovikin, "ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon ve DSG (YPG), binlerce Suriyeli'nin ölümünden sorumlu olan teröristleri imha etmek yerine DEAŞ liderleriyle anlaşma yapıyor. DEAŞ liderleri, bu anlaşma kapsamında kontrol ettikleri yerleşim birimlerinden çekilerek, Suriye ordusunun aktif faaliyet yürüttüğü bölgelere geçiş yapıyor" dedi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'Esad'a İran ziyaretinde Rus jetleri eşlik edecek'
Rusya’nın ardından son 5 yılda ilk yurtdışı ziyaretini İran’a yapacağı söylenen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın ziyaretinde, Suriye liderinin uçağına 4 Rus savaş uçağının eşlik edeceği iddia edildi.
İran Devrim Muhafızları: Nükleer anlaşma kabul edilemez
İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, İran ile 5+1 ülkeleri arasındaki nükleer müzakerelerde varılan anlaşmayı eleştirdi. Caferi, anlaşmanın bazı kısımlarının ülkesinin kırmızı çizgileriyle çeliştiğini söyledi.
Devletin görevi hak ettiği en ağır cezayı vermektir
AB Bakanı Bozkır, Özgecan'ın öldürülmesiyle ilgili, "Benim kızımın başına gelseydi silah alır cezasını kendim verirdim. Devletin görevi hak ettiği en ağır cezayı vermektir" dedi.
Trump başkan seçilince Florida ayaklandı!
ABD'nin tarihi seçiminde Cumhuriyetçi aday Trump büyük bir sürprize imza atarak peş peşe eyaletleri kazandı ve 289 delegeye ulaşarak başkan seçildi.
Rusya'da euro 70 rubleye 'merdiven dayadı'
Moskova Borsası'nda euro marttan bu yana ilk kez 69 rublenin üzerine çıktı.
Alman Pilotun evinde önemli bir ipucu bulundu
Alman polisi tarafından, Germanwings’in yolcu uçağını düşürdüğü bildirilen yardımcı pilot Andreas Lubitz’in evinde yapılan aramalarda önemli bir ipucu bulunduğu açıklandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI