Trump'tan Katar açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump, Katar'ın 'teröre çok üst düzeyde' destek verdiğini ileri sürerek bunu en kısa sürede sona erdirmesi gerektiğini söyledi.
10 Haziran 2017 - 00:57:01


 

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray'daki basın toplantısında, Katar'ın "teröre çok üst düzeyde" destek verdiğini savunarak bunu en kısa sürede sona erdirmesi gerektiğini söyledi.

Trump, "terörizmin finansmanının sona erdirilmesi" için geçen ay Riyad'da katıldığı zirvenin başlangıç olmasını umduğunu belirtti.

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'Türk uçakları Suriye hava sahasına girdi'
Türk savaş uçaklarının Suriye hava sahasına girme teşebbüsünde bulunduğu ancak Suriyeli ve Rus askeri yetkililerin ikazının ardından geri döndüğü iddia edildi.
Trump'tan İbadi'ye davet
Irak Başbakanı Haydar el İbadi'nin, ABD Başkanı Donald Trump'la yaptığı telefon görüşmesinde Irak vatandaşlarının ABD'ye girişleri yasaklanan ülkeler listesinden çıkarılmasını istediği belirtildi.
Yunanistan‘da referandum sonucu bekleniyor
Yunan vatandaşlar kreditörlerin nakit akışının yeniden sağlanması karşılğında öne sürdüğü koşulları hükümetin kabul edip etmemesi konusunda karar vermek üzere sandığa gitti.
Darbeci Sisi'ye karşı uluslararası imza kampanyası
Dünya genelinde 50'den fazla akademisyen, aktivist ve sivil toplum kuruluşu, uluslararası topluma yaptığı çağrıda, Msır'daki Sisi yöntemine verdikleri desteği kesmelerini istedi.
'Ambargonun tümüyle kaldırılması gerekiyor'
BM İnsani İşler Koordinatörü Rowley, uluslararası topluma Gazze'den ambargonun kaldırılması ve bölgedeki insani sorunların çözülmesi için harekete geçmesi çağrısında bulundu.
Esad'ın başına ne geldi?
Esed'in önce komada olduğu ve sonra da öldüğü iddiaları dünya gündemine bomba gibi düştü. Rejim iddiaları yalanladı ancak Esad'ın hayatta olduğuna dair somut bir delil sunamadı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI