"Katarlılar Kabe'ye alınmadı" iddiası
Umre ziyaretini yapan bazı Katar vatandaşlarının, Kâbe'nin de içerisinde bulunduğu Mescid-i Haram'a girişine izin verilmediği rapor edildi.
11 Haziran 2017 - 14:43:51
 

Doha merkezli Al Sharq gazetesinin haberine göre, Suudi Arabistanlı yetkililer yeni bir kriz daha çıkardı.

"MESCİD-İ HARAM'A GİRİŞ İZNİ VERİLMEDİ"

Katar'daki Ulusal İnsan Hakları Komitesi'ne iletilen şikayetler arasında, Mekke'de umre ziyaretini yapan Katar vatandaşlarının, Kâbe'nin de içerisinde bulunduğu Mescid-i Haram'a girişine izin verilmediğine yer verildi.

İNSAN HAKLARI İHLALİ

Ulusal İnsan Hakları Komitesi Başkanı Ali bin Damir el Merri olayı, dini ritüellerin yerine getirilmesine ilişkin insan hakları anlaşmalarınca güvence altına alınan hakların açık bir ihlali şeklinde yorumladı.

BUGÜNE KADAR BÖYLE BİR UYGULAMA OLMADI

İslam dinindeki hac ibadetinin yerine getirildiği yer olan Mescid-i Haram'a girişlerde, Suudi Arabistanlı yetkililerin milliyet ya da mezheplere özel bir uygulamasının olmadığı biliniyor. Öte yandan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ABD: BM'nin yardım konvoyunu Rusya vurdu
ABD'nin ilk bulgularına göre, Suriye'nin Halep kentinde BM insani yardım konvoyuna düzenlenen ve 12 kişinin hayatını kaybettiği hava saldırısını Rusya gerçekleştirdi.
EMISCO'dan Mahinur Özdemir'in ihracına tepki çağrısı
Sosyal Uyum İçin Avrupa Müslüman İnisiyatifi, sivil toplum örgütlerine, Belçika'da Ermeni iddialarını reddeden milletvekili Özdemir'in partisinden ihracına tepki gösterilmesi çağrısında bulundu.
Obama-Putin'den flaş görüşme
ABD Başkanı ile Rusya Lideri Putin telefonda Suriye'yi konuştu. Obama ile Putin son gelişmeleri ele aldı
Savcı Nisman’ın ölümünü FBI soruşturacak
Savcı Alberto Nisman'ın ölümünün aydınlatılması için FBI ve Arjantin yargısı işbirliğine gidecek. Savcı Alberto Nisman'ın Nisman'ın ölümüne dair yürütülen soruşturmanın savcılarından Viviana Fein ve ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), soruşturmanın ivme kazanması için işbirliğinde anlaştığı belirtildi.
Rusya Suriye'nin adını değişiyor!
Rusya'nın Suriye krizinin çözümünde önemli bir aşama sayılan Anayasa görüşmeleri için hazırladığı taslağın tamamlandığı belirtildi.
''Suriye'de hükümet güçleri ve Kürt güçler birleşmeli''
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi’de bu yıl 12.’si düzenlenen "Savaş ve Barış arasındaki Toplumlar: Geleceğin Dünyasında Çatışma Mantığını Yenmek" başlıklı Valday Kulübü Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, "Bazı ülkeler ikili oynuyor. Bir yandan terörle savaşırken diğer yandan da satranç tahtasına kendi taşlarını koyuyorlar" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI