Kudüs'te İsrail askerleri 3 Filistinliyi şehit etti
Kudüs'te yaşanan olaylarda İsrail askerlerine saldırı girişiminde bulunduğu ileri sürülen Filistinli 3 genç öldürüldü.
17 Haziran 2017 - 00:48:25
 

Kudüs'te yaşanan olaylarda İsrail askerlerine saldırı girişimde bulunduğu öne sürülen 3 Filistinli genç öldürüldü.

İsrail polisinden yapılan açıklamaya göre, Şam kapısında iki Filistinli genç İsrail askerlerine saldırı girişimde bulundu. İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu gençlerden birisi olay yerinde hayatını kaybederken, diğer gencin akıbeti hakkında ise henüz açıklama yapılmadı.

Ayrıca, Sultan Süleyman Caddesinde ise İsrail askerlerine silah ve bıçakla saldırıda bulunduğu öne sürülen iki Filistinli İsrail askerlerince vurularak hayatını kaybetti.

Bu arada saldırılarda bir İsrail askerinin de yaralandığı aktarıldı.

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da "Kudüs'te Bera İbrahim Salih, Adil Hasan Ahmed Ankuş ve Amir Muhammed Abdulkadir Bedevi isimli 3 Filistinli genç İsrail askerlerine saldırıda bulundukları iddiasıyla İsrail askerlerince öldürüldü." ifadelerine yer verildi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ABD'de silahlı saldırı bilançosu: 13 bin ölü
Silah edinmenin anayasal güvence altında olduğu ülkede, 2015 yılında 51 binden fazla silahlı saldırı olayı gerçekleşirken, bu olaylarda 13 bin kişi hayatını kaybetti, 26 bin kişi de yaralandı. ABD'de silahlı saldırı olaylarının 2015 yılında da ardı arkası kesilmedi. Ülkede "özgürlük" gerekçe gösterilerek verilen haklardan biri olan silah edinme hakkı, çok sayıda insanın hayatına veya yaralanmasına neden olmaya devam ediyor.
Arabistan, idamlara tepki için hazırlık yapmış
İngiliz Independent gazetesi, Suudi Arabistan'ın, Şii din adamı Şeyh Nimr Bakır El Nimr'in de içinde olduğu 47 kişinin idam edilmesinin infial yaratacağını önceden bildiğini ve buna karşı hazırlık yaptığını yazdı. Independent'ın İngiliz insan hakları örgütü Reprieve'in ele geçirdiği bir belgeye dayandırdığı haberinde, Suudi Arabistanlı yetkililerin 2 Ocak'ta gerçekleştirilen kitlesel idamların protestolara neden olacağını önceden bildiği belirtildi.
İngilizler Alman vatandaşlığı almak için sırada
Avrupa Birliği’nden ayrılan Birleşik Krallık’ta, vatandaşlar haklarını kaybetmemek Alman vatandaşlığına geçen İngilizlerin sayısı yüzde 361 artarak tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.
DAEŞ sonunda Gazze’yi bile tehdit etti
Dünyanın dört bir yanını kana bulayan terör örgütü DAEŞ sonunda Gazze’yi bile tehdit etti. Hamas’ı “İslam kurallarını doğru uygulamamakla” suçlayan örgüt, “Vallahi Suriye’de yaptığımızı Gazze’de de yaparız” dedi.
Irak Başbakanı İbadi'ye saldırı
Irak'ta başbakan İbadi'nin konvoyuna yönelik roketli saldırı düzenlendiği öğrenildi. İbadi'nin durumu bilinmiyor.
IKBY sözcüsü Dizayi: Herhangi bir art niyet söz konusu değil
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi sözcüsü Sefin Dizayi, 'Türkiye, İran, Bağdat, ABD’yle konuştuk bunu. Herhangi bir art niyet, haritaların tamamiyle değişmesi söz konusu değil' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR