Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Rusya'dan ABD'ye 'Türkiye' yanıtı
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson'un Rusya ile Türkiye'nin yakınlaşmasından endişe duymasına anlam veremediğini söyledi.
17 Haziran 2017 - 01:03:16
 

Moskova'da Laos Dışişleri Bakanı Saleumxay Kommasith'le ortak basın toplantısı düzenleyen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Tillerson'un Rusya ile Türkiye'nin yakınlaşmasından endişe duyduğunu okuduğumda şaşırdım. Tillerson'un ne demek istediğini anlamadım. Zira Rusya ve Türkiye birbiriyle komşu ve soğukluk dönemini başarılı bir şekilde geride bırakan iki ülke, işbirliğini geliştiriyor" dedi.

"ENDİŞEYE SEVK EDECEK BİR HUSUS GÖRMÜYORUM"

Tillerson'un Rus-Türk yakınlaşmasından hangi açıdan endişe duyduğunu bilmediğini kaydeden Lavrov, "Türkiye ile ikili ilişkilerde ve çok taraflı ortak faaliyetlerimizde, genel kabul görmüş uluslararası hukuk normları temelinde ilgili tüm ülkeler arasında eşitlik ilkesine dayalı işbirliği yapılmasını samimi olarak isteyen tarafları endişeye sevk edebilecek bir husus görmüyorum" diye konuştu.

"ABD'Yİ ENDİŞELENDİREN HER KONUYA YANIT VERMEYE HAZIRIZ"

Lavrov, Moskova'nın ABD'de endişeye yol açan her konuya yanıt vermeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Sığınmacılar Sırbistan'dan Hırvatistan'a trenle götürülecek
Sırbistan İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovic ile Hırvatistan İçişleri Bakanı Ranko Ostojic, sığınmacıların Sırbistan'dan Hırvatistan'a trenle götürülmesi konusunda uzlaştı.
'DAEŞ'e hiçbir şekilde dini meşruluk vermemeliyiz'
CIA Başkanı Brennan "DAEŞ’in sunduğu bir dini ideoloji değil, şiddet ideolojisi. Bu nedenle onlara hiçbir şekilde dini meşruluk vermemeliyiz" dedi.
Azerbaycan'da protesto
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün Nardaran ilçesinde yaşanan olaylarda dördü sivil halk ikisi emniyet görevlisi olmak üzere altı kişinin hayatını kaybetmesi ve çok sayıda kişinin yaralanması nedeniyle bölge şiddetli protestolara sahne oldu.
“Türkiye Irak’ın egemenliğine saygı göstermeli''
Bağdat’ı ziyaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile görüşen İbadi, Türkiye’nin derhal askerlerini topraklarından çıkarmasını talep ederek askerlerin 24 saat içinde çekilmemesi durumunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) gideceklerini açıkladı. İbadi, “Türkiye’den Irak’ın egemenliğine saygı göstermesini talep ediyoruz. Bu sorunu çözmeleri için 48 saat verdik, şimdi sadece 24 saatleri kaldı” dedi.
Berlin'de sivil toplum kuruluşlarından ortak iftar
Berlin’de sivil toplum kuruluşları tarafından iftar yemeği verildi. İftara Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel de katıldı.
Hapisanede isyan! Onlarca kişi öldü
Güney Amerika ülkesi Meksika'nın kuzeyindeki bir hapishanede isyan çıktı. Olayda onlarca tutuklu ve cezaevi görevlisinin öldüğü belirtildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR