Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Erdoğan'dan AB'ye: Açın fasılları, gereğini yapalım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel ziyaretinde ilişkilerin tekrar rayına girme sinyali verdiği AB’ye ‘fasılları açın’ çağrısı yaptı.
17 Haziran 2017 - 14:09:07
 

Portekiz kanalı RTP'ye özel röportaj veren Erdoğan, Brüksel ziyaretinde ilişkilerin tekrar rayına girme sinyali verdiği AB'ye ‘fasılları açın' çağrısı yaptı. 

İşte o açıklamalar.

FASILLARI AÇIN EKSİĞİMİZİ SÖYLEYİN

"AB kapısında 54 yıldır bekliyoruz. Başka bir ülke yoktur bu kadar uzun süre bekletilen. Ve bu sürede sadece 14 faslın içerisinde bir faslın aç-kapası yapılmıştır, diğer fasıllarda açma var, kapama yoktur, ki bu uygulamalarda da aslında olmayan bir şeydi, bunu sadece Türkiye'ye karşı uyguladılar. Diyoruz ki, açın fasılları, çalışalım, nerede eksiğimiz varsa söyleyin, biz bunları süratle yerine getirelim.”

LATİN AMERİKA'YA VİZE YOK AMA

“Avrupa Birliği Türkiye'ye verdiği sözleri tutmamıştır. Bunlardan mesela bir tanesi, geri kabul anlaşmasıyla ilgili vize meselesidir, bir diğeri mülteciler meselesidir. Yani Latin Amerika ülkelerine, Schengen noktasında imkân veren Avrupa, Türkiye gibi müzakere sürecinin içinde olan ülkeye vermiyor, anlamakta zorlanıyoruz.”

NAZİ BENZETMESİ DAVRANIŞLA ALAKALI

“Geçmişteki Naz uygulamalarının bugün halen sürdüğün anlattım. Benim Bakanımı arabanın içerisine mahkûm eden ve kendi Başkonsolosluğuna sokmayan bir anlayış bir Nazi dayatması değil de nedir? Nazi ifadesi davranış biçimleriyle alakalıydı ve bu davranış biçimleri devam ettiği sürece bunun tanımının başka izahı olmaz.”

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Erdoğan'a tazminat ödeyecek
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 5 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.
HDP ve DBP'nin arası mı açıldı?
HDP’nin seçim yenilgisinden sorumlu tuttuğu DBP’den şok yanıt: PKK şehir mücadelesi vermeseydi, barajı bile geçemezdiniz!
Sinan Oğan'ın MHP'den ihracı kesinleşti
Avukat Yücel Bulut, Sinan Oğan'ın ihraç süreci hakkında yaptığı basın açıklamasında ihracına yönelik yapılan itirazın reddedildiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ağrı'daki çatışmayla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Ağrı'nın Diyadin İlçesi'ndeki terör saldırısına da değinen Erdoğan, ''Çatışmalar devam ediyor. 25 terörist askerlerime karşı çatışmanın içinde'' dedi.
'Mezhepçiliğe karşıyız İslam neyi emrediyorsa onu yaparız'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul'da olası mezhep çatışması için 'Biz Musul'u farklı bir mezhebi anlayışa terkedemeyiz. İslam neyi emrediyorsa onu yaparız' dedi.
Erdoğan'dan Feyzioğlu yorumu: Suç işliyor
Kanal 7 - Ülke TV ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu hakkındaki soruyu yanıtladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR