Erdoğan'dan AB'ye: Açın fasılları, gereğini yapalım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel ziyaretinde ilişkilerin tekrar rayına girme sinyali verdiği AB’ye ‘fasılları açın’ çağrısı yaptı.
17 Haziran 2017 - 14:09:07
 

Portekiz kanalı RTP'ye özel röportaj veren Erdoğan, Brüksel ziyaretinde ilişkilerin tekrar rayına girme sinyali verdiği AB'ye ‘fasılları açın' çağrısı yaptı. 

İşte o açıklamalar.

FASILLARI AÇIN EKSİĞİMİZİ SÖYLEYİN

"AB kapısında 54 yıldır bekliyoruz. Başka bir ülke yoktur bu kadar uzun süre bekletilen. Ve bu sürede sadece 14 faslın içerisinde bir faslın aç-kapası yapılmıştır, diğer fasıllarda açma var, kapama yoktur, ki bu uygulamalarda da aslında olmayan bir şeydi, bunu sadece Türkiye'ye karşı uyguladılar. Diyoruz ki, açın fasılları, çalışalım, nerede eksiğimiz varsa söyleyin, biz bunları süratle yerine getirelim.”

LATİN AMERİKA'YA VİZE YOK AMA

“Avrupa Birliği Türkiye'ye verdiği sözleri tutmamıştır. Bunlardan mesela bir tanesi, geri kabul anlaşmasıyla ilgili vize meselesidir, bir diğeri mülteciler meselesidir. Yani Latin Amerika ülkelerine, Schengen noktasında imkân veren Avrupa, Türkiye gibi müzakere sürecinin içinde olan ülkeye vermiyor, anlamakta zorlanıyoruz.”

NAZİ BENZETMESİ DAVRANIŞLA ALAKALI

“Geçmişteki Naz uygulamalarının bugün halen sürdüğün anlattım. Benim Bakanımı arabanın içerisine mahkûm eden ve kendi Başkonsolosluğuna sokmayan bir anlayış bir Nazi dayatması değil de nedir? Nazi ifadesi davranış biçimleriyle alakalıydı ve bu davranış biçimleri devam ettiği sürece bunun tanımının başka izahı olmaz.”

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Sırrı Süreyya Önder'den ilk açıklama
Hakimlik sorgusunun ardından adli kontrol şartı konularak serbest bırakılan Sırrı Süreyya Önder konuştu. Yaşananların ortak yaşam umudunu körelttiğini söyleyen Önder "Bu sivil, siyasi iradeye vurulmuş çok önemli bir darbe" yorumunu yaptı.
Başbakan TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Konseyi toplantısında
Başbakan Binali Yıldırım, Sheraton Otel'de düzenlenen Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi toplantısına katıldı. Dövizdeki oynaklıkla ilgili açıklama yapan yıldırım, dolardaki dalgalanmanın 20 Ocak'a kadar süreceğini ifade etti.
Bank Asya İçin ''Hukuk Neyse O İşleyecek''
Başbakan Yardımcısı Babacan, Bank Asya'dan bilgiler geldikten sonra sürecin başlayacağını belirterek, "Oradaki ekibimiz, hukuk neyse onu uygulayan ekip. Hukuk neyse o işleyecek" dedi.
CHP Seçimlere 11 Yenilgiyle Girecek
CHP Sözcüsü Haluk Koç, CHP’nin 11 ilde milletvekili aday adayı bulamadığı haberlerine ilişkin, “Elimde isim isim başvurular mevcut. Bunlar seçim öncesinde CHP’yi daha mahlûl göstermek amaçlı tezgahlar” dedi.
Başbakan Davutoğlu önemli değerlendirmelerde bulundu
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Daha Türkiye kendi kartlarını henüz açmadı. Açtığı zaman her şey daha farklı olacak. Herkes ayağını denk alsın.
Akşener tutanağı yayınladı!
MHP genel başkan adayı Akşener, MHP'nin tarihi 19 Haziran kongresinin noter tarafından yapılan teslim tutanağını yayınladı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI