Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan gezisinde TRT muhabirleri gözaltına alındı!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Körfez krizini sona erdirmek için Suudi Arabistan’a yaptığı kritik ziyaretini izleyen TRT World muhabirlerinin gözaltına alındığı ortaya çıktı.
17 Haziran 2017 - 22:44:25
 

Ziyareti izleyen TRT World'ün Pakistan vatandaşı olan muhabiri Hasan Abdullah ile kameraman Nihat Yayman, Mekke'de otellerinde gözaltına alındı.

Çavuşoğlu'nun ziyaretini izlemek için özel vizeyle Mekke'ye giden muhabir ve kameraman 10 saat gözaltında tutuldu. İki TRT World çalışanı Çavuşoğlu'nun durumu Suudi Arabistan Kralı Abdulaziz'e bildirmesi üzerine serbest bırakıldı.

TRT Wold'ün Pakistanlı muhabiri, serbest bırakılmalarında kendilerine yardımcı olan başta Bakan Çavuşoğlu olmak üzere Türkiye'nin Riyad Büyükelçiliği ile Cidde Başkonsolosluğu mensuplarına teşekkür etti.

KATAR'I SORMUŞLAR

Serbest bırakıldıktan sonra şu anda Türkiye'ye dönmek için havaalanında olduklarını belirten muhabir Hasan Abdullah, sorgulamaları sırasında kendilerine Katar'la ilgili birçok şey sorulduğunu söyledi.

 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Rus uçağı terör saldırısı sonucunda düştü
Rusya'nın iç istihbarat teşkilatı Federal Güvenlik Servisi (FSB) Direktörü Bortnikov ekim ayında Sina Yarımadası'nda yere çakılan Rus yolcu uçağının, terörist saldırı sonucunda düşürüldüğünü açıkladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de kazayı 'en kanlı suçlardan biri' olarak niteledi.
IŞİD, 1600 yıllık manastırı buldozerle yıktı
Irak İslam Şam Devleti (IŞİD) militanları, Suriye'nin Humus vilayetine bağlı Karyatayn kasabasında, 1600 yıllık tarihî manastırı yıkarak, yüzlerce kişiyi esir aldı.
'Avrupa'da yaşanan göçmen krizinin sorumlusu ABD ve AB'dir'
Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanı Milos Zeman, Avrupa'da yaşanan göçmen krizinin sorumlusu olarak ABD ve AB'yi gösterdi.
Trump emrine uymayan bakanı görevden aldı
ABD Başkanı Donald Trump, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan 7 ülkenin vatandaşlarına kapıları kapatan kararnameyi uygulamayacağını açıklayan Adalet Bakanı Vekilini görevden aldı.
ABD'den Musul açıklaması: Biz vurduk
ABD ordusu, 23 Mart'ta Musul'da en az 200 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı doğruladı. Irak ordusunun talebi üzerine burayı vurduğunu açıklayan ABD, olayla ilgili soruşturma başlattı.
Rusya’dan destek alan Suriye ordusu Hama’da ilerliyor
Rus Hava Kuvvetleri’nin Hama’da düzenlediği hava operasyonlarının ardından bölgede kara harekatı başlatan Suriye ordusu, Hama kentinin 70 kilometre içine doğru ilerledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR