Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
ABD'li askerlerin cesetleri bulundu
Japonya açıklarında geçtiğimiz gece Filipinler bandıralı ACX Crystal adlı yük gemisi ile çarpışan ABD donanmasına ait, güdümlü füze destroyeri USS Fitzgeraldın mürettebatından yedi denizcinin cansız bedenlerine ulaşıldı.
19 Haziran 2017 - 01:26:00
 

Japonya açıklarında önceki gece Filipinler bandıralı ACX Crystal adlı yük gemisi ile çarpışan ABD donanmasına ait, güdümlü füze destroyeri USS Fitzgeraldın mürettebatından yedi denizcinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Çarpışmanın ardından motorları çalışmayan destroyer, başka deniz araçları desteğiyle Japonyanın Yokosuka limanına getirildi.

Çarpışma nedeniyle, destroyer kaptanının da aralarında bulunduğu üç kişi yaralanmış, 7 deniz piyadesinin de kayıp olduğu açıklanmıştı.

Toplam 330 mürettebatı bulunan, 154 metre uzunluğunda, 10 bin ton ağırlığındaki destroyer, 29 bin ton ağırlığındaki yük gemisi ile çarpışmıştı. Kazada yaşamını yitiren Amerikalı askerlerin cesetleri, çarpışmada ağır hasar gören destroyerin su bastığı kompartımanda bulundu.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Suriye rejimi: Gerilimden Ankara sorumlu
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Feysal Mikdad, Ortadoğu bölgesindeki mevcut gerilimden tamamen Ankara'nın sorumlu olduğunu belirtti.
The Economist'in Türkiye ve Erdoğan analizi
The Economist, 15 Temmuz'dan sonra Türkiye'de artan batı karşıtlığının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güç kazandırdığını yazdı.
Rusya: İran'la S-300 anlaşmasını imzaladık
Rusya'nın İran'la ülkeye S-300 füze savunma sistemleri sevk edilmesini öngören anlaşmayı imzaladığı belirtildi.
Husilerden Suudi Arabistan sınırına saldırı
Husiler ile devrik Cumhurbaşkanı Salih'e bağlı güçlerin Suudi Arabistan'ın Yemen sınırındaki Cazan bölgesine düzenlediği saldırılarda 4 Suudi Arabistan askeri hayatını kaybetti.
Esad’ın geleceğiyle ilgili bir karar alınamadı
Avusturya'nın başkenti Viyana'da Türkiye, ABD, Rusya ve Suudi Arabistan dışişleri bakanlarının katıldığı, Suriye’nin geleceğinin ele alındığı “dörtlü görüşme” sona erdi. Görüşmeden ortak bir karar alınmazken, önümüzdeki günlerde bir toplantı daha yapılacağı ve bu toplantıra Mısır ve İran'ın da dahil olması gerektiği kanaatine varıldı.
Putin: ilişkilerimizin bozulmasını istemiyoruz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'deki mevcut yönetimin er ya da geç değişeceğini belirterek, Türk halkı ile ilişkilerin bozulmasını istemediklerini vurguladı. Putin'in, Rossiya-1 kanalında bu akşam yayınlanacak belgesel çerçevesinde Vladimir Solovyov'a yaptığı açıklamaların bir bölümü basınla paylaşıldı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI