Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Türkiye askerleri Katar'a ulaştı
Katar merkezli Al Jazeera kanalı Türkiye ile Katar arasında yapılması planlanan askeri tatbikat kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerine ait birlikler dün gece Katar'a ulaştığını duyurdu.
19 Haziran 2017 - 14:14:19
 

Katar savunma bakanlığı, birleşik askeri tatbikata katılmak için birinci grup Türk askerinin başkent Doha'ya geldiğini açıkladı. Bakanlık, Pazar günü Tarık bin Ziyad askeri üssünde ilk eğitimlerini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Uzun zamandır planlanan tatbikatlar, her iki tarafın savunma yeteneklerini güçlendirmeyi ve silahlı gruplarla mücadele çabalarını artırmayı ve bölgede istikrarı sürdürmeyi amaçlayan karşılıklı anlaşmanın bir parçası.

Tatbikatlar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır liderdiğinde çok sayıda Arap ülkesi Katar ile geçen hafta ilişkileri kopararak "terörizm" ve İran'ı desteklemekle suçlandığı bir sürece denk geldi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Hacdaki facianın sebebi Kralın oğlunun kervanı
Lübnan'da yayın yapan El-Diyar gazetesi, Suudi Arabistan kralının oğlu Muhammed Bin Selman'ın kervanının Mina’ya girmesinden dolayı diğer hacıların hareket yönü acilen değiştirildiğinden yüzlerce hacının birbirinin üzerine yığılmasına ve ölümlere neden olduğunu bildirdi.
Dünyaca ünlü isimden Erdoğan'a hediye
Dünyaca bilinen Tunus asıllı Şitivi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, üzerine Muhammed Resulullah yazılı bronz eserini hediye etti.
Putin tehdidin dozunu arttırdı!
Rusya lideri Putin, Federal Meclis üyelerine hitap etti. Terörle ortak mücadeleye vurgu yapan Putin, "Uçağımızı neden düşürdüklerini Allah bilir" deyip, Türkiye'nin pişman olacağını ve yaptırımların domatesle sınırlı kalmayacağını söyledi. Putin, 'iyi ve çalışkan' Türk halkını Türk yönetimiyle aynı kefeye koymadıklarını da sözlerine ekledi.
Ukrayna'daki yangın hala söndürülemedi
Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarındaki özel bir şirkete ait yakıt deposunda geçen pazartesi günü başlayan yangın hala söndürülemedi. Yangında ölenlerin sayısı 5'e yükseldi.
The Times: Ruslar Suriye Ordusunun yanında savaşıyor
El Alem Haber Ajansının bildirdiğine göre İngiltere'de yayın yapan Times gazetesi bu iddiasını Suriye devletine bağlı bir televizyon kanalında yayınlanan bir görüntüye dayandırıyor. Times gazetesi "Bu kanaldaki yayına göre Rus güçleri Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad yanında savaşıyorlar" diye yazdı.
Flaş! Suriye'ye asker göndermekten vazgeçtiler!
Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid bin Ahmed El Halife, Suriye'ye kara birlikleri göndermeyi planladıklarına dair haberleri reddetti.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR