Türkiye askerleri Katar'a ulaştı
Katar merkezli Al Jazeera kanalı Türkiye ile Katar arasında yapılması planlanan askeri tatbikat kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerine ait birlikler dün gece Katar'a ulaştığını duyurdu.
19 Haziran 2017 - 14:14:19
 

Katar savunma bakanlığı, birleşik askeri tatbikata katılmak için birinci grup Türk askerinin başkent Doha'ya geldiğini açıkladı. Bakanlık, Pazar günü Tarık bin Ziyad askeri üssünde ilk eğitimlerini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Uzun zamandır planlanan tatbikatlar, her iki tarafın savunma yeteneklerini güçlendirmeyi ve silahlı gruplarla mücadele çabalarını artırmayı ve bölgede istikrarı sürdürmeyi amaçlayan karşılıklı anlaşmanın bir parçası.

Tatbikatlar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır liderdiğinde çok sayıda Arap ülkesi Katar ile geçen hafta ilişkileri kopararak "terörizm" ve İran'ı desteklemekle suçlandığı bir sürece denk geldi.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çipras: 'Nihai anlaşma için son aşamaya geldik'
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Yunanistan’ın Avrupalı ortaklarıyla sürdürdüğü müzakerelerde tarafların yararına olacak nihai bir anlaşma için son aşamaya gelindiğini söyledi.
IŞİD’çi kadın militanın kan donduran itirafları
Kadın militan, IŞİD terör örgütünün kadınlar ile ilgili sırlarını ifşa etti.
IŞİD hedefindeki ülkeyi açıkladı ve tehdit etti
Arnavutluk İçişleri Bakanı Sami Tahiri’ye IŞİD’ten gönderilen “Paris’ten sonra sıra Tiran’da” yazılı elektronik mesaj geldiği açıklandı.
Uçaktaki patlamanın sebebi belli oldu
Dubai’de faaliyet gösteren Daallo Havayolları’na ait bir yolcu uçağında meydana gelen patlamaya bir bombanın sebep olduğu açıklandı
''Sorun Esed’in Rusya ve İran tarafından desteklemesi''
ABD Başkanı Obama, Suriye krizinde temel sorunun Esed’in arkasındaki Rusya ve İran desteği olduğunu belirterek, 'Onlar bizi doğrudan tehdit etmediği sürece yapacağımız müdahale uluslararası hukukun ihlâli ve bir işgâl gibi gözükürdü' dedi.
Almanya'da PEGIDA karşıtı gösteri
01 Şubat 2015 21:14 (Son güncelleme 01 Şubat 2015 21:24) Almanya'da PEGIDA'nın en büyük destekçisi olarak gösterilen Almanya İçin Alternatif Partisinin Bremen kongresi, binlerce kişi tarafından protesto edildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR