Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
BAE'den Katar ve Türkiye açıklaması!
Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gargash, Katar'a yönelik izolasyon politikasının yıllar boyunca devam edebileceğini söyledi. Gargadh, Türkiye ile ilgili de 'tehdit' gibi bir açıklama yaptı.
19 Haziran 2017 - 14:19:51
 

Gargash, "Türkiye'nin âkil olmasını ve çıkarlarına en çok hizmet edenin Katar'a yönelik girişilen eylem olduğunu anlamasını umuyoruz" açıklamasında bulundu. Arap bakan, Türkiye'nin şu anda Katar meselesinde ideolojik hedefleri ve milli çıkarları arasında dengede kalmaya çalıştığını ifade etti.

Gargash, Katar'ın politikalarının değiştirmemesi durumunda söz konusu ülkeye yönelik izolasyonun yıllar boyunca devam edebileceğini söylerken, arabuluculuk rolü için Kuveyt'in uygun olduğunu ifade etti.

"KARALAMA KAMPANYASI" SUÇLAMASI

Öte yandan Katar, kendisiyle tüm ilişkileri kesen Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır'ı "karalama kampanyası" yürütmekle suçladı. Katar hükümetinin iletişim ofisi direktörü Şeyh Saif Bin Ahmed, "Ülkemize yönelik abluka iki haftadır sürüyor ve bize abluka uygulayan ülkeler krizi çözmek için hiçbir formül önermedi" dedi. Bin Ahmed "Komşularımızın temeli olmayan bir propaganda kampanyasına zaman ve kaynak ayırmaları çok talihsiz. Abluka uygulayan ülkeler terörizmi bir karalama kampanyası olarak kullanıyor" dedi.

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Yunanistan'da bir gazete Kuran-ı Kerim dağıttı
Yunanistan'ın önde gelen haftalık gazetelerinden To Vima gazetesi, bu hafta Kur'an-ı Kerim'in Yunanca çevirisini ücretsiz verdi. 11 milyon nüfuslu Yunanistan'da, 300 binin üzerinde Müslüman yaşıyor.
Almanya İncirlik Hava Üssü'ne uçak kovuşlandıracak
Almanya Savunma Bakanı Sözcüsü Jens Flossdorf, Federal Meclis'in (Bundestag), bakanlar kurulunca Suriye'ye gönderilmesi kararlaştırılan misyona onay vermesi durumunda gelecek hafta iki Tornado keşif uçağıyla bir adet yakıt ikmal uçağının, İncirlik Hava Üssü'nde konuşlandırılacağını söyledi.
BM Haiti’de kolera salgınındaki rolünü kabul etti
BM, 2010’da Haiti’de meydana gelen deprem sonrasında en az 10 bin kişinin ölümüne yol açan kolera salgınındaki rolünü ilk defa kabul etti.
Suriyeli muhalif: PYD'ye destek veren ABD, Suriye'yi bölecek
Sputnik'e konuşan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu (SMDK) üyesi Yusuf Mahli, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin PYD'ye verdiği desteğin amacının 'IŞİD'le mücadele değil, Suriye'yi bölmek' olduğunu iddia etti.
Yemen'de Husilere yönelik hava saldırıları sürüyor
Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyon güçleri, Yemen’in Hudeyde kentindeki askeri havaalanı ve hava savunma birimlerine hava saldırısı düzenledi.
Musul'da 45 IŞİD teröristi iftarda zehirlenerek öldürüldü!
Musul’daki 45 IŞİD militanının yemeklerine zehir katılarak öldürüldüğü bildirildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR