Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Türkiye'den Londra saldırısına sert tepki
Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin başkenti Londra'da bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.
19 Haziran 2017 - 21:46:34
 

Dışişleri Bakanlığı, Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen terör saldırısına ilişkin, “Birleşik Krallık'ın geleneksel çok kültürlü, karşılıklı saygı ve hoşgörüye dayanan toplumsal düzenini ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıyı en güçlü ifadelerle lanetliyoruz” denildi.

Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınında Müslümanlara yönelik düzenlenen saldırıyı lanetlediklerini bildirdi. Bakanlıktan, saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, “Finsbury Park bölgesindeki bir cami yakınlarında, ibadetten dönen Müslümanları hedef alan ve bir kişinin hayatını kaybetmesi, çok sayıda insanın yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını üzüntüyle öğrendik. Kutsal Ramazan ayında masum insanlara karşı düzenlenen ve Birleşik Krallık'ın geleneksel çok kültürlü, karşılıklı saygı ve hoşgörüye dayanan toplumsal düzenini ve huzur ortamını bozmayı amaçlayan bu saldırıyı en güçlü ifadelerle lanetliyoruz. Birleşik Krallık halkına içten taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Türkiye ve Türk halkı terörle mücadelede Birleşik Krallık ile tam bir dayanışma ve iş birliği içinde olmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Baykal'dan bir 'Gül' açıklaması daha!
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 'Sayın Gül’ün yaptığı açıklamadan benim çıkardığım sonuç şu...' dedi.
Millet Vekilliği İstifaları İçin Memurların Son Dakikaları
Milletvekili aday adaylığı için kamu görevlilerinin istifa süresi 17.00'de doluyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki,TCDD Genel Müdürü Karaman ile Başbakan'ın sağlık danışmanı Göçer son gün istifa eden isimler arasında yer aldı.
Bakan açıkladı: Mavi Marmara tazminatları ödendi
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Mavi Marmara gemisine yönelik saldırıda hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine tazminat ödemelerinin yapıldığını açıkladı.
Başbakanlık'tan 'zorunlu' açıklama
Başbakanlık Basın Müşavirliği, Başbakan Davutoğlu'nun bir grup aydınla gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin, bir gazetede yer alan haberin kamuoyunu yönlendirmeye yönelik maksatlı bir yayın olduğunu bildirdi.
Şimşek: Birkaç ayda önemli reformlar yapılacak
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek önümüzdeki birkaç ayda önemli reformlar yapılacağını söyledi.
Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu: 1500 personel alacağız
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, NTV canlı yayınında Ahmed Arpat'ın sorularını yanıtladı. Aile Sosyal Destek Projesi'ni (ASDEP) anlatan Ramazanoğlu, projenin amacının aileyi içeriden tespit etmek olduğunu belirterek, ''Bir aya kadar bin 500 psikolog istihdam edeceğiz. Toplum hizmetleri uzmanı, çocuk gelişimi uzmanı ve sosyolog alıyoruz. Hedefimiz 15 bin sosyal danışmanıyla bütün Türkiye'nin, her ailenin bir sosyal danışmanı olması" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI