TSK açıkladı: PKK'dan sivil katliamı
PKK/PYD'nin, Suriye'nin Azez ve Mare bölgelerine topçu saldırısı sonucu 2 sivil yaşamını yitirdi.
19 Haziran 2017 - 21:59:37
 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan açıklamada, PKK/PYD tarafından Azez-Mare yerleşim yerlerine yönelik topçu saldırısında sivillerin hedef alındığını açıkladı. TSK'dan yapılan açıklamada, "8 adet topçu atışı sonucu, aralarında çocukların da bulunduğu 2 sivil hayatını kaybetmiş, 7 sivil de yaralanmıştır" denildi.

TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Afrin ve Tel Rıfat Bölgelerinde bulunan PKK/PYD Terör Örgütü mensupları tarafından, 19 Haziran 2017 tarihinde, sabah saatlerinde, Azez ve Mare yerleşim yerlerine yönelik olarak yoğun biçimde topçu saldırısı gerçekleştirilmiştir. Açıkça, bilerek ve isteyerek sivillerin hedef alındığı anlaşılan saldırı esnasında, Mare Şehir Merkezine isabet eden 8 adet topçu atışı sonucu, aralarında çocukların da bulunduğu 2 sivil hayatını kaybetmiş, 7 sivil de yaralanmıştır. Yaralı siviller, bölgedeki hastanelerde tedavi altına alınmıştır."

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
TL'deki Halley yıldızı FETÖ'cülerin işi!
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen çatı iddianamede Terör örgütü FET֒nün yapısı ve kuruluşuna yönelik ilginç tespitler yer alıyor.
Darbe gazileri ve şehit aileleri yemekte buluştu
Hain terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe kalkışmasında Mamak’ın 113 gazisi 9 şehidi bulunuyor. Mamak Belediye’si tarafından düzenlenen programda şehit aileleri ve gaziler yemekte buluştu.
İtirafçı asker: Cemaat bana 10 kadın gösterdi
15 Temmuz darbe girişiminin ardından sıklıkla gündeme gelen 'FETÖ içi evlilik müessesi' ilk kez bir itiraf ile açıklığa kavuştu.
FETÖ'cü öğretim üyesinden tehdit!
FET֒nün Akdeniz Üniversitesi imamı öğretim üyesi Kanbur’dan ders sırasında şok sözler.' İç savaş çıkacak. Emanet alın. Çözüm sürecinde PKK’yla kucak kucağa olanların kafasına sıkarım.”
Yeni Mit Müsteşarı Belli Oldu!
İsmail Hakkı Musa MİT Müsteşarlığı'na atandı
'FETÖ FİRARİSİ İŞADAMI ŞAHİN İLGİ OKUTTU'
Sabah'ın haberinde Altıntaş'ın Söke'de Körfez Dershaneleri'ne gittiği ve eğitim masraflarının Sökeli firari işadamı Şahin İlgi tarafından karşılandığı iddia edildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI