Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Erdoğan: Hükümet anlayış gösteriyor, devam ediyorlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da esnaflarla buluştuğu iftar yemeğinde konuştu.
21 Haziran 2017 - 13:04:58
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlattığı tepki yürüyüşü sırasındaki açıklamalarına ilişkin, "Bugün Grup Toplantısı'nı açık alanda yapmışlar. Kapalı alan herhalde sıcak geliyor. Oradan da bir ifade kullanıyor. Cumhurbaşkanı'nın yargıya talimat verdiği ile alakalı ve istifaya çağırıyor, 'Eğer olmazsa ben istifa ederim' diyor. Bu senin ilk defa değil ki. Sen bugüne kadar kaç kere bu şeyleri söyledin. Onun için de senin bu yalan makinesi olduğunu, bu ülkede bilmeyen kalmadı. Böyle bir şeyi ispata davet ediyor. Sen bir defa kendini, bu ülkede ne olduğunu millete kabul ettirmişsin, millet seni çok iyi biliyor, tanıyor. Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. Eğer ispata yönelik bir şeyin varsa hukukta kaide şudur, müddei iddiasını ispatla mükelleftir. İddianı ispat et." dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

15 Temmuz, milletimizin felaket tellallarına verdiği en büyük cevaptır.

Yargılanırken A'dan Z'ye her şey yalan. Kurtulamayacaksınız. Bu ülkede adaletin olduğuna inanıyoruz. Bu ülkede adalet var dolayısıyla adaletin pençesinden kurtulamayacaksınız.

Birilerinin elinde kartonlarla yürüyerek, adalet araması gibi değil bizim aradığımız adalet. Bizim aradığımız adalet, 250 şehidimizin kanıdır. 2 bin 193 gazimizin şu anda yaralı oluşudur.

KILIÇDAROĞLU'NUN YÜRÜYÜŞÜ

İstanbul'a yürüyorlar, yolları açık olsun. Kamunun hukukunu bozmadan böyle bir aslında hakları da yok, fakat arkadaşlarımız, hükümetimiz burada onlara anlayış göstermek suretiyle onlar bu yürüyüşlerini devam ettiriyorlar.

Ankara'dan İstanbul'a yürüyor ya. Her geçen gün de bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor.

Bugün grup toplantısını açık alanda yapmışlar. Kapalı alan herhalde sıcak geliyor. Oradan da bir ifade kullanıyor. Cumhurbaşkanının yargıya talimat verdiği ile alakalı ve istifaya çağırıyor, 'Eğer olmazsa ben istifa ederim' diyor. Bu senin ilk defa değil ki. Sen bugüne kadar kaç kere bu şeyleri söyledin. Onun için de senin bu yalan makinesi olduğunu bu ülkede bilmeyen kalmadı.

Böyle bir şeyi ispata davet ediyor. Sen bir defa kendini bu ülkede ne olduğunu millete kabul ettirmişsin millet seni çok iyi biliyor, tanıyor. Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. Eğer ispata yönelik bir şeyin varsa hukukta kaide şudur; müddei iddiasını ispatla mükelleftir. İddianı ispat et.

"ŞİMDİ YENİ BİR İFTİRA DAHA ATMIŞLAR"

Şimdi yeni bir iftira daha atmışlar. Tayyip Erdoğan'ın 3 milyar dolarlık hazinesi varmış. Allah Allah... Onunla ilgili davayı da açacağız.

Usanmıyorlar, uslanmıyorlar. "Nasıl olsa ceza az, tazminat küçük" diyorlar.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Çavuşoğlu ve John Kerry telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile Suriye'deki ateşkes hakkında telefon görüşmesi gerçekleştirdi
Bozdağ: Canlı bombaların tabutlarının altına girdiler
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM'nin ev sahipliğinde gerçekleşen NATO Parlamenterler Toplantısı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
HDP İstanbul milletvekili adayları
Halkların Demokratik Partisi (HDP), 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde İstanbul’dan aday gösterilenlerin listesini açıkladı.
Efkan Ala, Ağrı saldırısı iddalarında kendini savundu
İçişleri eski Bakanı AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Efkan Ala, Ağrı’daki saldırı sonrasında ortaya atılan iddialarla ilgili kendisine iftira atıldığını belirterek, “Benim gibi birinin o konuşmanın kelimesini söylemesi mümkün mü” dedi.
'Kilis'e bomba düşünce 'Neredesin ey devlet?' diyorsun...'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Bab Operasyonu'na ilişkin açıklama yaptı.
Başbakan Davutoğlu: 'Kim seçimi kaybederse siyaseti bıraksın'
Başbakan Davutoğlu, "Seçimi kaybedersem ayrılacağım, peki siz koltuklarınızı bırakmaya hazır mısınız?Kim seçimi kaybederse siyaseti bıraksın" dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR