Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Bakan Bozdağ'dan istifa çağrısı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP'nin yargıya müdahale iddialarına sert çıktı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti.
23 Haziran 2017 - 14:22:24
 

Katıldığı canlı yayında gündemi değerlendiren Adalet Bakanı Bozdağ, CHP'nin belgeleri var dediği yargıya müdahale iddiaları için çok sert konuştu. Bakan Bozdağ, "Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı'nın Cumhuriyet savcılığına gönderdiği yazının konusu suç duyurusu. Ertesi gün savcılık koğuşturmaya yer olmadığına karar veriyor. Bu ne biçim talimat ki, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği suç duyurusunda bulunuyor, Ankara Başsavcılığı da kovuşturmaya yer olmadığına karar vererek 'talimat'a uymuyor. Böyle bir şey olabilir mi? Kılıçdaroğlu çarpıtma yapıyor." dedi.

İşte Bozdağ'ın konuşmasından satır başları:

"Vatandaşlarımızın suç duyurusunda bulunma hakkı vardır. Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcılığı'nın yaptığı suç duyurusuyla benim vatandaş olarak yaptığım suç duyurusu arasında bir fark yok. Sayın Kılıçdaroğlu böyle hukukçulara danıştığı için altından kalkamayacağı laflar ediyor ve altından kalkamıyor. Söylediğiniz şeyi ispat edemeiniz, bu rutin bir yazışmadır. Adalet Bakanlığı yazışmalarında da aynı usul, format var.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU İSTİFAYA DAVET EDİYORUM

Neden böyle yapıyorlar, cehaletten yapıyorlar ya da aldatmak için yapıyorlar. Uzun süre devlet yönetiminde olmadıkları için Cumhurbaşkanlığı'nın yazışmalarını bilmiyorlar. Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifa ediyorum. Ortaya koyduğu belge kendisini tekzip eden belge. Bu belge 'şöyle yap' mı diyor, suç duyurusunda bulunuyor.

SUÇ İHBARINDA BULUNMAK HER VATANDAŞIN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı 'suç duyurusunda' bulunuyor. Savcılık koğuşturmaya yer olmadığını söylüyor. Suç ihbarında bulunmak her vatandaşın yapabileceği bir iş. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği de Cumhurbaşkanlığıyla ilgili bir suç olduğu zaman yapması gereken asli işlerden bir tanesi.

KILIÇDAROĞLU BU SÖZLERLE HAKARET VE TEHDİT EDİYOR

"Bu kararı verenler sarayıp sopasıdır, tetikçisidir, çetededir, onursuzdur" derseniz bu hakarettir bir, tehdittir iki ve tezyif etmektir; aşağılamaktır. Sayın Kılıçdaroğlu yargı görevi yapanlara hakaret ediyor. Hem hakaret hem tehdit bizim kanunlarımızda açıkça suç. Geçen YSK sayın Başkanı ve üyeleriyle ilgili yaptığı açıklamalar var. Ben okurken yüzüm kızarıyor. Diyor ki: YSK'da görev yapan 10 hakim yasalara uymamışlardır. Yasalara aykırı karar verenlere bizim hukukumuzda çete denir. Orada oturan yargıç değil çeteyi oluşturuyor demektir. Ben talimat alırım, ben hakim değilim, ben çeteyim ve başımdaki kişi de çete reisi, senin çete reisini göstereceğiz. Yargıç dediğin onurlu insandır, kimsenin önünde eğilmez. Gerdan kıran adama yargıç mı denir?

YOLLARDA YÜRÜYEREK MAHKEME KARARI DENETLENMEZ

YSK çok saygın hukukçulardan oluşuyor. Sayın Kılıçdaroğlu gibi düşünenler var düşünmeyenler de var. Kılıçdaroğlu yargı görevini yapanlara hakaret ediyor. İstediği gibi bir karar çıktı o yargıcı övüyor, istemediği gibi bir kaar çıktı mı yerin dibine batırıyor, tehdit ediyor. Sayın Kılıçdaroğlu bu tehditleriyle suç işlemektedir. Yargıyı etkilemek de suçtur. Yargı kararların denetlemeleri bellidir. Yolda yürüyerek mahkeme kararı denetlenmez. Sokaklarda yürüyerek mahkeme kararı denetlenmez."

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
MHP'de şok! Devlet Bahçeli istifa mı etti
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, partisinin seçimden hezimetle çıkması sonrası yazdığı istifa mektubu ortaya çıktı.
18 Yaşında Milletvekili Olunabilecek!
AK Parti'nin 25 olan milletvekili seçilme yaşının 18'e indirilmesine ilişkin anayasa değişikliği teklifi, Meclis Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi.
Demirtaş ve Bahçeli arasında 'misillemeli şerefsiz' tartışması
MHP lideri Bahçeli'nin 'Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun' sözleri, tansiyonu yükseltti. Bahçeli'ye yanıt veren HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, 'Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar?' dedi.
AK Parti'nin yükselişi MHP'lileri istifa ettirdi
Kırşehir Ülkü Ocakları eski yönetim kurulu üyesi ve ilçe yönetim kurulu üyesi yaptıkları açıklama ile istifa ettiklerini bildirdi.
Bakan Işık açıkladı: 20 bin 88 kişi sistem dışı bırakıldı
Milli Savunma Bakanı Işık, '16 bin 423 öğrenciyle beraber değerlendirildiğinde 20 bin 88 kişinin Türk Silahlı Kuvvetleri ile bağı kesilmiştir. Ayrıca 2 bin 855 personelin de soruşturma işlemleri sürdürülmektedir.' dedi.
Bacak bacak üstüne atan diplomata ayar!
Genel Kurul'da konuşmalar yapılırken locada Meclis görüşmelerini izleyen ve bacak bacak üstüne atan diplomat uyarıldı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR