Bakan Bozdağ'dan istifa çağrısı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP'nin yargıya müdahale iddialarına sert çıktı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti.
23 Haziran 2017 - 14:22:24
 

Katıldığı canlı yayında gündemi değerlendiren Adalet Bakanı Bozdağ, CHP'nin belgeleri var dediği yargıya müdahale iddiaları için çok sert konuştu. Bakan Bozdağ, "Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı'nın Cumhuriyet savcılığına gönderdiği yazının konusu suç duyurusu. Ertesi gün savcılık koğuşturmaya yer olmadığına karar veriyor. Bu ne biçim talimat ki, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği suç duyurusunda bulunuyor, Ankara Başsavcılığı da kovuşturmaya yer olmadığına karar vererek 'talimat'a uymuyor. Böyle bir şey olabilir mi? Kılıçdaroğlu çarpıtma yapıyor." dedi.

İşte Bozdağ'ın konuşmasından satır başları:

"Vatandaşlarımızın suç duyurusunda bulunma hakkı vardır. Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcılığı'nın yaptığı suç duyurusuyla benim vatandaş olarak yaptığım suç duyurusu arasında bir fark yok. Sayın Kılıçdaroğlu böyle hukukçulara danıştığı için altından kalkamayacağı laflar ediyor ve altından kalkamıyor. Söylediğiniz şeyi ispat edemeiniz, bu rutin bir yazışmadır. Adalet Bakanlığı yazışmalarında da aynı usul, format var.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU İSTİFAYA DAVET EDİYORUM

Neden böyle yapıyorlar, cehaletten yapıyorlar ya da aldatmak için yapıyorlar. Uzun süre devlet yönetiminde olmadıkları için Cumhurbaşkanlığı'nın yazışmalarını bilmiyorlar. Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifa ediyorum. Ortaya koyduğu belge kendisini tekzip eden belge. Bu belge 'şöyle yap' mı diyor, suç duyurusunda bulunuyor.

SUÇ İHBARINDA BULUNMAK HER VATANDAŞIN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı 'suç duyurusunda' bulunuyor. Savcılık koğuşturmaya yer olmadığını söylüyor. Suç ihbarında bulunmak her vatandaşın yapabileceği bir iş. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği de Cumhurbaşkanlığıyla ilgili bir suç olduğu zaman yapması gereken asli işlerden bir tanesi.

KILIÇDAROĞLU BU SÖZLERLE HAKARET VE TEHDİT EDİYOR

"Bu kararı verenler sarayıp sopasıdır, tetikçisidir, çetededir, onursuzdur" derseniz bu hakarettir bir, tehdittir iki ve tezyif etmektir; aşağılamaktır. Sayın Kılıçdaroğlu yargı görevi yapanlara hakaret ediyor. Hem hakaret hem tehdit bizim kanunlarımızda açıkça suç. Geçen YSK sayın Başkanı ve üyeleriyle ilgili yaptığı açıklamalar var. Ben okurken yüzüm kızarıyor. Diyor ki: YSK'da görev yapan 10 hakim yasalara uymamışlardır. Yasalara aykırı karar verenlere bizim hukukumuzda çete denir. Orada oturan yargıç değil çeteyi oluşturuyor demektir. Ben talimat alırım, ben hakim değilim, ben çeteyim ve başımdaki kişi de çete reisi, senin çete reisini göstereceğiz. Yargıç dediğin onurlu insandır, kimsenin önünde eğilmez. Gerdan kıran adama yargıç mı denir?

YOLLARDA YÜRÜYEREK MAHKEME KARARI DENETLENMEZ

YSK çok saygın hukukçulardan oluşuyor. Sayın Kılıçdaroğlu gibi düşünenler var düşünmeyenler de var. Kılıçdaroğlu yargı görevini yapanlara hakaret ediyor. İstediği gibi bir karar çıktı o yargıcı övüyor, istemediği gibi bir kaar çıktı mı yerin dibine batırıyor, tehdit ediyor. Sayın Kılıçdaroğlu bu tehditleriyle suç işlemektedir. Yargıyı etkilemek de suçtur. Yargı kararların denetlemeleri bellidir. Yolda yürüyerek mahkeme kararı denetlenmez. Sokaklarda yürüyerek mahkeme kararı denetlenmez."

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bozdağ: Gülen Kanada'dan çiftlik aldı
Bozdağ, Gülen'in ABD'den Kanada'ya gitmek için hazırlık yaptığını ve çiftlik aldığını açıkladı.
Başbakan Davutoğlu'na ciritli karşılama
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili genel seçimleri öncesi ilk mitingini Erzurum’da yapıyor. Başbakan Davutoğlu Erzurum girişinde aralarında bayan sporcularında bulunduğu yaklaşık 100 atlı ciritçi tarafından karşılandı.
Başbakan Davutoğlu'dan Cerattepe açıklaması
Artvin Cerattepe'deki maden çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Başbakan Davutoğlu, verilen teminatların istismar edilmesi durumunda kamu düzeninin sağlanacağını söyledi.
Feleknas Uca Yemin etti
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde dün, milletvekilleri tek tek kürsüye gelerek yemin etti. En çok merak edilen isim ise hiç kuşkusuz HDP'nin Diyarbakır'dan seçilen Ezidi vekili Feleknas Uca'ydı.
Türkiye'den Almanya'ya sert yanıt
Alman ARD televizyonunda yayınlanan haberde Türkiye'ye yönelik iddialara ilişkin Dışişleri Bakanlığından açıklama geldi.
AK Partili vekillerin ilk tercihi...
Seçim sonuçlarının değerlendirildiği ve koalisyon seçeneklerinin masaya yatırıldığı AK Parti’de milletvekillerinin yüzde 70’i MHP’den yana görüş bildirdi. Vekillerin koalisyondan yana tercihini ortaya koymasına karşın AK Parti teşkilatı ise ‘hazırız’ mesajı vererek seçime gidilmesini istedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI