Putin ve Katar Emiri telefonda görüştü
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ve Vladimir Putin, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin, doğrudan diyalog kurularak çözülmesinin zorunlu olduğunu vurguladı.
02 Temmuz 2017 - 14:17:31
 

Katar'ın resmi haber ajansı QNA'nın haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'yi telefonla arayarak, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krizle ilgili gelişmelerin yanı sıra iki dost ülke arasındaki ortak çıkarları güçlendirecek ikili ilişkiler, özellikle enerji ve yatırım alanında ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesini ele aldı.

Telefon görüşmesinde, Putin ve Al Sani, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin, diplomatik yollar ve tüm taraflar arasında doğrudan diyalog kurularak çözülmesinin zorunlu olduğunu kaydetti.

Suudi Arabistan, BAE, Yemen, Mısır ve Bahreyn 5 Haziran'da yaptıkları açıklamayla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Katar'a yönelik diplomatik ablukaya daha sonra başka bazı ülkeler de katılmıştı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İncirlik Üssü'nde nükleer bombalar!
6 Ağustos’ta ABD bir rapor yayınladı, “İncirlik’teki nükleer bombalarımız tehlikede” denildi.
Ahmedinejad: "ABD Hz. Mehdi'nin peşinde"
İran'da yayımlanan Şark gazetesinin haberine göre, Ahmedinejad, Ramazan ayı dolayısıyla ülkenin çeşitli noktalarından gelen din adamları ve öğrencileri ile buluştu.
'10 Milyar verelim, Hüsnü Mübarek serbest kalsın'
WikiLeaks tarafından yayımlanan Suudi Arabistan’ın 2012 yıllarına ait gizli belgelerde Hüsnü Mübarek’in hapisten çıkarılması için 10 milyar dolar teklif ettiği ortaya çıktı
Norveç'te dilencilik yasaklanıyor
Norveç hükümeti dilenciliği yasaklayacak ve onlara para verenlere de para cezası verilmesini öngeren bir yasa üzerinde çalışıyor.
İsrail yine Gazze'ye saldırdı!
İsrail, her Ramazan'da ve bayramda yaptığı gibi Gazze'den roket atıldığını iddia etti ardından hedef aldığı üç noktayı vurdu.
Gazprom'dan yatırım sinyali
Gazprom CEO'su Miller, Türk Akımı projesi doğrultusunda Türkiye’de doğalgaz çevirim santrali yatırımlarıyla ilgilendiklerini belirtti.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI