Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Putin ve Katar Emiri telefonda görüştü
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ve Vladimir Putin, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin, doğrudan diyalog kurularak çözülmesinin zorunlu olduğunu vurguladı.
02 Temmuz 2017 - 14:17:31
 

Katar'ın resmi haber ajansı QNA'nın haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'yi telefonla arayarak, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krizle ilgili gelişmelerin yanı sıra iki dost ülke arasındaki ortak çıkarları güçlendirecek ikili ilişkiler, özellikle enerji ve yatırım alanında ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesini ele aldı.

Telefon görüşmesinde, Putin ve Al Sani, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin, diplomatik yollar ve tüm taraflar arasında doğrudan diyalog kurularak çözülmesinin zorunlu olduğunu kaydetti.

Suudi Arabistan, BAE, Yemen, Mısır ve Bahreyn 5 Haziran'da yaptıkları açıklamayla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Katar'a yönelik diplomatik ablukaya daha sonra başka bazı ülkeler de katılmıştı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
"Tünel geçene" müebbet hapis cezası
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, sınır bölgelerinde tünel kazan, kazıldığını bilen ve tünelden geçenlerin müebbet hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin kanun çıkardı.
"Askeri güç kullanmadan PKK çekilmez"
Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar İlçesi Kaymakamı Mehma Halil, terör örgütü PKK'nın şu ana kadar ilçeden çekilme yönünde somut bir adım atmadığını söyledi.
'BM'nin aldığı kararlarla barış gelmez'
İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail ile Filistin arasında barışın ancak doğrudan müzakereler yoluyla gerçekleşebileceğini ifade ederek, "BM'nin aldığı ya da dışarıdan dayatılan kararlarla barış gelmez" dedi.
Kıbrıs'ta müzakereler ertelendi
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın rahatsızlığı nedeniyle, 8 Şubat'ta yapılması planlanan müzakereler ertelendi.
Trump'tan "cep telefonu" yasağı!
Ortaya atılan iddiaya göre, Trump yönetimi sekiz ülkeden ABD'ye yapılan uçuşlarda; yolcuların, cep telefonundan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı.
Trump'tan ticaret açığını yükseltecek hamle
Trump yönetiminin, 'yeniden ihracatı' yok sayarak, ülkenin dış ticaret açığını genişletecek bir hesaplama değişikliğini değerlendirdiği iddia edildi
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR