Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
CHP Rize İl Teşkilatında toplu istifa
CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya'nın görevden alınmasına tepki gösteren il yönetimi ve il gençlik kolları üyeleri istifa etti.
17 Mart 2015 - 18:21:36

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya'nın görevden alınmasına tepki gösteren il yönetimi ve il gençlik kolları üyeleri istifa etti.

Aslankaya, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu ile ilgili düşüncelerinin olumsuz olduğunu belirterek, bu yöndeki görüşlerini daha önce parti yönetimine bildirdiğini söyledi.

Bir hafta önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da bu düşüncelerini açıkladığını ifade eden Aslankaya, "Bu kişiyle Rize'de siyaset yapmayacağımı' söyledim. Ankara da benim görevden alınmam ve genel başkan danışmanı olarak atanmam, il yönetiminden daha önce istifa eden bir kişinin il başkanı olarak atanması yönünde karar aldı" dedi.

"20 sene karşı karşıya siyaset yaptık"

Aslankaya, parti genel merkezinin kararına saygı duyduğunu belirterek, "Karar sonrasında il yönetimimiz ve gençlik kolları görevinden istifa etti. İlçe yönetimlerinden, gelişmeler sonrasında istifa etmemelerini istedik. Parti bizim partimizdir, Mehmet Bekaroğlu'nun partisi değildir. Biz ideolojik olarak Mehmet Bekaroğlu ile 20 sene karşı karşıya siyaset yaptık. Yani bir Şevki Yılmaz eksik burada" diye konuştu.

Danışman olarak görev yapıp yapmayacağına daha sonra karar vereceğini dile getiren Aslankaya, şunları kaydetti:

"Ben partimi destekliyorum, partimin iktidar olmasını istiyorum. Düşüncemiz bu. Mehmet Bekaroğlu daha dün geldi, ben 40 yıldır bu partinin içindeyim. Sırası gelince 8 Haziran'da CHP beklentilerin altında kalırsa Mehmet Bekaroğlu değil, çok kişi kalmaz orada. Cumhuriyet Halk Partisi'nde çok değerli insanlar var."


K:AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çavuşoğlu açıkladı: 32 diplomat kayıp
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FETÖ soruşturması kapsamında yurt dışından geri çağrılan ancak dönmeyen memur sayısının 32 olduğunu açıkladı.
Enerji Bakanlığı'nda referandum alarmı
Pazar günkü referandumda gün boyunca elektrik sıkıntısı olmaması için Enerji Bakanlığı teyakkuza geçti.
Bakan 'Demir İpekyolu' için tarih verdi
Türkiye, Çin'den İngiltere'ye uzanan Yeni İpekyolu için çalışmalarını sürdürüyor. Bu projenin orta koridoru için inşa edilen 'Demir İpekyolu'nun açılışı için geri sayım başladı.
Beştepe'de 2 saatlik kritik görüşme!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı kabul etti.
Başbakan Yıldırım'ın çantasındaki 10 madde
Başbakan Yıldırım, ilişkilerin normalleşmesi yolunda adımların atıldığı Irak’a gidiyor. Masada hem terörle mücadele hem ikili ilişikiler olmak üzere 10 başlık yer alacak.
Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı tutuklandı
Zonguldak'ta adli kontrol şartıyla salıverildikten sonra yeniden gözaltına alınan Karaman Belde Belediye Başkanı Kalaycı ile bir iş adamı tutuklandı
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR