Anasayfa  >   Yazar
Derya Akıncı Yazdı: Eylemsivari...
Haberleri okurken gözüme takılıyor.. Başlığından çok,içeriği ilgimi çekiyor o gün...Şimdi hangi gün diyeceksiniz..
17 Mart 2015 - 21:09:43
11 Mart 2015... Satanizm simgesi tadında, bir kaç densiz çıkıp eylem yapıyor Berkin Elvan için...Haberdeki fotoğraflara bakınca irkiliyorum... Kırmızı giyinmişler, kafalarında kırmızı bereler... Kendi "çaplarında" eylem yapıyorlar... Fakat kim görse eminim eylemden değil, o anki fiziksel görünümlerinden korkar... Eylem yapmak anayasal hak öyle mi? Öyle ya, Anayasa'nın 34.maddesinde belirtiliyor...Ama ortalığı yağmalayın, düsdursuzca saldırın, insanları korkutun demiyor değil mi.. Kamu düzenini ihlale size kim izin veriyor? Ondan sonra polis güç kullandı, ya ne yapsın polis?İç güvenlik paketi sizin gibiler için değil de kim için?  
 
Berkin Elvan demişken,neden bu malzeme yapılıyor? Başka çocuklar ölmedi mi.. üstelik aşırılık veya teröristlik yaparken değil... durduk yere... Ajitasyon yapmayalım, kuralına göre oynayalım... Çocuk olmasına ben de üzüldüm ve fakat yaptıkları? Ekmek hikayesini geçiniz rica ederim..
Duygu sömürüsü için nasılsa başka bahaneler bulursunuz değil mi? 
 
Sizce tepki verip eylem yapacağınız kadar bir durum var mıdır? 
Bakınız bugün,üniversite sınavlarına başı kapalı kardeşlerim de girdi..Demokrasi sadece burjuvazi sınıfına ve belirli kesime hitap eden bir olgu haline geldi..Bıkmıştık başarısız siyasetimizden... Oysa çok şükür 13 yıldır dimdik ayaktayız....Üstelik kapılarda bekletilmiyoruz artık, biz kapılarda karşılanıyoruz .. Kadınların sesi de daha çok çıkıyor... 
 
Öyle ise rahat durunuz...Özgürlük adı altında, eylem yapıp insanları rahatsız etmeyiniz...Bilhassa görüntü kirliliği oluşturmayınız...Siz özgür olmayan ülke görmemişsiniz...Aşırılık isteyen, kendi kendine zarar verebilir ama çevre kirliliği yapmayınız..Bazı olayları ise ikon haline getirmeyiniz..Moda ikonu olmuşsunuz zaten...Yıkıcı olmak yerine,yapıcı olmayı deneseniz bir de? İçki şişeleri,gece kulüpleri yerine, iki güzel hadis paylaşsanız? Hadi bunu yapamıyorsunuz, saygı duymayı öğrenseniz? Medeniyiz dersiniz ama başka görüşlere saldırırsınız...Muhalefeti doğru düzgün yapamadığınız doğrudur...Bunu yapamadığınız gibi, herhangi bir ölümden veya tacizden,kötü olaylardan hükumeti suçladığınız da doğrudur...Hatta bazı medya soytarılarına da uyduğunuz da doğrudur..(Bakınız: Atilla Taş)  Temennim odur ki, gafletten bir an önce uyanın... 

 
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
AK Zafer ve 1 Kasım Kritiği
Ak Parti 1 Kasımda elde ettiği başarıyla birlikte Türkiye’nin merkez partisi olduğunu tekraren tescil etmiştir. 2001 yılında kurulduktan sonra girdiği ilk Genel Seçimlerde milletin takdiriyle tek başına iktidar olma vizesi alan Ak Parti, 13 yıllık iktidarı döneminde ötelenmiş/mağdur/mazlum konumunda olan Anadolu insanının yöneldiği/yönettiği bir Anadolu Partisi olmuştur.
Y.Ziya Doger:Meşruiyet Dayanağı ve Kürdler
Toplumların devamlılığını oluşturan veri, tarihsel süreçte o toplum tarafından oluşturulmuş maddi ve manevi kültürel öğelerle sağlanmaktadır. Toplumun üzerinde yaşadığı coğrafik mekân, konum ve buna bağlı olarak oluşan ekonomik nitelik taşıyan temel uğraş biçimi, topluma ait kültürel öğelerin asıl dayanağıdır. Kültürel öğeler o toplum için belirleyici niteliğe bürünerek dünya toplumları içerisinde onu farklı kılan toplumsal değer ve anlayışı oluştururlar.
Nevruz'un Kendisi Barıştır. Ama!...
Terör, Türkiye’nin kalbi Ankara'da kanlı ve acı yüzünü bir kez daha gösterdi. 37 ölü, 125 yaralı, bir ay içerisinde ikinci saldırı ve acı üstüne acı yaşayan Türkiye. Ankara'daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa ve milletimize sabrı cemil diliyorum. Uluslararası şer güçler, Türkiye'deki maşaları üzerinden Türkiye'ye "Dünya beşten büyük değildir" mesajı vermeye çalışıyorlar. Rabbim, fitne ve fesat odaklarına fırsat vermesin inşallah.
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Çayıma püsküvüt bandırırken, yazmak ruhuma işlemiş, yazmadan ve çizmeden duramıyorum… Tamam, kızmayın, kahvemle konuya devam edeyim. Vakit bulduğum zaman bayılıyorum içimdekileri kaleme dökmeye…
Aysel Karakuzu: İstinaf Mahkemeleri
Yargılamanın âdil ve en az giderle yapılabilmesinin önünde ne kadar engel varsa kaldırmak hukuk sisteminin sağlıklı işlemesinin zorunlu şartıdır.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI