Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Merkel'den Türkiye açıklaması: Erdoğan ile görüş ayrılıklarımız sürüyor
Almanya Başbakanı Angela Merkel Hamburg'daki G20 zirvesinde ülkelerinin sonuç bildirgesinde anlaşmaya vardığını duyurdu. Türkiye için ise 'Erdoğan ile derin görüş ayrılıklarımız sürüyor' dedi.
09 Temmuz 2017 - 13:04:26
 

Konuya ilişkin açıklama yapan Merkel, G20 Zirvesi'ne katılan liderlerin iklim politikası konusunda ABD'nin yaklaşımını paylaşmadıklarını ifade etti.

Türkiye ile ilişkilere de değinen Almanya Başbakanı, "(Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan ile derin görüş ayrılıklarımız varlığını sürdürüyor" dedi. Darbe girişiminin ardından yapılan tutuklamaları ve iki ülke arasında İncirlik üssü konusundaki gerginlikleri anımsatan Merkel, "Bu gelişmeler elbette derin görüş ayrılıkları içerisinde olduğum konular. Ve bu farklılıkları örtbas etmedik" şeklinde konuştu.

ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çekilmesini eleştiren Merkel, "ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çekilmesini üzüntüyle karşılıyorum. Son açıklamayla birlikte ABD'nin inişe geçtiği görüntüsü netleşmiş oldu. Paris Anlaşması'ndan geri dönüş olmayacağını bildiren diğer 19 ülke için ise gayet memnunum" ifadelerini kullandı.

Merkel ayrıca, Hamburg iklim ve enerji hareket planı konusunda da anlaşmaya varıldığını kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Trump ile görüşmesine değinen Almanya Başbakanı, ikili arasındaki ilk görüşmenin Hamburg'da gerçekleşmesinden dolayı memnun olduğunu belirterek, görüşme sebebiyle mutlu olduğunu, görüşmenin ilişkilerin gelişeceğine dair umutların ve yeni bir diyalogun başlangıcı olduğunu dile getirdi. Merkel, görüşmenin iki ülke arasında istikrarlı bir ilişkiye temel oluşturmasını umduğunu ifade etti.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Putin’den itiraf: Gücüm kalmadı
Rusya’da 'Atom karınca' olarak değerlendirilen Devlet Başkanı Vladimir Putin, sonunda pilinin bitmek üzere olduğunu Beyaz Rusya Devlet Başkanı Aleksander Lukaşenko’ya itiraf etti.
YPG'nin Rakka planı! Salih Müslim açıkladı
Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin Eş Başkanı Salih Müslim, Rakka'nın DEAŞ'dan alındıktan sonra PYD'nin "federal bölgesine" katılabileceğini söyledi.
Yunanistan'da istifa depremi
Yunanistan'da gerçekleştirilen referandum sonrasında istifa haberleri de gelmeye başladı. Ancak son gelen istifa haberi şaşkınlık oluşturdu.
ABD'de protestolar gittikçe büyüyor!
ABD’de siyah genç Freddie Gray’in gözaltındayken hayatını kaybetmesinin ardından başlayan eylemler New York kentine de sıçradı.
Lüders: Esad giderse, Suriye, IŞİD'in eline geçer
Almanya'daki önemli Ortadoğu uzmanlarından Michael Lüders, Suriye'nin bugün IŞİD'in hakimiyetinde olmamasında Devlet Başkanı Beşar Esad'ın önemli rolü olduğunu söyledi.
Suriye'de Rusya'yı sarsan suikast!
İspanya İçişleri Bakanlığı, geçen yılın aralık ayında Türkiye'de yakalanan ve IŞİD üyesi olmakla suçlanan 2 İspanyol kadının Madrid'e getirildiğini duyurdu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR