Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
CHP'den 'içtüzük' eleştirisi:
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, içtüzük değişikliğine ilişkin MHP'yi hedef aldı. Gök 'MHP, Ak Parti'ye yaslanıyor' dedi.
12 Temmuz 2017 - 00:48:34
 

AK Parti ve MHP'nin üzerinde anlaştığı iç tüzük değişikliği teklifindeki maddeleri CHP tarafından eleştirildi.

CHP'li Levent Gök, bugün TBMM'de yaptığı basın toplantısında içtüzük değişikliği ile iligli çok sert ifadeler kullandı. AK Parti ve MHP'nin konu ile ilgili anlaşmış olmasına da tepki gösteren Gök, MHP'ye karşı çok sert ifadeler kullandı:

İşte o açıklamaları:

″İktidarı uyarıyorum. Kaş yapayım derken göz çıkaracaksınız. İktidar partisini bir derece anlamak mümkün ama MHP'yi anlamak asla mümkün değil. Bir muhalefet partisinin kendi sürelerini kısaltacağı anlayıştan feragat eden anlayışla gelmesi bir siyasi partinin iflasıdır. MHP iktidar partisiyle kol kola neyin sesini kesmeye çalışıyorsunuz. MHP siz nesiniz. Bundan feragat edince elinize ne geçiyor. İktidar partisine bu kadar yanaşmak ne anlama geliyor. MHP'nin üst yönetimini kast ediyorum. Üst yönetimi anlamak mümkün değildir. Bir iktidar partisine bu kadar yaslanmak konuşma sürelerinden vazgeçmek muhalefet partisinin işi midir? AKP ile bu yan yana durmanın size ne faydası olacak. Kalkın cesurca onuşun sorgulayın. Grup önerileri gibi meclis iç tüzüğünün hazırlanma gerekçesi de yanlıştı. İç tüzük değişikliği gerekçesinde yoklamaları sınırlandırmak istiyorlar. Neden çekiniyorsunuz iktidar partisi. İç tüzük değişikliğinde Meclis başkanının giydiği giysiye bu kadar takılmanın ne anlamı vardır. İç tüzük değişikliği buna mı indirgenmelidir. Hepsinde böyle bir tablo vardır. Niye oynuyorsunuz bunlarla. Bunların hepsi bir hesaplaşma. Meclis başkanına süre veriyorum burada frakla uğraşacağına kulisimizden kaldırdığın Atatürk resmini açman için sizi uyarıyorum. Frakla uğraşma Atatürk'ü yerine as. Onların boyama bahanesiyle kaldırdığı resmi saklıyor bize vermiyorlar. Meclis başkanı frakla uğraşma bak Atatürk'ün yeri boş bununla uğraş.″

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Yıldırım'dan CHP'ye davet açıklaması
15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle TBMM'de yapılacak olan özel oturuma CHP'nin davet edilmemesiyle ilgili Başbakan Yıldırım'dan açıklama geldi.
34 ülkeyle diplomatik hamle
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "FETÖ'cü darbe girişimi" sonrası 34 ülkeden mevkidaşları ve bazı uluslarası kuruluşların genel sekreterleriyle telefonda görüştü
Soylu'dan o şarkıyı yasaklama talimatı!
Soylu, HDP'nin referandum için hazırlattığı 'Biji Na' adlı şarkıya tepki gösterdi. Soylu, 'Hemen ilgili Vali'yi aradım; 'bu şarkı yasaklanacak dedim' diye belirtti.
Trump'ın yemin törenine Çavuşoğlu katılacak
Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın 20 Ocak'taki yemin törenine katılacak.
Almanya'nın kararına Başbakan Yıldırım'dan ilk tepki
Osmanlı Halk Pazarı açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Almanya'nın verdiği skandal karara tepki gösterdi.
Meral Danış Beştaş tekrar gözaltına alındı
HDP Adana milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır'daki evinde gözaltına alındı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI