Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Ünlü yönetmenden ABD'ye uyarı: Böylesini görmedik
ABD'de FET֒nün yolsuzluklarını anlatan ''Eğitimi Öldürmek'' adlı belgeselin yapımcısı Hall, ABD hükümetini FETÖ konusunda uyardı.
07 Agustos 2017 - 15:11:51

Hall, ''FETÖ genişleyen ve esnek bir yapıya sahip. Türkiye'de olduğu gibi ABD'de de siyasete sızmayı başardılar! Bazı eyaletlerde kanun koyucular örgüte çalışıyor" dedi.

ABD’deki en yaygın sözleşmeli (charter) okullarındaki yolsuzlukları anlatan 'Killing Ed' (Eğitimi  Öldürmek) başlıklı belgeselin yönetmeni Amerikanlı bağımsız film yapımcısı Mark S. Hall, FETÖ gerçeği ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Yönetmen Hall, belgeselinde tüm Amerikan basınında haber olan, birçok farklı dile çevrilen ve FETÖ’nün ABD'deki okullarındaki yolsuzluklar, fiziksel şiddet, tehditler, dolandırıcılık ve Amerikalı vergi mükelleflerinin paralarını 'iç etme' gibi işlenen suçları tüm delilleriyle ortaya koydu. Yayınlanmasının ardından çok sayıda okuluna FBI’ın baskın yaptığı FETÖ’nün mağdurları da hayatlarının nasıl karardığını belgeselde anlatarak ülkede şok etkisi yarattı. 

DAHA ÖNCE BÖYLESİNİ GÖRMEDİK

Büyük ses getiren belgeseli yapımcısı Hall, FETÖ'nün yerel yöneticilere verilen rüşvet, çevre yasalarını ihlal eden bina inşaları ve yollarına çıkanları fiziksel olarak tehdit etmeye varan baskıya kadar klasik bir mafya örgütlenmesine benzeterek ''Gülen’in dini kimliği etrafında örgütlenmiş durumdalar ve böylesine bir örgüt oluşumu ile ABD'de daha önce karşılaştığımızı düşünmüyorum'' şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ SONRASI 8 YENİ OKUL

Hall,15 Temmuz'un ardından FETÖ'nün ABD'deki faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiğini de dile getirerek, kendi eyaleti olan Texas'ta darbe girişiminden bu yana 8 yeni Harmony sözleşmeli okulu açtıklarını açıkladı. Hall, kaçak FETÖ'cülerin ABD'ye öğretmen olarak getirilmeye devam edildiğinin altını çizdi ve suç duyurusu gibi açıklamada bulundu.

GENİŞLEYEN ESNEK BİR YAPI

FETÖ’nün nasıl yayıldığını belgeselinde anlatan Hall, hücre yapılanmasına da dikkat çekti. FETÖ'nün sürekli genişleyen ve çok esnek bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Hall ''Amerikalılar örgütün işte bu çok tehlikeli özelliklerinin farkına varmalılar'' diyerek uyarıda bulundu. 

ÖRGÜT LEHİNE KANUN YAPILIYOR

FETÖ’nün, Türkiye’de olduğu gibi ABD’de de siyasi sitemin içine başarıyla sızmaya başladığını hatta bazı eyaletlerde kanun koyucuların FETÖ adına çalışarak onların da yararına olacak şekilde kanunlar çıkardıkları gibi şok edici tespitleri de gündeme getiren Hall, yetkililerin bir an önce önlem almadığı taktirde bu yapının ülkenin güvenliğini tehdit edebileceğine dikkat çekti.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İstanbul'daki AVM'ye patlayıcı atıldı
İstanbul Eyüp'teki Vialand Tema Parkı ve Alışveriş Merkezi'nde açık otoparka giden yola atılan patlayıcı panik yarattı.
Hacı Boydak tahliye oldu!
Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak tahliye oldu.
Çikolata devinde 'ölümcül bakteri' şoku
Kararın gerekçesi olarak Mars Galaxy'nin Teaser bars, Counters ve Minstrels ürünlerinde ölümcül salmonella bakterisi riski bulunması gösterildi.
Milli füzenin üzerinde 'Ömer Halisdemir' mesajı
Selçuk Bayraktar, İHA füzesini Twitter hesabından paylaşırken, üzerindeki not dikkat çekti
Topbaş: Taksim Topçu Kışlası'nı yapacağız
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Taksim'deki Gezi Parkı'na, Topçu Kışlası’nın yapılacağını söyledi. “Cumhurbaşkanımız zaten net söylüyor. Fonksiyon olarak sanat galerisi düşünüyoruz. Onun için çok fazla ağaç kaldırılmıyor”
Erdoğan: Bu adamlara bu makamı kalkıpta ezdirtmem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlıca haberiyle ilgili olarak Hürriyet'in sosyal medya hesaplarından paylaştığı habere sert tepkide bulundu...
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI