ABD'den Kuzey Kore açıklaması
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence yaptığı açıklamada Kuzey Kore'ye karşı bütün çözüm yollarını masaya yatırdıklarını söyledi.
16 Agustos 2017 - 23:42:04

Mike Pence, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet'le düzenledikleri ortak basın toplantısında, “Pyongyang rejminin, tüm seçeneklerin masada olduğunu anlaması zorunludur” dedi.

Pence, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Umuyoruz ki Şili, Brezilya, Meksika ve Peru da, Kuzey Kore'yle bağları kesme konusunda bize katılacaktır. Bu sayede barışçıl çözüm sağlanacak.”

Mike Pence, “Uluslararası toplumun iradesine karşı gelmenin bir bedeli olduğunu Pyongyang'a göstermiş olacacağız” diyerek, ABD olarak "Kuzey Kore'deki haydut rejimin, kendi ülkelerine ulaşabilen nükleer silahlara sahip olmasına izin vermeyeceklerini" ifadelerini kullandı.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ABD’de silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var!
ABD’nin Maryland eyaletine bağlı Prince George’s bölgesinde bir eve gerçekleştirilen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
İngiltere ilk kez Suriye’de askeri operasyon düzenledi
Londra, Kraliçe’ye saldırı planladığı söylenen 2 İngiliz IŞİD militanını, meşru müdafaa savıyla Suriye’de vurdu. Böylece İngiltere ilk kez Suriye’de askeri operasyon düzenlerken, kendi vatandaşını da savaşta değilken ilk kez doğrudan hedef aldı. Göçmen krizi tavrı sebebiyle eleştirilen Cameron'a tepkiler onay almadan Suriye’ye girdiği için arttı.
Guardian'dan ''Rusya havlayan köpek'' benzetmesi
İngiliz gazetesi Rusya'nın Türkiye'ye karşı çok fazla ileri gidemeyeceğini yazdı.
John Kerry: 'Zor kararlar verme vakti geldi'
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İran’la nükleer programına yönelik müzakerelerde iyi derecede aşama kaydedildiğini ve çerçeve anlaşmaya varabilmek için “zor kararlar” verme vaktinin geldiğini dile getirdi.
Dünyaya silahı BM’nin 5’li ‘barış güvercinleri’ satıyor
Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün son raporu kaygı verici. Buna göre Ortadoğu’ya silah ihracatı yüzde 61 arttı. En büyük silah satıcıları, ABD ve Rusya. Bu iki ülkeyi sırasıyla Çin, Fransa, Almanya ve İngiltere izliyor. Yani P5+1 denilen BM'deki bu 6 ülke, küresel silah satışının yüzde 75'ini gerçekleştiriyor.
Endonezya'da 6,6 büyüklüğünde deprem
Endonezya'da 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI