Cem Özdemir: Türkiye'nin anladığı tek dil bu
Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çok çirkin ifadeler sarf etti.
18 Agustos 2017 - 17:22:49

"TÜRKİYE VE ERDOĞAN'IN ANLADIĞI DİL BU"

Euronews'te yer alan açıklamalara göre, Stuttgart'ta bir etkinlikte açıklamalarda bulunan Özdemir, Eylül ayında gerçekleştirilecek seçimlerde başa geçmeleri durumunda Türkiye ile nasıl bir ilişki sürecinin bekleyeceğini açıkladı.

Özdemir, "Bakın Türkiye’de bir terör listesi ortaya çıktı. Üzerinde Siemens, Daimler gibi şirketler bulundu. Almanya çok kısa zamanda ilk defa sert tepki gösterdi. Daha 24 saat geçmeden Ankara hazır ola geçti. Önce ‘Böyle bir liste yok’ dedi. Daha sonra da "Var ama maalesef yanlış anlaşıldık" dedi. Yani önünü ilikledi ve geri tepti. Demek ki Türkiye’nin anladığı tek dil, daha doğrusu Erdoğan’ın anladığı tek dil bu dil. Eğer biz Eylül ayında seçimleri kazanırsak Erdoğan ile bu dilde konuşacağız. Çünkü Erdoğan başka bir dilden anlamıyor" diyerek seçim propagandası adına Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında haddini aşan bir açıklama yaptı.
 

"ASKERİ DARBEYİ DESTEKLEMİYORUZ"

Cem Özdemir, Türkiye'de meydana gelen 15 temmuz hain FETÖ darbesini de değerlendiren Özdemir, darbeyi desteklemediklerini belirtti.

Almanya'nın FETÖ ve PKK mensuplarına kucak açmasına yorum dahi yapmayan Özdemir “Ne askeri darbe girişimini destekledik ne de şu andaki sivil darbeyi destekliyoruz. Biz demokrasiyi destekliyoruz."diyerek darbe hakkında açıklamada bulundu.

"TÜRKİYE'NIN YANINDAYIZ, ANKARA'NIN KARŞISINDAYIZ"

Cem Özdemir, kendisi hakkında yöneltilen Türk karşıtı yorumuna da değindi. kendisinin Türkiye'ye karşı olmadığını söyleyen Özdemir, Ankara'daki hükümete karşıyız dedi.

Yeşiller Partisi Eş başkanı; "Bizim yaptığımız yatırımlar, adımlar Ankara’daki hükümete karşı ama Türkiye’ye karşı değil. Yani Türkiye Cumhuriyeti’nde demokrasiyi destekleyen, medeniyeti destekleyenler, insan haklarına saygı gösteren, yani daha doğrusu Yunus Emre, Hacı Bektaş, Mevlana değerlerine sahip çıkan Türkiye’nin yanındayız. O değerleri ayaklarıyla çiğneyen Ankara’nın karşısındayız" diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
BM özel temsilcisi tarihi açıkladı
Birleşmiş Milletler (BM) özel temsilcisi Cenevre'de yapılacak Suriye görüşmelerinin sonraki turunun 9 Mart'ta gerçekleşeceğini açıkladı
İnanılmaz ama gerçek! 5 yaşındaki çocuk anne oldu
AND DAĞLARI’NIN ETEKLERİNDE FAKİR BİR AİLENİN KIZI OLAN 5 YAŞINDAKİ LİNA MEDİNA’NIN KARNI VE GÖĞÜSLERİ KISA SÜREDE HIZLA BÜYÜMEYE BAŞLADI.
Japonya Dışişleri Bakanı, Moskova yolcusu
Japonya Dışişleri Bakanı Fumio Kishida'nın 20-22 Eylül için planlanan Moskova ziyareti doğrulandı. Japon Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kishida'nın 21 Eylül'de Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la görüşmek için Moskova'ya gideceği belirtildi. Bakanlığın açıklamasına göre dışişleri bakanlarının gündeminde, ülkeler arasında yıllardır anlaşmazlık konusu olan Kuril adaları ve Ukrayna'daki kriz olacak.
Rusya Akdeniz'e 49 yıl yerleştiğini açıkladı
Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı Viktor Ozerov, RİA Novosti'ye yaptığı açıklamada, Tartus limanında inşa ettikleri askeri üssün 1,5-2 yıl sonra faaliyete geçeceğini söyledi.
''ABD yönetimi Suriye hükümetine saldırı seçeneğini yeniden gündeme aldı''
Suriye konusunda Rusya ile ikili işbirliğini kesme kararı alan ABD yönetiminin, Suriye’de hükümete yönelik askeri operasyon seçeneğini yeniden gündeme aldığı belirtildi. ABD basınına göre ABD yönetimi içinde askeri planlara destek son dönemde artıyor.
AB'nin bildirgesinde Türkiye kararları
AB ülkelerinin devlet ve hükümet başkanları, AB-Türkiye mutabakatının uygulanması, göç, güvenlik gibi konularını görüşmek üzere toplandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI