Barzani'den flaş açıklama! Artık çok geç
IKBY Başkanı Barzani, referandumun ertelenmesi için artık vaktin çok geç olduğunu açıkladı.
22 Eylül 2017 - 19:03:06
Barzani, Erbil kentindeki son "referanduma evet" mitinginde yaptığı konuşmada, "Referandumun ertelenmesi için gece-gündüz baskıya maruz kalıyoruz. Biz başarısızlığa uğrayan geçmişe dönmeyeceğiz. Görüşmelere çok ciddi ve açık bir zihniyetle ancak 25 Eylül'den sonra hazırız. Artık çok geç ve referandumun ertelenmesi için vakit kalmadı. Buradan söylüyorum, kendimi halkım karşısında utandıracak birisi değilim" ifadelerini kullandı.
Barzani, 
"Referandum sınırların çizilmesi, emrivaki fikirlerin dayatılması değil ancak bağımsızlık isteyen bir halkın tercih ettiği yoldur. 25 Eylül'den sonra sınır, petrol, doğal gaz ve tartışmalı bölgeler konusunda görüşmelere açığız" dedi.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Carter: Türkiye ile Irak prensipte anlaştı
ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Musul'daki Türkiye'nin rolü konusunda 'Türkiye ile Irak prensipte anlaştı' açıklamasında bulundu.
IŞİD 94 kişiyi çarmıha gerdi
Terör örgütü IŞİD Suriye'de oruç tutmadığını iddia ettiği 94 kişiyi işkence yaparak öldürdü. Oruç tutmadığı iddia edilen kişiler, IŞİD militanları tarafından demir kafeslere konuldu, kırbaçlandı ve daha sonra çarmıha gerildi.
Le Pen: Cumhurbaşkanı olursam 'Frexit'i başlatacağım
Fransa cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, seçilmesi durumunda altı ay içerisinde eurodan çıkış için referanduma gideceğini söyledi.
Lenin heykeli Darth Vader'a dönüştü
Ukraynalı sanatçı Aleksander Milov, Odessa kentindeki Lenin heykelini 'Star Wars (Yıldız Savaşları)' filminin 'karanlık lordu' Darth Vader'a dönüştürdü.
Yunanistan ilk kadın başbakanına hazırlanıyor
Yunanistan, kısa süreliğine de olsa modern tarihinde ilk kez bir kadının başbakanlığına hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'un hükümeti kurmak için ülkenin üçüncü büyük partisine verdiği sürenin perşembe günü dolmasının ardından, Yunanistan’ı seçimlere götürecek olan geçiş hükümetini kuracak.
Papa'ya suikast planı yapan IŞİD üyeleri yakalandı
İngiliz Daily Star gazetesinde yer alan habere göre, İtalya ve Kosova'da Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis'e suikast hazırlığı yapan 4 IŞİD üyesi yakalandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI