Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Anasayfa  >   Yazar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Harun'u Yalnız Bırakmadı
Ağrı AK Parti İl Kongresi’nin ardından, AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından parti bayraklarının toplatılması için görevlendirilen Hasan Yakut ve Harun Polat elektrik akımına kapılarak feci şekilde yaralanmıştı. Hasan’ın tedavisine Erzurum’da devam edilirken, Harun, ambulans uçak ile Ankara’daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmişti. Bir dizi ameliyat geçiren Harun, birkaç ameliyat daha olacak… Harun ile ilgili tüm gelişmeleri; köşe yazımda, televizyon programımda, sosyal medya hesaplarımda paylaştığım için çok sayıda tebrik ve teşekkür telefonu ve mesajı aldım. Ben, insanlık görevimi yaptım, hepsi bu.
30 Aralik 2017 - 22:08:00

Harun, Ankara’ya getirildiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Sudan ve Çat’a gitmişti. Başbakan Yıldırım ise, ilk kez, başbakan sıfatı ile Suudi Arabistan ziyaretini yapmak üzere yurt dışında idi.
Kanal5 Tv’deki programımı bitirir bitirmez soluğu yine hastanede, Harun’un yanında aldım. Erdoğan, Türkiye’ye döner dönmez Harun’un babası Kenan’ı  telefonla arayarak bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım’ı da beraberine alarak Harun’u ziyarete geleceğini söyledi. Harun’un heyecanını ve mutluluğunu tahmin dahi edemezsiniz; büyük bir heyecan ve sevinçle bekleyeme başladı; sürekli terliyor ve gözlerini kapıdan ayırmıyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir mazlumu yalnız bırakmadığı gibi Harun’u da yalnız bırakmadı  
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank, Büyükelçi ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Gerek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş…vd birçok kişiyi  karşısında gören Harun öylesine mutlu oldu ki, sanki hiç o talihsiz olayı yaşamamış  gibiydi. Erdoğan, Harun ile sohbet etti.  Harun, “sizi gördüm, çok daha iyi olacağım” dedi. Erdoğan, Harun’un altındaki teri eliyle sildi ve nasıl yaralandığını sordu, bilgi aldı ve sağlığına kavuşması için gereken her her şeyin yapılacağını ve “sen AK Parti’nin gazisisin” dedi. Harun, boks yaptığını ve bu talihsiz olayı yaşamamış olsa Şubat ayında Türkiye şampiyonası için ringe çıkacağını anlattı ve “ben sizin elinizin altında olmak istiyorum, yakınınızda olmak ve hiç ayrılmamak istiyorum. İyileşir iyileşmez sizi ziyaret etmek istiyorum" dedi. Erdoğan gülümseyerek eğildi ve Harun’u alnından öptü. 

Başbakan Yıldırım’a Ağrılı bir hemşerimiz olarak Harun’un sağlığına kavuşmasında gereken desteği vereceğine inandığımı söylediğimde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldırım’a, “sen Ağrılı mıydın?” diye sordu. Yıldırım da, “evet, atalarım 150 yıl kadar önce Ağrı’nın Tahir beldesinden Refahiye’ye göç etmişler” diyerek cevaplandırdı.

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Harun’u hem ziyaret ederek hem de telefonla arayarak hep irtibat halinde oldu. Bugün telefonla görüştüğüm Gökçe şunları söyledi, “Gerek Harun’un yanına giderek gerekse telefonla ailesinden bilgi alarak sürecin takipçisi oldum. Aile ve akrabalarının kalması için yer temin edilmesini sağladım. Cumhurbaşkanımız ile konuşarak bilgi verdim ve Harun’un kendilerini görmek istediğini söyledim…”
Sürecin başından beri takipçisi olarak; hem köşe yazım hem de televizyon programlarımla Harun’a destek olmaya ve sesini duyurmaya çalıştım. Harun bir kolunu kaybetti ama umutlarını hiç kaybetmedi.  Harun’a iyi bir gelecek ve hayatını idame ettirebileceği bir güvencenin sağlanması önem arz ediyor!

İnşallah, Harun en kısa sürede sağlığına kavuşur  
Bu süreçte Harun’u ziyaret eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, diğer tüm siyasetçilerimize ve halkımıza, sesimizin duyulmasını sağlayan KANAL5 yönetimine, Harun’u hastanede ziyaret ederek akrabaları ile görüşerek bilgi alan KANAL5 Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Ünal’a ve bu sürece müdahil olan herkese saygılarımı sunuyor ve yürekten teşekkür ediyorum.

Süreçle ilgili sizi bilgilendirmeye devam edeceğim...

Selam ve selametle...

Semra POLAT
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 1 Yorum )
hsn haktan
3 Ay önce
vay kalemıne saglk allah sneın gibi yazar ve televizyon grogramcılaı eksik etmesın sen AĞRI nın gururusun Semra bacim
BENZER HABERLER
‘Halka karşı yapılan savaş kaybetmeye mahkûmdur’
Al Jazeera Diyarbakır muhabiri Abdülkadir Konuksever’in mağdur insanlarla yaptığı röportajlardan bir kaçını, buraya taşımak istiyorum. İki oğlu PKK’da iken ölen ve kendisini de bir PKK’lı olarak tanımlayan, Sur’un Fatihpaşa mahallesinde yaşayan A.L. bakın neler demiş:
Hüzün Mamafih: Feto'nun Testisleri
Farkındaysanız çoktandır köşeme yazamadım. Aslında hep aklımda, hep bir ne yazsam ile meşguldüm, ya da gözüme bir konu kestiremedim ya da ne bileyim, aman kimin umurunda gibi dedim kendime. Ya da biraz tembellik, fakat mutlaka başka şeylerle de meşgul olduğum için, şimdiye kadar yazamadım. Nedenlerimin başında yazmış olduğum iki roman var tabii ki. İki koca romanı yazdım fakat gel gör ki hala bunlara uyan bir isim verip piyasaya süremedim. Bir sene geçti, nadasta bekliyorlar.
Mesianizm ve Siyonizm Kıskacında Ümmet Olmak
İran’da Mehdi inancına göre -ki bu inancın tonları ülkemizde de görülmekte- Kayıp İmam vardır.
PKK’yı Yöneten İsim “HIRSIZ” Çıktı
Gazeteci Yazar Aslan Değirmenci Terör örgütü PKK yöneticisi Murat Karasu’nun “Hırsızlık”tan sabıka kaydının bulunduğu deşifre etti, Yüksekdağ ile Karasu’nun arasındaki derin ilişkiyi gözler önüne serdi. Haber10’da kaleme aldığı yazısında Değirmenci, Karasu’nun HDP’deki ruh ikizinin Yükekdağ olduğunu, birlikteliklerinin derin sol damardan geldiğini, her ikisinin de Türk kökenli olduğuna da dikkat çekerek, karanlık olayları aydınlatacak ipuçları verdi.
Ahmet Pekiyi: Algı lobisi
Yönetim teorisinin son zamanlarda odaklandığı en hassas başlıklardan biri algı yönetimi… Algı yönetimi kavramı siyaset, ekonomi, hukuk, din, sosyoloji…
Ahmet Pekiyi: Neyinize güveniyorsunuz?
““Ey amca! Allah’a yemin ederim ki güneşi sağ elime, ayı da sol elime verseler yine de bu davadan vazgeçmem, Ya Allah bu dini hâkim kılar ya da ben bu yolda yok olur giderim.”
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI