Anasayfa  >   Yazar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Harun'u Yalnız Bırakmadı
Ağrı AK Parti İl Kongresi’nin ardından, AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından parti bayraklarının toplatılması için görevlendirilen Hasan Yakut ve Harun Polat elektrik akımına kapılarak feci şekilde yaralanmıştı. Hasan’ın tedavisine Erzurum’da devam edilirken, Harun, ambulans uçak ile Ankara’daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmişti. Bir dizi ameliyat geçiren Harun, birkaç ameliyat daha olacak… Harun ile ilgili tüm gelişmeleri; köşe yazımda, televizyon programımda, sosyal medya hesaplarımda paylaştığım için çok sayıda tebrik ve teşekkür telefonu ve mesajı aldım. Ben, insanlık görevimi yaptım, hepsi bu.
30 Aralik 2017 - 22:08:00

Harun, Ankara’ya getirildiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Sudan ve Çat’a gitmişti. Başbakan Yıldırım ise, ilk kez, başbakan sıfatı ile Suudi Arabistan ziyaretini yapmak üzere yurt dışında idi.
Kanal5 Tv’deki programımı bitirir bitirmez soluğu yine hastanede, Harun’un yanında aldım. Erdoğan, Türkiye’ye döner dönmez Harun’un babası Kenan’ı  telefonla arayarak bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım’ı da beraberine alarak Harun’u ziyarete geleceğini söyledi. Harun’un heyecanını ve mutluluğunu tahmin dahi edemezsiniz; büyük bir heyecan ve sevinçle bekleyeme başladı; sürekli terliyor ve gözlerini kapıdan ayırmıyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir mazlumu yalnız bırakmadığı gibi Harun’u da yalnız bırakmadı  
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank, Büyükelçi ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Gerek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş…vd birçok kişiyi  karşısında gören Harun öylesine mutlu oldu ki, sanki hiç o talihsiz olayı yaşamamış  gibiydi. Erdoğan, Harun ile sohbet etti.  Harun, “sizi gördüm, çok daha iyi olacağım” dedi. Erdoğan, Harun’un altındaki teri eliyle sildi ve nasıl yaralandığını sordu, bilgi aldı ve sağlığına kavuşması için gereken her her şeyin yapılacağını ve “sen AK Parti’nin gazisisin” dedi. Harun, boks yaptığını ve bu talihsiz olayı yaşamamış olsa Şubat ayında Türkiye şampiyonası için ringe çıkacağını anlattı ve “ben sizin elinizin altında olmak istiyorum, yakınınızda olmak ve hiç ayrılmamak istiyorum. İyileşir iyileşmez sizi ziyaret etmek istiyorum" dedi. Erdoğan gülümseyerek eğildi ve Harun’u alnından öptü. 

Başbakan Yıldırım’a Ağrılı bir hemşerimiz olarak Harun’un sağlığına kavuşmasında gereken desteği vereceğine inandığımı söylediğimde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldırım’a, “sen Ağrılı mıydın?” diye sordu. Yıldırım da, “evet, atalarım 150 yıl kadar önce Ağrı’nın Tahir beldesinden Refahiye’ye göç etmişler” diyerek cevaplandırdı.

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Harun’u hem ziyaret ederek hem de telefonla arayarak hep irtibat halinde oldu. Bugün telefonla görüştüğüm Gökçe şunları söyledi, “Gerek Harun’un yanına giderek gerekse telefonla ailesinden bilgi alarak sürecin takipçisi oldum. Aile ve akrabalarının kalması için yer temin edilmesini sağladım. Cumhurbaşkanımız ile konuşarak bilgi verdim ve Harun’un kendilerini görmek istediğini söyledim…”
Sürecin başından beri takipçisi olarak; hem köşe yazım hem de televizyon programlarımla Harun’a destek olmaya ve sesini duyurmaya çalıştım. Harun bir kolunu kaybetti ama umutlarını hiç kaybetmedi.  Harun’a iyi bir gelecek ve hayatını idame ettirebileceği bir güvencenin sağlanması önem arz ediyor!

İnşallah, Harun en kısa sürede sağlığına kavuşur  
Bu süreçte Harun’u ziyaret eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, diğer tüm siyasetçilerimize ve halkımıza, sesimizin duyulmasını sağlayan KANAL5 yönetimine, Harun’u hastanede ziyaret ederek akrabaları ile görüşerek bilgi alan KANAL5 Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Ünal’a ve bu sürece müdahil olan herkese saygılarımı sunuyor ve yürekten teşekkür ediyorum.

Süreçle ilgili sizi bilgilendirmeye devam edeceğim...

Selam ve selametle...

Semra POLAT
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 1 Yorum )
hsn haktan
2 Hatfa önce
vay kalemıne saglk allah sneın gibi yazar ve televizyon grogramcılaı eksik etmesın sen AĞRI nın gururusun Semra bacim
BENZER HABERLER
Gezi ve Yenikapı ruhu
Tabii öncelikle içimizdeki müstemlekeler, şayet görebilseydi, alabilecekleri çok ders vardı bu meydanlarda.
Özlem Ağca: Ekonomik Şiddet Sebebiyle Boşanma
Eşler, evlilik birliğinin mutluluğunu sağlamak zorunda. Ayrıca, çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce katkı sağlamakla yükümlüdürler. Eşlerin bu yükümlülüğe aykırı hareket etmeleri evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma davasında boşanma konusu davranışlardan sayılmaktadır. Türk Medeni Kanununda yer alan eşlerin sadakat yükümü ekonomik sadakati de içermektedir.
Toplumsal Aklı ve Gönlü Uyandırmak
Bir Müslümanın hayâta İslâm, yâni “selâm” (barış) getirme sorumluluğu, yâni “sivil siyâset” işlevi, göz ve zihin açıklığı ile mümkündür.
Masayı Kimin Devirdiği Niçin Anlamsız Hale Geldi?
7 Haziran seçimlerinden sonra başlayan kanlı eylemleri ilk başlatanın kim olduğu konusu hatırlanacağı gibi epey bir tartışma konusu olmuştu. PKK ve bileşenleri, başlattıkları teröre “Sarayın Savaşı” adını vermişlerdi. Hatta şehit olan polisler için de “saray çetesi” ifadesini halen de kullanmaktadırlar.
Çanakkale Ruhu: İnanmak ve Adanmak
Herkesin kendi okuması ile tarihte olup bitenlerden kendine göre çıkardığı önemli dersler vardır. Tarihsel olayların bazılarını sanki biz yaşamışız gibi hafızalarımızdan asla silinmezler. Tarihin akışını değiştiren kritik anlar vardır. Bir doğumu müjdeleyen olaylar, dünyayı değiştiren kişiler ve bir kavmi tamamen silen çetin çatışmalar…
Ahmet Pekiyi: Kirli oyunlara alet olmamak mecburiyetindeyiz
Aynı uçakta yol alıyoruz ve uçağın girdiği türbülanslardan her birimiz etkileniyoruz
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI