Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
"Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla tahammülümüz yok" dedi.
27 Mart 2015 - 17:13:15

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Karabük'te düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, maalesef dün olduğu gibi bugün de ülkesine güvenmeyenlerin, milletine sırtını dönenlerin olduğunu belirtti.

Siyasetin başka, ihanetin başka bir şey olduğunu belirten Erdoğan, ''Hizmet başka şey, hainlik başka şey. Demokrasi başka, ülkeyi ve milleti bölmeye çalışmak başka şey'' dedi.

Cumhurbaşkan Erdoğan, ''Paralel nerede, kardeşlik burada'' sloganları üzerine, ''Şimdi onlar kaçıyorlar. Dosyalar açıklandıkça, bakıyorsunuz imamlarıyla beraber kaçıyorlar. Madem suçunuz yok, niye kaçıyorsunuz? Niye? Çünkü Pensilvanya'daki 1999'da öyle kaçtı. Davet ettim, gelmedi. Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla tahammülümüz yok. Biz bunların gerçekten hizmet ettiğini sanıyor, onun için de elimizden gelen desteği veriyorduk. Hizmet edene saygılıyız ama haine asla'' ifadelerini kullandı.

"Çözüm Süreci'nin içindeyim"

Demokrasi talebinin sonuna kadar arkasında olduklarını vurgulayan Erdoğan, ancak bölücülüğe asla rıza gösteremeyeceklerini belirtti. Erdoğan, ''Aradaki çizgiyi karıştırırsanız, kendinizi mahşeri vicdanda hesaba çekilirken bulursunuz'' dedi.

Çözüm Süreci'ni başlatan ve bu aşamaya kadar getirenin kendisi olduğunu dile getiren Erdoğan, ''Nasıl başladık buna? Demokratik açılım diye başladık. Bu birinci kademeydi. İkinci kademe, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi olarak devam etti. Üçüncü kademe, Çözüm Süreci olarak devam ediyor. Ben Çözüm Süreci'nin yanındayım, arkasındayım hepsinden öte içindeyim. Bunun dışında olmam mümkün değil. Şimdi de diyorum ki elinde silah olanlar, eğer Çözüm Süreci konusunda samimiyseler IRA gibi onlar da silahlarını betona gömsünler. Ellerinde silah, Çözüm Süreci olmaz. Bununla kimseyi aldatamazsınız'' açıklamalarında bulundu.

"Gerekli uyarıyı yaparım"

Erdoğan, "Uygulanan politikaların hepsinde de 12 yıldır emeği olan bir Başbakan olarak bundan sonra da Hükümetimizin attığı bütün bu adımlarda yanlarında olacağım, olmaya devam edeceğim. Bu, asla bir partiden yana olmak değildir. Hükümet, devleti yönetir, devleti temsil eder. Ben de madem ki şu anda Cumhurbaşkanıyım, onların yanında olmaktan başka benim daha keyif verici, önemli görevim olamaz. Buralarda bir eksiklik, bir aksaklık, sapma gördüğüm zaman, gerekli uyarıyı arkadaşlarıma yaparım. Bu da hakkım ve vazifem" dedi.

Cumhurbaşkanı Edoğan, "Ben, 'Proje geliştirin' diyorum, bunlar hemen, afedersiniz, palavraya sarılıyorlar. Ben, 'Millete gidin' diyorum. Bunlar, notere gidiyor. Noter burada, millet. Millete gideceksin, millete. Siyasette sözünüzün değeri, itibarınız kadardır. Eğer sizin sözünüz millet nezdinde muteber değilse noterden senet, bankadan çek de getirseniz bir hükmü olmaz" diye konuştu.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Mesut Caşın‘dan Dağlıca‘nın şifreleri
Güvenlik uzmanı Mesut Caşın, Dağlıca'nın konumuna ilişkin çarpıcı bilgiler verdi.
Dışişleri Bakanlığı'ndan Suriyeli açıklaması!
Dışişleri, "Türkiye’nin bazı Suriyelileri zorla ülkelerine geri gönderdiği" yönünde çıkan iddialar hakkında yazılı bir açıklama yaptı .
AK Parti'den kabine değişikliği açıklaması
AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, kabine değişikliği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Aktay, 'böyle bir konu gündeme gelmedi' dedi.
Erdoğan'dan referandum yanıtı: Pişman olacaklar!
France 24 kanalı muhabiri Barzani'nin referandumu sonrasında Erdoğan'a bir soru yöneltti: 'Türkiye'de olursa?' Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cevabı da net oldu: O biraz sıkar!
Bozdağ: Gülen'in iadesi ile ilgili yeni gelişmeler olabilir
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili yaptığı açıklamada "ABD'li mevkidaşımla görüşeceğim, yeni gelişmeler olabilir." dedi.
Bahçeli'den FETÖ ile mücadele çıkışı!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'FETÖ'yle mücadele konusunda siyasilere de dokunulması için çağrı paytı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR