Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Aden Havalimanı Hadi yanlılarının kontrolünde
Yemen'de, Cumhurbaşkanı Hadi'yi destekleyen Güney Halk Komiteleri'nin, Aden Havalimanında kontrolü tamamen sağladığı bildirildi.
29 Mart 2015 - 13:15:32

Cumhurbaşkan Abdurabbu Mansur Hadi'yi destekleyen Güney Halk Komiteleri'nden yapılan açıklamada, Aden Havalimanı'nın kontrolünün tümüyle sağlandığı, havalimanı çevresinde Husilere bağlı güçlerin bastırıldığı duyuruldu.

Aden'de sükunetin hakim olduğu belirtilen açıklamada, taraflar arasında yaşanan çatışmalarda 10 Husimilitanı ile Halk Komiteleri'ne bağlı silahlı 6 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. 

Şebva'da şiddetli çatışmalar sürüyor

Öte yandan, ülkenin güneyindeki Şebva ilinde HusiEnsarullah örgütü militanları ile Hadi yanlısı kabileler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Şebva vilayetinin Beyhan ilçesinde çıkan şiddetli çatışmalarda kabile mensupları, Husilere ait bir aracı ele geçirerek içindeki militanları esir aldı.

Hadi yanlısı kabile milisleri ve Husiler arasında çıkan çatışmada ise 40 Husi militanı ile 2 kabile üyesi hayatını kaybetti.

Yemen'in güneyindeki şehirlerde devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ve Husiler'e bağlı güçler ile ayrılıkçı Güney Hareketi'ne bağlı silahlı kuvvetler ve Cumhurbaşkan Abdurabbu Mansur Hadi'yi destekleyen güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

K: AA

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Suriye rejim güçlerinin Türkmendağı'na saldırısı püskürtüldü
Suriye'de Beşşar Esed rejimine ait birliklerin Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'na yönelik saldırısı geri püskürtüldü.
AB liderlerinden flaş 'Erdoğan' kararı!
Avrupa Birliği liderleri Donald Tusk ve Jean-Claude Juncker, 25 Mayıs'ta yapılacak NATO zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme kararı aldı.
Bağdadi ile ilgili flaş iddia!
ABD merkezli CNN televizyonu, terör örgütü IŞİD'in liderleri için ‘resmi yetkili’ ifadesini kullanarak habercilik dilinde yeni bir çığır açtı.
ABD basınına 'iç güvenlik paketi' mektubu
Amerikan gazetesi Wall Street Journal, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç'ın "iç güvenlik paketi" ile ilgili mektubunu yayınladı.
Halep'teki sürece ABD dahil değil
Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD'nin, Suriye'de militanların tahliye edilmekte olduğu Halep'teki sürece bir dahlinin olmadığını söyledi.
IŞİD’in Fransız vatandaşı komutanını öldürdü
2013 yılında IŞİD'e katılan Fransa vatandaşı Omar Diabi'nin öldürüldüğü duyuruldu. IŞİD içerisinde yükselen Diabi'nin, Halep'te Suriye ordusu tarafından öldürüldüğü bildiriliyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR