Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Kılıçdaroğlu sağduyu tavsiye etti
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum" dedi.
01 Nisan 2015 - 14:39:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ardından, bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum" dedi. 

Kılıçdaroğlu, yazılı açıklamasında, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından, "Bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum" dediğini anımsattı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştiren Kılıçdaroğlu, "Yaşadığı her başarısızlığın ardından CHP'yi suçlamayı alışkanlık haline getiren ve bu tavrıyla da bulunduğu koltuğun kendisine büyük geldiğini gösteren Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum" değerlendirmesinde bulundu. 

Dün gece şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın eşi Yasemin Kiraz ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nu telefonla arayarak üzüntülerini ilettiğini ve başsağlığı dilediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şehit savcıya tekrar Allah'tan rahmet diledi.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Hem Yasemin Hanımefendiye, hem de İstanbul Başsavcısı Hadi Bey'e  telefonda söylediğim gibi; yapılan alçakça saldırının hesabını sormak boynumuzun borcudur. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ardından, bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum. Öte yandan, yaşadığı her başarısızlığın ardından CHP'yi suçlamayı alışkanlık haline getiren ve bu tavrıyla da bulunduğu koltuğun kendisine büyük geldiğini gösteren Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum."

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Kılıçdaroğlu: Erdoğan benim reklamımı yapıyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve Yıldırım'ın mitinglerde kendi konuşmalarını yayınlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Yıldırım: Ekonomik göstergeler iyiye gidiyor
Başbakan Yıldırım, 'Bugün ekonomik göstergeler de büyüme oranımız da iyiye gidiyor. Enflasyon da düşme eğilimine girdi. Her şey çok daha güzel olacak, yarınımız bugünden güzel olacak hiç kimsenin endişesi olmasın.' dedi.
HDP'den 'boykot' kararı!
HDP yaptığı açıklamada, Anayasa değişikliği oylamasında oy kullanmayacaklarını açıkladı...
Bakan Soylu: Patlama tamir sırasında oldu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da meydana gelen patlama sonrası açıklamalarda bulundu.
CHP fabrika ayarlarına geri döndü!
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Adeta 90 yıllık Mustafa Kemal’in partisinin tekrar fabrika ayarlarına, bir diğer ifadeyle FETÖ ayarlarına dönmeye başladığını görüyoruz” dedi.
HDP'li belediye başkanına uzaklaştırma
Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden uzaklaştırıldı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI