Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Kılıçdaroğlu sağduyu tavsiye etti
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum" dedi.
01 Nisan 2015 - 14:39:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ardından, bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum" dedi. 

Kılıçdaroğlu, yazılı açıklamasında, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından, "Bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum" dediğini anımsattı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştiren Kılıçdaroğlu, "Yaşadığı her başarısızlığın ardından CHP'yi suçlamayı alışkanlık haline getiren ve bu tavrıyla da bulunduğu koltuğun kendisine büyük geldiğini gösteren Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum" değerlendirmesinde bulundu. 

Dün gece şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın eşi Yasemin Kiraz ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nu telefonla arayarak üzüntülerini ilettiğini ve başsağlığı dilediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şehit savcıya tekrar Allah'tan rahmet diledi.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Hem Yasemin Hanımefendiye, hem de İstanbul Başsavcısı Hadi Bey'e  telefonda söylediğim gibi; yapılan alçakça saldırının hesabını sormak boynumuzun borcudur. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ardından, bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum. Öte yandan, yaşadığı her başarısızlığın ardından CHP'yi suçlamayı alışkanlık haline getiren ve bu tavrıyla da bulunduğu koltuğun kendisine büyük geldiğini gösteren Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum."

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
HDP'den saldırı açıklaması
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu, karanlık güçlerin devreye sokularak partilerin gelişmesi ve seçim çalışmalarının engellenmek istendiğini açıkladı.
Davutoğlu Yahudi temsilcilerini kabul etti
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Yahudi dernekleri başkanları ve Yahudi toplumu temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
Başbakan Yıldırım'dan İsrail'e Gazze tepkisi!
Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu sonrası gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.
Gökçek: FET֒nün tamamen bitmesi 10 yılımızı alır
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek “FETÖ'nün tamamen sıfırlanması için her merciin üstüne düşen görevi yapması gerekir” dedi.
CHP'de deprem! Baykal'dan sert tepki
Deniz Baykal, genel başkanlığa aday olacağını açıklayan Fikri Sağlar hakkında disiplin sürecinin başlatılmasına, sert tepki gösterdi.
HDP’den 15 maddelik seçim değerlendirmesi
HDP Parti Meclisi bildirgesinde, “HDP, yeni hükümet kurma girişimlerinde meydanlarda dile getirdiği sözlere sahip çıkacak, ilkeli, sorumlu ve yapıcı siyasete devam edecektir" denildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR