'Emniyet Teşkilatı şu veya bu çevrenin değil milletindir'
Başbakan Davutoğlu, "Emniyet Teşkilatı şu veya bu çevrenin değil Türk milletinin teşkilatıdır ve bütün milletimizin fertlerine aynı şekilde yaklaşır" dedi.
10 Nisan 2015 - 12:34:46
Başbakan Ahmet Davutoğlu, polis teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmada, "Özgürlüklerden fedakarlık etmeden güvenliği temin etmek, güvenliği riske etmeden özgürlükleri korumak en temel siyaset ilkemizdir. Emniyet teşkilatımız çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin insan haklarına ve insan onuruna dayalı yapısını korumakla görevli, en omurga yapılardan biridir ve bu özelliğini koruyacaktır. Emniyet Teşkilatı şu veya bu yaklaşımın, şu veya bu çevrenin teşkilatı değildir, Türk milletinin teşkilatıdır ve bütün milletimizin fertlerine aynı şekilde yaklaşır, aynı insanlık onuru çerçevesinde onların onurunu korumayı kendine asli görev olarak görür."

K: AA
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çavuşoğlu: ABD bunu çok iyi biliyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da düzenlediği darbe girişiminin ardından her şeyin kontrol altına alındığını ancak tehdidin yüzde yüz ortadan kalktığının söylenemeyeceğini bildirdi. Çavuşoğlu ayrıca darbe girişiminin arkasında Gülen'in olduğunu ABD'nin çok iyi bildiğini söyledi.
"Usulsüz dinleme" soruşturmasında itirazlara ret
"Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, 5 şüphelinin tutukluluğuna, 7 şüphelinin de serbest bırakılmasına yönelik itirazlar reddedildi.
Rusya ile Türkiye'den uçuş mutabakatı
Türkiye ve Rusya arasında uçuş mutabakatı imzalandı. Suriye'deki uçuşlar koordineli yapılacak.
Başbakan Davutoğlu Sivas'ta
Başbakan Davutoğlu, "Milli iradeyi tehdit eden karşısında bizi bulacak. Milli iradeyi egemen kıldık, egemen kılacağız" dedi.
Sakık, AK Parti'ye üye oldu
Ağrı Belediye Başkanı HDP'li Sırrı Sakık'ın kardeşi Namık Sakık, AK Parti Muş İl Başkanlığı'na gelerek üye oldu. Sakık, "Ben hür irademi kullanıyorum, ailem beni de hor görmesinler, affetsinler" dedi.
Kılıçdaroğlu'dan Bahçeli'ye randevu talebi!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nden randevu istedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI