Nijerya'da büyük tehlike: Bilinmeyen hastalık 17 can aldı
Nijerya'nın güneybatısındaki Ondo eyaletinde ne olduğu henüz tespit edilemeyen bir hastalık nedeniyle 17 kişi hayatını kaybetti.
19 Nisan 2015 - 01:51:10

Ondo eyaletinin Sağlık Müdürü Dayo Adeyanju, Irele kentinde ortaya çıkan hastalık sebebiyle şu ana kadar 17 kişinin öldüğünü söyledi.

Adeyanju, hastalığın belirtilerinin baş ağrısı, bulanık görme, görüş kaybı ve havale olduğunu; hastaların belirtilerin ortaya çıkmasından sonraki 24 saat içinde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hastalığın viral olmadığını bildiklerini ancak bulaşıcı olup olmadığının henüz tespit edilemediğini kaydeden Adeyanju, hayatını kaybedenlerden alınan kan örneklerinin de hastalığının ne olduğunu belirleyemediğini ifade etti.

Adeyanju, Irele kentinde yaşayanları sakin olmaya ve korkuya kapılmamaya davet ederek, durumun kontrol altında olduğunu savundu.

Hastalardan alınan kan örneklerinin hastalığın Ebola olmadığını ortaya koyduğu ancak ölenlerin Ode Irele köyünde bir cesedin mezardan çıkarılmasında bulunduğu bildirildi.

Eyalette olağanüstü hal ilan edildi.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ABD ilk kez IŞİD'in petrol tankerlerini vurdu
ABD, petrol kaçakçılığından ayda 40 milyon dolara yakın para kazanan IŞİD’in ham petrol taşımak için kullandığı tankerleri ilk kez hedef aldı.
El Nusra esir aldığı 50 Suriye askerini kurşuna dizdi
Suriye'nin İdlip kentinde El Kaidenin Suriye kolu El Nusra örgütü, 9 Eylül'de ele geçirdiği Ebu Duhur Askeri Havaalanı'nda esir yakaladığı Suriye ordusu askerlerinden 50'sini öldürdü.
FETÖ'ye bir darbe de o ülkeden
Irak'ın Ankara Büyükelçisi İbrahim el-Alevi FETÖ'nün Irak'taki tüm faaliyetleri için ilgili birimlerle irtibata geçildiğini söyledi
Yemen'de askeri üsler vuruldu
"Kararlılık Fırtınası" operasyonu çerçevesinde, gece düzenlenen hava saldırılarında, Yemen'in başkenti Sana'daki askeri üslerin hedef alındığı bildirildi.
PKK Fransa'da Türkiye Konsolosluğuna saldırdı!
Terör örgütü PKK yandaşları Türkiye'nin Fransa'daki Bordeaux Başkonsolosluğu balkonuna saldırdı.
Halep'e hava saldırısı: 18 ölü
Halep'te muhaliflerin kontrolündeki bölgelere ''vakum ve varil'' bombasıyla düzenlenen saldırılarda 18 sivil öldü, 50 kişi yaralandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI