Nijerya'da büyük tehlike: Bilinmeyen hastalık 17 can aldı
Nijerya'nın güneybatısındaki Ondo eyaletinde ne olduğu henüz tespit edilemeyen bir hastalık nedeniyle 17 kişi hayatını kaybetti.
19 Nisan 2015 - 01:51:10

Ondo eyaletinin Sağlık Müdürü Dayo Adeyanju, Irele kentinde ortaya çıkan hastalık sebebiyle şu ana kadar 17 kişinin öldüğünü söyledi.

Adeyanju, hastalığın belirtilerinin baş ağrısı, bulanık görme, görüş kaybı ve havale olduğunu; hastaların belirtilerin ortaya çıkmasından sonraki 24 saat içinde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hastalığın viral olmadığını bildiklerini ancak bulaşıcı olup olmadığının henüz tespit edilemediğini kaydeden Adeyanju, hayatını kaybedenlerden alınan kan örneklerinin de hastalığının ne olduğunu belirleyemediğini ifade etti.

Adeyanju, Irele kentinde yaşayanları sakin olmaya ve korkuya kapılmamaya davet ederek, durumun kontrol altında olduğunu savundu.

Hastalardan alınan kan örneklerinin hastalığın Ebola olmadığını ortaya koyduğu ancak ölenlerin Ode Irele köyünde bir cesedin mezardan çıkarılmasında bulunduğu bildirildi.

Eyalette olağanüstü hal ilan edildi.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Filistin Alimler Konseyi üyesinden Türkiye'ye teşekkür
Filistin Alimler Konseyi üyesi Avavle, "Türkiye’ye, Suriye ve Filistin’e sahip çıktığı için teşekkür ederiz" dedi.
Fransa'da siber güvenlik alarmı
Fransa'da hükümet kamu ve özel sektörde siber güvenliğin sağlanması için yeni bir yol haritası belirledi. Eylem planında bilgisayar korsanlarına karşı alınacak önlemlerle, ülke bilişim güvenliğinin garanti altına alınması hedefleniyor.
Libya uçağı kaçırıldı
Libya'da 118 kişiyi taşıyan uçağın kaçırıldığı öğrenildi.
Devlet Başkanı'na soruşturma
Şüpheli bir şekilde ölen Savcı Nisman'ın yürüttüğü soruşturmayı devralan Savcı Pollicita, 1994'te 85 kişinin öldüğü saldırıda İran'ın rolünü örtbas etmekle suçladığı Devlet Başkanı Kirchner hakkında soruşturma açtı.
Kvirikaşvili'yi başbakan olarak görevlendirdi
Gürcistan Devlet Başkanı Georgiy Margvelaşvili'nin, ekimdeki parlamento seçimlerinden bu yana başbakanlığı vekaleten yürüten Georgiy Kvirikaşvili'nin başbakan olarak görevlendirilmesini öngören kararnameyi imzaladığı belirtildi.
NATO'dan çekilme kararı açıklaması
NATO, Almanya'nın Türkiye'deki Patriot birliklerini çekme kararını anlayışla karşıladığını duyurdu. Almanya'nın Türkiye'den çekilme kararıyla ilgili Alman haber ajansı DPA'ya açıklama yapan NATO sözcüsü, "Alman hükümetinin kararı elbette bizim tarafımızdan tamamen saygıyla karşılanmaktadır" dedi.
İSRAİL ANA MUHALEFET LİDERİ: 'İSRAİL FAŞİST BİR DEVLETE DÖNÜŞÜYOR'
KATAR'DAN KÖRFEZ ÜLKELERİNİN TALEBİNE RET!
MUSUL'DA İNTİHAR SALDIRISI: 8 ÖLÜ 19 YARALI
ÇAVUŞOĞLU: PYD'YE SİLAH VERİLMESİ BÜYÜK BİR HATA
İSRAİL UÇAKLARI SURİYE ORDUSUNU VURDU!
ABD VE NATO'YA YUNANİSTAN'DAN İNCİRLİK TEKLİFİ
'FRANSA'YI NAZİLERİN ELİNDEN BİZ KURTARDIK'
ALMANYA'DAN TÜRKİYE'YE SÖZDE CAMİ MESAJI
İSRAİL'DEN SUUDİ ARABİSTAN'A: NETANYAHU'YU ÜLKENİZE DAVET EDİN
BAE: KATAR'IN TALEP LİSTEMİZİ SIZDIRMASI ÇOCUKÇA
BAYRAM İÇİN ÜLKESİNE GEÇEN SURİYELİ SAYISI 250 BİNİ GEÇTİ
HAMANEY: IKBY REFERANDUMUNA KARŞIYIZ
EN ÇOK OKUNANLAR