CHP bu kez sandık başkanları listesini vermeyi unuttu
2014 yerel seçimlerine girememe riskiyle karşı karşıya kalan CHP, genel seçimler için sandık başkanı listelerini yine geç teslim etti. İlçe Seçim Kurulu'nun belirlediği liste ile AK Parti'nin listesi arasında kura çekildi. Kurada 315 sandık başkanı AK Parti'nin, 371 sandık başkanı ise İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği listeden belirlendi.
07 Mayis 2015 - 08:51:29
CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı sandık başkanları listesini Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği tarih ve saate veremeyince, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde sandık başkanlıklarına kimseyi veremedi.

Yüksek Seçim Kurulu, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde sandık başkanlarının kura ile belirlenmesi için siyasi partilerin tüm ilçe başkanlıklarından 13 Nisan saat 17.00'ye kadar liste istedi.

Liste kurula gidemedi

Tüm uyarılara rağmen, CHP Sarıyer'de İlçe Seçim Kurulu'na listesini 17.30'da anca getirebildi. CHP geç kalınca AK Parti tarafından yapılan itirazlar kabul edildi ve CHP'nin listesi kuraya giremedi.

İlçe Seçim Kurulu'nun belirlediği liste ile AK Parti'nin listesi arasında kura çekildi. Kurada 315 sandık başkanı AK Parti'nin, 371 sandık başkanı ise İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği listeden belirlendi.

Sarıyer Manşet'in haberine göre; CHP'nin 686 sandık için İlçe Seçim Kurulu'na sadece 29 kişilik liste getirmesi ise dikkat çekti.

Yerel seçimde de gecikmişti

Bilindiği gibi 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP yine meclis üyesi aday listesini geç teslim etmiş ve seçime girememe riskiyle karşı karşıya gelmişti. İlçe Seçim Kurulu'nun kararını 6'ya 5 gibi bir oyla YSK bozmuş ve CHP Sarıyer'de seçime girebilmişti.Yeni Şafak
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
MHP'li muhaliflerden flaş kurultay kararı
MHP'li muhaliflerin kurultayla ilgili toplantıları sona erdi. Muhalifler, mahkemeden çıkacak sonuca göre hareket edeceklerini açıkladı.
AK Parti MYK listesi belli oldu
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti MYK üyelerini açıkladı.
Bahçeli: Hiç kimse sokaklardan medet ummasın
MHP Lideri Bahçeli, referandum tartışmaları için "Hiç kimse kriz çığırtkanlığı yapmamalıdır. Hiç kimse sokaklardan medet ummamalı, bunu aklına dahi getirmemelidir." dedi.
"İndirim alınmıştır, imzalar arkadan gelir"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, BOTAŞ ile Gazprom arasında yüzde 10,25’lik doğalgaz indirim anlaşmasına ilişkin, "İndirim alınmıştır, imzalar arkadan gelir" dedi.
Başbakan Davutoğlu Azerbaycan'da
Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ortak basın açıklamasında bulundu.
''Brüksel saldırganlarından birini sınır dışı etmiştik''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus İohannis ile ortak açıklama yaptı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI