Obezite testinizi yapın
SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencilerinin kurduğu Yaşam Rehberim Kulübü tarafından Dünya Obezite Günü nedeniyle SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde “Obeziteye Ne Kadar Yakınsızınız” konulu etkinlik düzenlendi.
24 Mayis 2015 - 14:02:38
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güner Dağlı, ziyaretçilere seslenerek, “Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerimiz vücut kütle indeksine göre obeziteye ne kadar yakın olduğunuz hakkında bilgilendirmeler yapacaklar. Hepinize ilginiz için çok teşekkür ederiz” dedi.
Yaşam Rehberim Kulübü Akademik Danışmanı Saadet Özen, “ 'Obeziteye Ne Kadar Yakınsınız?' konulu etkinliğimizin sloganı 'Beden Kütle İndeksinizi (BKİ) biliyor musunuz', amacı ise sizlere obeziteyi, neden ve sonuçlarıyla anlatmak, sağlıklı beslenme konusunda bilgiler vermek, fiziksel aktiviteleriniz varsa daha farklı neler yapabilirsiniz konularında yardımcı olmak” diye konuştu.
SANKO Üniversitesi Yaşam Rehberim Kulübü Kurucu Başkanı Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencisi Tuğçe Taşçı da, “Üniversitemizin ilk bilimsel kulübü olarak bu ilk etkinliğimizde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederiz” sözleriyle başladığı konuşmasında kulüp hakkında bilgiler verdi.
Etkinliği düzenlemelerine destekleri için çok üniversite yönetimine teşekkür eden Taşçı, “Üniversitemizin desteğiyle obezite konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor ve tüm ziyaretçilerimizi standımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Yaşam Rehberim Kulübü öğrencileri, konuşmaların ardından ziyaretçilere bilgilendirme yaptı.

K: İHA
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Susuz kalan vücudun 5 sinyali
Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, gün içerisinde en ihmal edilen içeceğin su olduğunu belirterek, “Hatta çoğumuz sadece çok tuzlu bir besini tükettiğimizde veya tatlı yediğimizde su içiyoruz. Peki, vücudumuzun yüzde 50-60’ı su iken su içmeyi ihmal edersek vücudumuz bunlara nasıl tepkiler verir?” dedi.
''Kola içerseniz hayatınız kısalır”
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, kolanın adeta bir eroin gibi insanı kendisine hapsettiğini belirterek, “Kola içerseniz hayatınız kısalır” dedi.
Sigaralardaki katkı maddeleri yasaklanmalı
Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı, sigaralarda kullanılan katkı maddelerinin insan sağlığına büyük zararlar verdiğini belirterek, bu katkı maddelerinin tamamının yasaklanması gerektiğini söyledi.
Kendini Seven Her Kadın Güzeldir
Her şeyden önemlisi kendinizi severseniz bu yüzünüze gülüşünüze yansır, iç güveninizi sağlamlaştırır çünkü her kadın güzeldir, mükemmel yaratılmıştır.
HIV virüsüne karşı savunma yerine saldırı taktiği
ABD'li bilim insanları aşılamaya yönelik yeni bir yaklaşımın maymunları HIV virüsünden tamamen koruduğuna dair güçlü sonuçlar elde ettiklerini açıkladı.
Kalp ritmine uzaktan takip
Gelişmiş batı ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de en sık ölüm nedeni olan kalp-damar hastalıklarının 3'te biri ritim bozukluğuna bağlı oluyor. Kalp ritmi problemi olan hastalar, uzaktan takip cihazı ile kontrol altınad tutulabiliyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI