Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Obezite testinizi yapın
SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencilerinin kurduğu Yaşam Rehberim Kulübü tarafından Dünya Obezite Günü nedeniyle SANKO Park Alışveriş Merkezi’nde “Obeziteye Ne Kadar Yakınsızınız” konulu etkinlik düzenlendi.
24 Mayis 2015 - 14:02:38
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güner Dağlı, ziyaretçilere seslenerek, “Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerimiz vücut kütle indeksine göre obeziteye ne kadar yakın olduğunuz hakkında bilgilendirmeler yapacaklar. Hepinize ilginiz için çok teşekkür ederiz” dedi.
Yaşam Rehberim Kulübü Akademik Danışmanı Saadet Özen, “ 'Obeziteye Ne Kadar Yakınsınız?' konulu etkinliğimizin sloganı 'Beden Kütle İndeksinizi (BKİ) biliyor musunuz', amacı ise sizlere obeziteyi, neden ve sonuçlarıyla anlatmak, sağlıklı beslenme konusunda bilgiler vermek, fiziksel aktiviteleriniz varsa daha farklı neler yapabilirsiniz konularında yardımcı olmak” diye konuştu.
SANKO Üniversitesi Yaşam Rehberim Kulübü Kurucu Başkanı Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencisi Tuğçe Taşçı da, “Üniversitemizin ilk bilimsel kulübü olarak bu ilk etkinliğimizde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederiz” sözleriyle başladığı konuşmasında kulüp hakkında bilgiler verdi.
Etkinliği düzenlemelerine destekleri için çok üniversite yönetimine teşekkür eden Taşçı, “Üniversitemizin desteğiyle obezite konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor ve tüm ziyaretçilerimizi standımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Yaşam Rehberim Kulübü öğrencileri, konuşmaların ardından ziyaretçilere bilgilendirme yaptı.

K: İHA
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Ebola aşısının klinik deneyleri durduruldu!
Kanadalı bir firma tarafından Ebola hastalığı için geliştirilen aşının, etkili olmadığı için insanlar üzerindeki denemeleri durduruldu.
"Dünyada 5 milyon, Türkiye'de 100 bin civarında Parkinson hastası VAR
Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre, "Dünyada 5 milyon, Türkiye'de 100 bin civarında Parkinson hastası bulunuyor. Her yıl yaklaşık 10 bin yeni teşhis konuluyor" dedi.
Kol ve uyluk germe yaparak sarkıklardan kurtulun !
Op. Dr. Naci Çelik, kol ve uyluk germe yapılarak sarkıklardan kurtulanabileceğini belirtti.
Açık alanlarda da sigara yasağı başlıyor
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AVM önü, ibadethane bahçesi, yürüyüş alanları ve çocukların bulunduğu parklarda sigara içilmesinin yasaklanacağını açıkladı.
Domuz gribi can almaya devam ediyor: İki ölü
Domuz gribi can almaya devam ediyor… Denizli’de bir 59 yaşındaki bir kadınla Erzurum’da lösemi hastası bir çocuk H1N1 virüsünden dolayı vefat etti.
Kırmızı et sevenlere kötü haber
Vücutta ürik asit fazlalığı sonucu ortaya çıkan ve pek çok organda soruna yol açan gut hastalığında beslenmenin çok büyük rolü var. Kırmızı et, işkembe, kelle paça ve kalamar, karides, midye gibi deniz ürünleri hastalıktan sorumlu tutulan besinler arasında.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI