Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
"Hepimizin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye''
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Hepimizin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye sözü veriyorum" dedi.
24 Mayis 2015 - 16:43:58

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 3. bölge ilçelerini kapsayan ziyaretlerine Bakırköy'den başladı. Bakırköy Cumhuriyet Meydanı önünde "Başbakan Kemal" sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi. 

Sözlerine "Korsan bir gösteri yapıyorsunuz. Sizi Silivri'ye göndereceğim" şeklinde espriyle başlayan Kılıçdaroğlu, CHP'lilerden, daha önce partilerine oy vermemiş seçmenlerini ikna etmelerini istedi. 

Kadınlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Sizin güzel Türkiye'de huzur içinde yaşamanız için elimden gelen her çabayı göstereceğim. 13 yıldır bu ülkenin neredeyse kabusu gibi oldular. Yurttaşları böldüler. Ben size söz veriyorum, kimseyi bölmeyeceğim, ayrıştırmayacağım" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu daha sonra İncirli, Güngören ve Bahçelievler'de partilileri selamladı. 

"Huzur içinde bir Türkiye sözü veriyorum"

Güneşli Meydanı'nda da vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, halka söz verdiğini ve 4 yılda ülkede yoksulluğun kalmayacağını, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini aktardı.

Bağcılar'ın CHP'nin oy oranının en düşük olduğu ilçelerden birisi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"13 yıl kredi açtınız. Size işsizlik, size yoksulluk verdiler. Sizi düşünmediler. Ankara'daki beyler ceplerini düşündüler. Sizlere sözüm söz, Kılıçdaroğlu sadece ve sadece sizi düşünecek, halkı düşünecek. 3 milyonluk arabaya çerez parası diyorlar. O parayla yüzlerce emeklinin aylığı ödenir ama emekli kardeşlerime söylüyorum, 3 milyonluk arabaya çerez parası, sana bir maaş ikramiye deyince 'Nereden bulacağız?' diyorlar. 'Para yok' diyorlar sana. Sizin de söyleyeceğiniz bir şey var, 'Bana gelince para yok benden de sana oy yok arkadaşım'... "

Kılıçdaroğlu, esnaf, emekli ve işçi için çalışacaklarını söyledi.

"Herkesin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye" sözü veren Kılıçdaroğlu,"Hiç kimseyi ayırmadan, kimsenin inancını ve kimliğini sorgulamadan bu bayrak altında yaşıyorsak huzur içinde yaşamalıyız. Her evde huzur olmalı. Her evde her genç iş sahibi olmalı. Bağcılar'daki kardeşlerim şunu unutmasın, Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır" ifadelerini kullandı.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Erdoğan'dan 3. darbe iddiasına tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '3. darbe geliyor' iddiasında bulunan Bush'un eski danışmanı Michael Rubin'e çok sert tepki gösterdi.
CHP'li fatura rekortmeni vekilden istifa açıklaması! Peki ya milletin cebinden çıkan fatura?
CHP'nin TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen, 1 milyon 200 bin TL'lik faturayla gündeme gelmişti. Türkmen, partisinin çağrısına uyarak istifa edeceğini açıkladı.
''Türkiye isterse Boğaz'da o gemileri ip gibi dizebilir''
MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Türkiye'nin Montö'den kaynaklı haklarını kullanarak Rus gemilerinin boğaz geçişlerine izin vermeyebileceğini söyledi. Silah taşıyıp taşımadıklarının tespiti için Rus gemilerinin boğaza ip gibi dizilebileceğini ifade eden Oğan, böyle bir davranışın TIR'ları sınırda bekleten Ruslar'a iyi bir ders olabileceğini söyledi.
Kurtulmuş: Siyasi istikrarsızlığı ortadan kaldıracağız
Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı sisteminin siyasi istikrarsızlığı ortadan kaldıracağını söyledi.
Erdoğan'dan ABD'ye 'YPG' tepkisi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'lilerin ABD askerleriyle nöbet tutmasına sert tepki gösterdi.
CHP'de ön seçim heyecanı başladı
CHP'li üyeler milletvekilli adaylarını belirlemek amacıyla, bugün sandık başına gidiyor. Sonuçlar saat 17.00'de açıklanması bekleniyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR