"Hepimizin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye''
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Hepimizin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye sözü veriyorum" dedi.
24 Mayis 2015 - 16:43:58

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 3. bölge ilçelerini kapsayan ziyaretlerine Bakırköy'den başladı. Bakırköy Cumhuriyet Meydanı önünde "Başbakan Kemal" sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi. 

Sözlerine "Korsan bir gösteri yapıyorsunuz. Sizi Silivri'ye göndereceğim" şeklinde espriyle başlayan Kılıçdaroğlu, CHP'lilerden, daha önce partilerine oy vermemiş seçmenlerini ikna etmelerini istedi. 

Kadınlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Sizin güzel Türkiye'de huzur içinde yaşamanız için elimden gelen her çabayı göstereceğim. 13 yıldır bu ülkenin neredeyse kabusu gibi oldular. Yurttaşları böldüler. Ben size söz veriyorum, kimseyi bölmeyeceğim, ayrıştırmayacağım" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu daha sonra İncirli, Güngören ve Bahçelievler'de partilileri selamladı. 

"Huzur içinde bir Türkiye sözü veriyorum"

Güneşli Meydanı'nda da vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, halka söz verdiğini ve 4 yılda ülkede yoksulluğun kalmayacağını, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini aktardı.

Bağcılar'ın CHP'nin oy oranının en düşük olduğu ilçelerden birisi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"13 yıl kredi açtınız. Size işsizlik, size yoksulluk verdiler. Sizi düşünmediler. Ankara'daki beyler ceplerini düşündüler. Sizlere sözüm söz, Kılıçdaroğlu sadece ve sadece sizi düşünecek, halkı düşünecek. 3 milyonluk arabaya çerez parası diyorlar. O parayla yüzlerce emeklinin aylığı ödenir ama emekli kardeşlerime söylüyorum, 3 milyonluk arabaya çerez parası, sana bir maaş ikramiye deyince 'Nereden bulacağız?' diyorlar. 'Para yok' diyorlar sana. Sizin de söyleyeceğiniz bir şey var, 'Bana gelince para yok benden de sana oy yok arkadaşım'... "

Kılıçdaroğlu, esnaf, emekli ve işçi için çalışacaklarını söyledi.

"Herkesin huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye" sözü veren Kılıçdaroğlu,"Hiç kimseyi ayırmadan, kimsenin inancını ve kimliğini sorgulamadan bu bayrak altında yaşıyorsak huzur içinde yaşamalıyız. Her evde huzur olmalı. Her evde her genç iş sahibi olmalı. Bağcılar'daki kardeşlerim şunu unutmasın, Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır" ifadelerini kullandı.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Erdoğan'dan İsrail mesajı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın açıklamalarının 'Anayasa suçu' olduğunu söyleyerek, "Dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle başlayacak süreç, terörle mücadele açısından ülkemizdeki havayı da olumlu yönde etkileyecektir" dedi.
Bozdağ'dan HDP'ye cevap: Büyük bir iftira!
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'a düzenlenen suikast hakkında konuşan Adalet Bakanı Bozdağ, iftiralara tepki gösterdi.
Başbakan'dan Ülker'in reklamına yorum: Yersiz
Başbakan Yıldırım Ülker'in 1 Nisan reklam filmiyle ilgili soruyu yanıtladı. Yıldırım, Türkiye'nin hassasiyetleri göz önüne alındığında böyle bir reklamın 'yersiz' olduğunu söyledi.
Bakan Işık'tan PKK açıklaması
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda 24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar yaklaşık 10 bin teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye kritik mesaj!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Avrupa Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Koray Aydın'dan flaş yeni parti açıklaması!
MHP'li muhaliflerden Koray Aydın, yeni parti iddialarıyla ilgili, 'Bir süre daha olan biteni gözlemleyeceğiz, istişarede bulunacağız ve yeni bir parti kurmamız gerekirse, kuracağız. Şu anda beklemedeyiz' diye konuştu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI