Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
'Demirtaş eski Türkiye'nin sözcülüğünü üstlendi'
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Selahattin Demirtaş, eski Türkiye'nin sözcülüğünü üstlendi" dedi.
26 Mayis 2015 - 17:23:02

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Develi'deki Elbiz Park'ta AK Parti ilçe teşkilatınca düzenlenen öğle yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Millet için gece gündüz çalıştıklarını, milletin kendilerine "yürü" dediğini ve rotalarını milletin çizdiğini söyleyen Akdoğan, millet ne derse AK Parti'nin onu yaptığını belirtti.

Akdoğan, yeni bir seçime gidildiğini, bu seçimin Türkiye'nin geleceğini etkileyeceğini vurguladı. 

Bu yüzden bütün vatandaşlara 8 Haziran'ı düşünerek oy vermeleri yönünde çağrıda bulunan Akdoğan, "8 Haziran'da nasıl bir Türkiye, nasıl bir hükümet görmek istiyorlar? Tek başına, güçlü, güven veren, ayakları yere basan, Türkiye'ya aydınlık bir gelecek sunacak bir iktidar mı görmek istiyorlar yoksa çok parçalı, zayıf, muktedir olmayan bir iktidar mı görmek istiyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, uzun zamandır AK Parti'nin şahsında millet ve milletin iradesiyle kavga edildiğini ifade ederek, milletin iradesinin yönetime yansımamasının istendiğini vurguladı.

"Asıl bizim dediğimiz olsun" diyen birtakım odaklar olduğunu dile getiren Yalçın Akdoğan, bu odakların bir vesayet düzeni kurmak istediğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, AK Parti'nin, "milletin dediğini yaptığından" çok rahatsız olunduğunu kaydederek, "(Bu AK Parti'yi bir şekilde devirmemiz lazım) diyorlar. Bunun için çok oyunlar oynandı, kumpaslar kuruldu, sabotajlar yapıldı. Her yolu denediler, bir şekilde AK Parti'yi nasıl devirebiliriz? Amaç, o vesayet düzenine Türkiye'yi geri götürmek" diye konuştu.

"İktidara çelme takmanın peşindeler"

Bir kaos planının oynandığına da dikkati çeken Akdoğan, şöyle devam etti:

"Eski Türkiye'nin her şeye karşı çıkan bir statüko bloku var. CHP, MHP o statüko blokunun içindeydi, şimdi HDP de ona katıldı. Selahattin Demirtaş, eski Türkiye'nin sözcülüğünü üstlendi, kendi varlığına da karşı olan, Çözüm Süreci'nde her türlü sabotajı yapan o eski Türkiye'nin statüko blokuna gönüllü olarak katıldılar ve kendilerini kullandırtıyorlar. Amaç, Türkiye'de güçlü bir iktidar kurulmasını engellemek ve Türkiye'yi bir kaosa sürüklemek. Bizim böyle bir lüksümüz yok. Çok büyük mücadelelerle milletimiz çok büyük kazanımlar elde etti. Türkiye üç kat büyüdü. İktidara çelme takmanın peşindeler."

Yalçın Akdoğan, ekonomik, siyasi ve demokratik istikrarın çok önemli olduğunu belirterek, AK Parti varsa yeni anayasa, yeni Türkiye ile Çözüm Süreci'nin olacağına işaret etti. Bu yüzden 7 Haziran'ın çok önemli olduğunu vurgulayan Akdoğan, milletle aydınlık geleceğe doğru bir yol alacaklarını sözlerine ekledi.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Deniz Baykal: Ben Türkiye'nin çıkarlarını düşündüm
Gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Baykal partisi içindeki eleştiriler hakkında da konuştu
Davutoğlu: 'Hala geri dönme şansları var'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, '10 gündür blok diyen CHP lideri, kutuplaştıran dil bu. Hala imalı imalı terörle tehdit eden Demirtaş. Bütün kapıları kapatan MHP. Tablo o kadar açık ki. Hala geri dönme şansları var.' dedi.
Kılıçdaroğlu ifade çağrılarını reddetti
Deniz Baykal kaseti soruşturması kapsamında savcının tanık olarak ifadeye çağırdığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadeye gitmeyeceği belirtildi
Davutoğlu: Rusya'nın saldırıları IŞİD'e yönelik değil
Başbakan Ahmet Davutoğlu, NATO Ana Karargahı'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü
Bahçeli'den 'idam' çıkışı!
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında idam cezasına yeşil ışık yakarak 'AK Parti hazırsa, MHP dünden vardır' dedi.
Bülent Arınç, Abdullah Gül'ün Adaylığı Konusuna Açıklık Getirdi
Bülent Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'den milletvekili aday adaylığına ilişkin kendisine bir davet yapılıp yapılmayacağına açıklık getirerek, 'Bu konu Sayın Başbakanımızın takdirlerindedir. Belki parti içi dinamiklerle bu konuyu görüşebilir'
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI