Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
'Gelin şiddete ve nefret diline son verelim'
Başbakan Davutoğlu, "Gelin bu ülkede şiddete, nefret diline son verelim. Ama bunu yaparken herkes ilkeli davransın" dedi.
27 Mayis 2015 - 10:18:50

ŞIRNAK

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Şırnak Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, Çözüm Süreci ile nihai barış ortamı sağlanırsa Şırnak ve Hakkari'nin, Türkiye'nin köşe noktası değil, Ortadoğu'ya açılan zenginlik kapıları olacağını ancak birilerinin bunu engellemeye çalıştığını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, doğuda ve güneydoğuda AK Partililere yapılan saldırıları kınamadığını ifade eden Davutoğlu, "Şimdi buradan çağrıda bulunuyorum. Gelin bu ülkede şiddete, nefret diline son verelim ama bunu yaparken herkes ilkeli davransın" dedi.

Çözüm Süreci'ni başarıyla götürmeyi hedeflediklerine dikkati çeken Davutoğlu, "Size söz veriyorum, AK Parti 81 vilayetten de milletvekili çıkaracak. Bu seçim sonrasındaki ilk ve en temel işimiz Çözüm Süreci'ni her ne suretle olursa olsun başarıyla götürmektir. Ama Çözüm Süreci konusunda bizim muhatabımız vatandaşlarımızdır, milletimizdir" diye konuştu.

"Bizim davamız insanlık davası"

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kobani'den Suriye'den gelen Kürtleri, Esed'e ya da IŞİD'e geri göndereceğim" dediğini söyledi. 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da buna cevapsız kaldığına, "Biz göndermeyiz" demediğine dikkati çeken Davutoğlu, şunları kaydetti:

"İşte ben söylüyorum: İnsanlık adına, Hazreti Nuh'un gemisi adına bize sığınan tek bir Kürdü dahi hiçbir yere geri göndermeyeceğiz. Bize sığınan tek bir Türkmen'i dahi hiç bir yere göndermeyeceğiz, bize sığınan tek bir Arabı hiçbir yere göndermeyeceğiz. Çünkü bizim dersimiz insanlık dersi, bizim davamız insanlık davası. Bu davayı yüceltmeye var mısınız? Ezeli ve ebedi kardeşliği hakim kılmaya var mısınız? İnşallah bu güzel günler devam edecek, seçim neticesi ne olursa olsun, kim ne şiddet çağrısı yaparsa yapsın, birileri ister silahı bıraksın ister bırakmasın. Biz bütün Türkiye'yi her santimetrekaresiyle hep beraber yeni bir Türkiye olarak inşa edeceğiz. Bu inşadan en fazla istifade edecek olanlar da Hakkari'de, Şırnak'ta, Mardin'de yaşayanlarımız."

"Gerçekte iki parti var"

Davutoğlu, Çekmeköy Belediyesi'nin Taşdelen Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada ise çok sayıda partinin seçime giriyor göründüğünü belirtti.

Davutoğlu, şöyle konuştu: "Ama gerçekte iki parti var. Bakınız bir eski Türkiye partisi. Eski Türkiye'nin bütün hastalıklarını gündeme getiren, koalisyondan Diyanet'e karşı açtıkları savaşa kadar, Kürt ulusalcılığından Türk ulusalcılığına kadar, eski Türkiye'nin bütün hastalıklarını savunan bir grup parti var ve onun karşısında yeni Türkiye'yi, özgürlükleri, demokrasiyi, milli iradeyi savunan AK Parti var. Bir tarafta tahrip eden, yıkan, Gezi provokasyonları, Kobani olaylarıyla memlekete şiddet yaymaya çalışanlar var. Bir tarafta da huzurun, kalkınmanın adresi; AK Parti var.'' 


AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
'İnceleme ve soruşturma hassasiyetle yürütülmektedir'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devletimizin ilgili birimleri, Diyarbakır'daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir" dedi.
Başbakan İstanbul'un projelerini havadan izledi
Başbakan Yıldırım, İstanbul'da çalışmaları süren 5 projeyi helikopterden inceledi. Yıldırım'a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da eşlik etti.
Şırnak için Paris örneği askeri güvenlik
Diyarbakır ve Şırnak’taki operasyonları değerlendiren Başbakan Davutoğlu, "Paris’te askerin güvenlik için sokaklarda olması, Amerika’da sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi normal de Türkiye’de güvenliğin sağlanması neden normal olmasın?" diye sordu
Muharrem İnce'den atak
1 Kasım'da hüsran yaşayan CHP’de gözler 2 ay sonra yapılması planlanan kurultaya çevrildi. Kurultayda Muharrem İnce ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’nun güçbirliği yapacağı konuşuluyor.
Yeni kabine toplanıyor! İlk toplantı bugün Külliye'de
40 saatte kurulan yeni hükümetin ilk bakanlar kurulu bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak.
Kılıçdaroğlu Selin Sayek Böke'yi yalanladı!
CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin açıklamaları üzerine başlayan sine-i millet tartışmasına açıklık getiren Kılıçdaroğlu, 'Meclis'i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis'ten neden çekilelim? Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI