Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
BMGK Suriye'de varil bombası kullanımını kınadı
BM Güvenlik Konseyi, Suriye'de çocukların da arasında olduğu çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine neden olan varil bombası ve sivillere yönelik diğer saldırıları kınayarak, uluslararası hukuka uyulmasını istedi.
06 Haziran 2015 - 13:05:51

BM Güvenlik Konseyi, Suriye'de çocukların da arasında olduğu çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine neden olan Varil bombası ve sivillere yönelik diğer saldırıları kınayarak, uluslararası hukuka uyulmasını istedi.

BM Güvenlik Konseyi'nde kabul edilen basın bildirisinde, son günlerde Halep vilayetinde varil bombalı saldırıların artmasından duyulan endişe vurgulanarak, sivillere ve sivil yapılara yönelik tüm saldırılar kınandı.

Varil bombasıı ve benzeri hava saldırılarında çok sayıda çocuk ve sivilin hayatını kaybettiği, sağlık kuruluşları ve alt yapı tesislerinin zarar gördüğü kaydedilerek, tüm taraflara uluslararası insancıl hukuk altındaki yükümlülüklerine her ne şartta olursa olsun uymaları çağrısı yapıldı.

Sivillerin korunması konusunda öncelikli sorumluluğun Suriye otoritelerinde olduğu belirtilen bildiride, DAEŞ ve Nusra Cephesi ile diğer grupların terörist saldırıları da kınandı.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İngiltere'de terör tehdidi seviyesi düşürüldü
İngiltere'de terörizm tehdidi 'en yüksek' seviyeden 'ciddi' seviyeye düşürüldü.
Barzani'nin ABD ziyaretinin detayları netleşti
IKBY Başkanı Barzani, gelecek hafta ABD'ye yapacağı ziyarette, Başkan Obama, Başkan Yardımcısı Biden ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken ile görüşecek.
Üçüncü şüpheli Fayçal Cheffou iddiası
Brüksel’de Zaventem Havalimanı’na düzenlenen terör saldırlarında aranan üçüncü şüphelinin kimliğinin belirlendiği iddia edildi. Fayçal Cheffou isimli terörist, saldırıdan önce çekilen görüntülerde beyaz ceketi ve şapkasıyla boy gösteriyordu.
İspanya'da Mavi Marmara saldırısını UCM'ye taşıma çağrısı
İspanya Ulusal Mahkemesi savcısı Mata, İspanyol hükümetine Marvi Marmara gemisine yapılan saldırıyı Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne taşımasını önerdi.
Mısır'da 38 darbe karşıtına hapis cezası
Mısır'da, darbe karşıtlarının yargılandığı çeşitli davalarda 38 kişi hapis cezasına çarptırıldı.
Nijerya'da kadın intihar bombacıları saldırdı: 71 ölü
Nijerya'da bir camiye düzenlenen "çifte canlı bombalı" saldırıdan saatler sonra bu kez de kentte "üç kadın canlı bomba" art arda kendini havaya uçurdu. Bu saldırıda 39 kişi ölürken, cami saldırısında da 32 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI