Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Van'da AK Parti'li müşahitlere tehdit!
AK Parti Van Milletvekili ve milletvekili adayı Burhan Kayatürk, "Müşahitlerimizle telefonla ya da yüz yüze görüşen HDP'liler, tehdit ettikleri müşahitleri istifaya zorluyorlar" dedi.
07 Haziran 2015 - 13:29:00

AK Parti Van Milletvekili ve milletvekili adayı Burhan Kayatürk, yaptığı açıklamada, 25. Dönem milletvekili genel seçimi öncesinde AK Parti olarak tüm hazırlıklarını tamamladıklarını seçimlere odaklandıklarını söyledi.

Seçmenin, sandığa giderek oyunu kullanmasını bekledikleri bir zaman diliminde, demokrasiye sığmayan tehdit ve baskılarla karşılaştıklarını vurgulayan Kayatürk, özellikle sandık görevlileri ve müşahitlere yönelik tehditler nedeniyle çok sayıda müşahidin görevinden istifa ettirildiğini belirtti.

Kayatürk, Van genelinde 3 bin dolayında sandık bulunduğunu ve seçim günü bu sandıklarda görev alacak kişilerin önceden belirlendiğini kaydederek, şöyle konuştu:

"Özellikle kırsal kesimlerde, Başkale, Çatak, Özalp gibi ilçelerimizdeki ve kent merkezindeki görevlilerimiz bir süredir tehdit ediliyor ve istifaya zorlanıyordu. Biz bu kişilerin yerine yenilerini görevlendirdikten sonra ertesi gün tekrar eksiklik olduğunu görüyoruz. Müşahitlerimizle telefonla ya da yüz yüze görüşen HDP'liler tehdit ettikleri müşahitleri istifaya zorluyorlar. Sandık görevlilerinden de istifa edenler oldu. Bunların yerine başka birini maalesef yazamıyoruz. Bu nedenle o kişilerin yerine müşahitler görev alacak. Sabah yine tehdit ve baskılar nedeniyle eksiklikler olabilir ama umarım ciddi bir eksiklikle karşılaşmayız."

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda da daha önceki seçimlerde de müşahitlerinin tehdit edildiğini ve bu nedenle sandıklarda görev almadığını bildirerek, bu seçimde tehdit ve baskının artıp şiddete dönüştüğünü ifade etti.

Tüm baskı ve tehditlere rağmen iyi bir kampanya dönemi yürüterek seçime hazır olduklarını dile getiren Soğanda, şöyle devam etti:

"Tehditler halen devam ediyor. Bu gece dahi bazı arkadaşlarımız HDP'liler tarafından tehdit edilerek şiddete maruz kaldılar. Seçimlerde gerek mobil ekiplerimizle gerekse devletimizin aldığı güvenlik önlemleri ile sandıklara sahip çıkacağız."


K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Davutoğlu'ndan flaş koalisyon açıklaması!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın başlayacağı koalisyon turları için "Hiçbir önyargı ve önkabulümüz yok. Hiçbir ön şartımız da yok" dedi.
Soylu, Erbakan Aile Üyelerinin Adaylığına Dair Açıklama yaptı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, "Erbakan ailesinin bazı bireylerine milletvekili adaylığı teklifi götürüldüğü" iddialarıyla ilgili, "Parti yönetim kurullarında konuşulur, bir sonuç üretilir" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz dua edin biz gerekeni yapıyoruz
ATV - A Haber ortak yayınında gençlerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmen Dağı'ndaki direnişle ilgili konuşarak 'Belki şehitler verilecek ama zafer Türkmen Dağı'nın olacak' şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anayasa çalışmalarını değerlendirirken, 'Meclis çalışamaz hale getirilirse erken seçim düşünülebilir' dedi.
Dışişleri'nden Yunanistan'a sert çıkış: Bunun izahı yoktur
Dışişleri Bakanlığı, İskenderun Limanı’ndan İzmit Limanı’na hareket halindeki Türk bayraklı M/V ACT adlı kuru yük gemisine Yunan Sahil Güvenlik botu tarafın yapılan saldırıyı kınadı.
Tasarı Meclis'te kabul edildi
Sanayinin geliştirilmesi ve üretimin desteklenmesi amacıyla bazı kanun ve Kanun Hükmünde Kararnameler'de (KHK) değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR