Husilere ait hedefler bombalandı
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Yemen'in başkenti Sana'nın farklı bölgelerinde Husi Ensarullah hareketine ait hedeflere hava saldırıları düzenledi.
13 Haziran 2015 - 12:02:51

Yemen'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, başkent Sana'nın Farklı bölgelerinde devrik lider Ali Abdullah Salih'e bağlı gruplar ve Ensarullah Hareketi'ne (Husiler) ait kamplar ile liderlerin evlerini bombaladığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, koalisyon güçleri, başkent Sana'nın Beyt Mi'yad bölgesinde devrik lider Salih'in kardeşi Yahya Muhammed Abdullah Salih'in evine, Dar Silm bölgesinde de Tuğgeneral Ali Salih el-Ahmar'ın ve Salih'e yakınlığıyla bilinen Hafız Mi'yad'ın evine hava saldırısı düzenledi.

Koalisyon güçlerinin, başkent Sana'da es-Sevad, en-Nehdeyn, Dar er-Riase, Salih ve Husiler yanlısı el-Hafa kamplarını bombaladığı, kentte şiddetli patlama sesleri duyulduğu aktarıldı.

Öte yandan, Husilerin attığı roketin Suudi Arabistan'ın Cizan bölgesinde bulunan Samita iline bağlı el-Ataya köyündeki cami yakınına düşmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin yaralandığı, camide hasar meydana geldiği bildirildi.

Bu arada, Husilerin kontrolündeki haber ajansı Saba'nın haberinde, Husilerin, Suudi Arabistan'ın Yemensınırındaki Cizan ve Zahran bölgesinde sınır muhafız birimlerine roket saldırısı düzenlediği belirtildi.

Haberde, halk komiteleri destekli Husilerin, Cizan'da er-Radif askeri sahası ile Zahran'da bir Sınır Muhafaza Kumanda Merkezi'ne roket saldırısı düzenledikleri kaydedildi.

K: AA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ABD'de bir polis daha vuruldu
ABD'de Missouri eyaletine bağlı St. Louis'te bir polis silahlı saldırıya uğradı.
ABD'den açıklama: Endişeliyiz
ABD Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yöneticisi Taner Kılıç’ın FETÖ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmasından sonra derin kaygı duyduklarını açıkladı.
Ermeni askerleri, Azerbaycan'da düğün çadırına ateş açtı
Ermeni askerlerin, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında Azeri sınırları içindeki bir köye ateş açması sonucu biri çocuk üç sivil yaralandı.
Küba'da halk karne ile alışveriş yapıyor
Komünizmle yönetilen Küba'da halk, devlet tarafından bütün vatandaşlara verilen karnelerle alışveriş yapıyor.
Rusya'dan Türk şirketleri için önlem paketi hazırlığı
Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Rusya'da faaliyet gösteren Türk şirketlerine yönelik ekonomik kısıtlamalar planladıklarını ve listeyi 10 Aralık'a kadar hükümete sunacaklarını açıkladı.
Blair hakkında soruşturma başlıyor
2003 yılında ABD ile birlikte Irak'ı işgal eden İngiltere, ülkeyi savaşa sokan dönemin hükümetiyle hesaplaşıyor. Dönemin başbakanı Tony Blair hakkında yeni bir meclis önergesi gündemde.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI