Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Afganistan Parlamentosu'na saldırı!
Taliban tarafından, Afganistan Parlamento binasının dışında gerçekleştirilen saldırıda en az 18 kişi yaralandı. Saldırının ardından güvenlik güçleri ile militanlar arasında çıkan çatışma devam ediyor.
22 Haziran 2015 - 12:26:08

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan parlamento binasının dışında intihar saldırısı gerçekleştirildi. Taliban tarafından yapıldığı bildirilen patlamanın ardından güvenlik güçleri ile militanlar arasında çıkan çatışmanın devam ettiği kaydedildi. Parlamento binasının bulunduğu bölgeden silah sesleri yükselirken, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre, saldırı sırasında yaralanan 18 kişi tedavi edilmek üzere çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı. Saldırıda kaç kişinin yaşamını yitirdiğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Olay yerinde bulunan görgü tanıkları tarafından yapılan açıklamada, bir intihar eylemcisinin kendini patlattığı bildirilerek, olay yerinde bulunan araçların yandığı kaydedildi. Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre, saldırıda en az 3 polis memuru ve 1 parlamenterin yaralandığı kaydedilerek, parlamento binası dışında çok sayıda patlamanın meydana geldiği ifade edildi. Parlamento dışında bulunan birçok kişiye ulaşılamadığı ve saldırının ardından parlamento binasının boşaltıldığı öğrenildi. 


İHA

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Esed rejimine "kimyasal silah" suçlaması
İnsan Hakları İzleme Örgütü, Suriye'nin İdlib kentinde rejimin son iki aydır sivillere yönelik 'kimyasal' silah kullanmaya devam ettiğini bildirerek, BMGK'nın derhal adım atmasını istedi.
Trump'ın ilk imzası Obamacare
Donald Trump, Oval Ofis'te imzaladığı ilk kararnamede, "Obamacare" olarak bilinen sağlık reformu yasasının iptali sözüne bağlı kalacağının sinyalini verdi.
Irak'ta Sadr yanlıları parlamento binasını bastı
Irak'ta Şii lider Mukteda es-Sadr yanlısı çok sayıda gösterici parlamento binasına girdi.
''Meselenin Başkan Mesud Barzani ile bir ilgisi yoktur''
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, siyasi partilerin, başkanlık krizinin çözümüne ilişkin Kürdistan Demokrat Partisi'ne (KDP) sunduğu önerileri, 'tuhaf' olarak nitelendirdi.
Yunanistan IMF’ye olan borcunu ödedi
Yunanistan, Uluslararası Para Fonu’a (IMF) olan 450 milyon Euro kredi borcunu ödedi.
İspanya teyakkuzda
İspanya Başbakanı Rajoy, 20 Aralık'ta ülkeyi resmi olarak genel seçimlere götürecek 'Parlamentoyu fesh' kararnamesini imzaladı. Göğüs germek zorunda kaldıkları en büyük sorunlardan birinin Katalonya'nın bağımsızlık girişimleri olduğunu vurgulayan Rajoy, Katalonya tarafını dinlemeye hazır olduğunu, ama bağımsızlığa izin veremeyeceklerini yineledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR