Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Baluken: Kayıp askerle devlet de kayıp
Zorunlu askerlik yaparken şüpheli bir şekilde ortadan kaybolan Osman Karadeniz'in durumunu Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'na soran HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, yetkililerin Karadeniz'in durumu ile ilgili kendilerine hiçbir bilgi vermediğini belirterek, "10 gündür Osman'la birlikte devletin kendisi de kayıp" dedi.
24 Haziran 2015 - 17:02:46
İzmir-Buca Merkez Komutanlığı'nda askerlik yapan ve 11 gün önce ortadan şüpheli bir şekilde kaybolan Kürt asker Osman Karadeniz'den, hala bir haber alınamadı. TSK ve Milli Savunma Bakanlığı'ndan Karadeniz'in durumuna ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, HDP Diyarbakır Milletvekili ve İmralı Heyeti üyesi İdris Baluken, birçok defa Milli Savunma Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı ve İzmir Valiliği ile görüşme yaptığını belirterek, yetkililerden somut bir bilgi alamadıklarını söyledi. 

Aralarında Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı müsteşarlarının da olduğu yetkililerle yaptığı görüşmelere ilişkin DİHA'ya bilgi veren Baluken, "Osman Karadeniz kardeşimiz için ilk günden aileyle irtibat halindeyim. Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile birçok kez görüştüm ancak somut bir bilgiyle geri dönüş olmadı. Bu akşam da yetkililerle bu konuda telefon görüşmesi yapacağım. Umarım iyi haberler alırız. Osman Karadeniz'in can güvenliği Milli Savunma Bakanlığı'nın ve AKP hükümetinin sorumluluğundadır. Osman Karadeniz için Mobese kameraları ve teknik inceleme sonuçlarının acil olarak açıklanmasını bekliyoruz. Maalesef Osman Karadeniz'den yeni bir haber yok. Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve İzmir Valisi ile görüşmemizden bize aktarılan somut hiçbir gelişme yok. Umudumuzu kaybetmeden çalışmalarımızı ve dualarımızı eksik etmeyelim. Zorunlu askerlik uygulaması kaldırılmadan bu endişeli bekleyişlerden kurtulmamız mümkün görünmüyor. 11 gündür Osman'la birlikte devletin kendisi de kayıp" dedi. 

HDP Diyarbakır mitingine bombalı saldırı sonrasında kayıp asker Karadeniz'in askeri kışlada ölümle tehdit edildiğini öğrendiklerini belirten Baluken, en son iki gün önce Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştüklerini ancak kendilerine Karadeniz'in durumu hakkında somut bir bilgi verilmediğini söyledi. 

2 gün önce Osman Karadeniz'in ailesinin bir numaradan aranarak, uzun süre telefonun açık tutulmasına rağmen herhangi bir konuşmanın yapılmadığı bilgisine de ulaştıklarını kaydeden Baluken, aileyi arayan numarayı Emniyet Genel Müdürlüğü'ne verdiklerini ve bu numaradan arayan kişilerin Karadeniz'in kaybedilmesi olayıyla ilişkilerinin olabileceğini belirtti.diha
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İki gazetenin baskısı durduruldu
İpek Koza Holding bünyesindeki Bugün TV'nin de dün yayını durduruldu. Bugün de gazete baskıları durduruldu.
Türkiye'nin NATO'dan talebi
DAEŞ ve PKK kaynaklı tehdide yönelik NATO'yu olağanüstü toplantıya çağıran Ankara, bugün Brüksel'de NATO'yu bilgilendirecek.
15 yaşındaki Nadide sır oldu
Adana'da Sevgililer Günü'nde erkek arkadaşıyla buluşmak için evden ayrılan 15 yaşındaki kız çocuğundan 8 gündür haber alınamıyor.
CHP'li eski vekil İhsan Özkes'ten sarsıcı iddia!
CHP Eski İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Bayır Bucak Türkmenlerine yardım taşıyan MİT TIR’larına yapılan paralel baskına dair çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi.
Kapıları Yumruklatan İndirim çılgınlığı
Aydın'ın Efeler ilçesinde bir mağazanın açılışa özel yaptığı indirimden faydalanmak isteyen binlerce kişi izdihama neden oldu. Mağazanın kapanan kapılarını zorlayan vatandaşlar ezilme tehlikesi atlattı.
Hava saldırılarına karşı sınırda alarm sistemi
Suriye’den atılan ve can kaybına neden olan roketler yüzünden Kilis, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin’e hava alarm ikaz sistemi kurulacak. AFAD öncülüğünde kurulacak sistem vatandaşları sosyal medya, akıllı telefonlar, SMS ve medya üzerinden uyaracak
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR