Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Anasayfa  >   Yazar
Behçet Canöz: IŞİD’İN EŞ GENEL BAŞKANLARI
Yine Kobani provokasyonu ve yine aynı provokatörler… Dişili erkekli sahnedeler ve hem de aynı hezeyanlarla…
27 Haziran 2015 - 22:47:03
Paralel örgütün ve Ulusalcı zevatın seçim desteğinin ne amaçla yapıldığı şimdi daha iyi anlaşılıyor.
Bölgede yeni haritalar çizmeye çalışan emperyalistler, Türkiye’yi bölgeden uzaklaştırmak, kendi içine döndürmek amacıyla oluşturduğu ittifakın koalisyon kurmasını istiyor. Bunda başarılı olamazsa yine Kobani’yi devreye sokmak için planlar yapıyor. Bunun alt yapısını oluşturacak figüranlar da  zaten emre amade bir işaret bekliyorlar.
PKK’yi, IŞİD’i, Paralel’i de sevk ve idare eden aynı odak / üst akıl.
Bölgede ikinci  İsrail olacak bir Kürt devleti kurmak için var güçleriyle abanıyorlar. Hikayeleri dahi ortak bu coğrafyanın çocuklarını Ulusalcılık/kavmiyetçilik adına birbirlerine kırdırıyorlar. Avrupa kendi içinde tek devlet olurken, kendi dışındaki coğrafyalarda etnikçilik fitnesiyle bölüp kolayca sömürmek istiyor. Bunun için eleman bulmakta hiç de zorlanmıyor: Dinlisi, dinsizi “ Sümüklüsü, Salyalısı” ne ararsa var…
IŞİD’in nesebi bunlara uzanıyor: PKK( Pensilvanya- Kandil Konseyi), Paralel Örgüt
PKK’yi meşru görenler,  IŞİD’i de meşrulaştırmaya çalışıyorlar.
PKK’yi meşru görenler Kobani üzerinden provokasyonlarla IŞİD’i meşrulaştırma çabasındalar. Terör örgütünün siyasi uzantısı IŞİD üzerinden Türkiye’ye karşı oluşturulmak istenen cephenin tetikçiliğine soyunmuş durumda. PKK’nin katliamlarını kınamayıp “özgürlük savaşı” olarak gören zihniyet, IŞİD’in katliamlarını ise yine kendi katliamlarına gerekçe oluşturmaya çalışıyor.  6,7,8, Ekim 2014’te Kobani bahanesiyle halkı sokağa çağıran ve onlarca kişinin ölümüne sebep olan bu siyasi uzantı bugünlerde yine aynı provokasyona hazırlanıyor.
IŞİD ne kadar terör örgütü ise PKK de aynı ölçüde ve karakterde terör örgütüdür. Bir taraftan PKK’nin yaptıklarını “özgürlük savaşı” sayıp diğer taraftan da IŞİD’in yaptıklarını kınamak, tam anlamıyla kandırmacadır. 1984’ten bu yana ülkeyi kan gölüne döndüren bu melun örgüt ile IŞİD’in Irak ve Suriye’de yaptıkları arasında zerre kadar fark yok. IŞİD’in infaz görüntüleriyle PKK’nin infaz şekli  aynı.  IŞİD’ in mahkemeleri ne ise PKK’nin mahkemeleri de o…
PKK, telefon direklerine astıklarını hangi mahkemenin kararıyla infaz ettiyse  IŞİD de kafalarını keserek infaz ettiklerini buna benzer mahkeme kararlarıyla yaptı. Yıllardır. Bu ülkede binlerce emniyet , silahlı kuvvetler mensubunu, öğretmeni, öğrenciyi katleden PKK’yi kınamaktan dahi imtina eden terör yandaşı siyasi yapı, IŞİD’i kınayamaz, Çünkü kendi mensubu oldukları örgüt de yıllardır aynısını yapıyor. Muhtarları kaçırıp katleden, dershaneleri yakan, bölgeye hizmet eden görevlileri katleden kanlı örgütün mensupları, IŞİD’in yaptıklarını kınayarak kendilerini temize çıkaramazlar.
“Kobani”sembolleştirilip Türkiye üzerine baskı kurulmak isteniyor. Türkiye’nin bölgede inisiyatif almasını engellemeye dönük operasyonlar yapılmak isteniyor. Bu metotlarla Türkiye’nin  bölgeden soyutlanması amaçlanıyor.
Kobani olaylarını Türkiye ile ilişkilendirilmesiyle MİT tırlarının  durdurulması aynı amaca yönelik çıkışlardır. Kobani’de yaşananların belki yüz misli Irak’ın Suriye’nin diğer bölgelerinde yaşanıyor, ama görmezden geliniyor. Bu katliamların planlayıcısı, uygulayıcısı, başta ABD ve Esed rejmi olduğu halde bunlar görülmüyor, “Bji Obama” sloganları atılarak terörün asıl finans kaynakları alkışlanıyor, terör mağdurlarına, mültecilere gönlünü ve sofrasını açan  Türkiye ise “Teröre destek veren ülke olmakla”  suçlanıyor. Irak’ta Suriye’de şehirleri uçaklarla bombalayanlar, kimyasal silah kullanmaktan dahi çekinmeyenler, milyonlarca mülteciye kucak açan Türkiye’yi teröre destek vermekle itham edenler tam bir aymazlık, alçaklık ve nankörlük içindedirler.
6,7,8 Ekim 2014 olaylarının baş provokatörü ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’dır. Olaylardan iki üç gün öncesinden (Kurban Bayramı arifesinde) verdiği “ Türkiye IŞİD’e destek veriyor.” beyanatıyla PKK ve uzantılarını hemen harekete geçirmiş, “siyasi uzantı” da halkı sokağa çağırarak onlarca kişinin ölümüne sebep olmuştur.
Aslında bu olaylardan önce Türkiye’nin Musul Konsolosluğunun basılıp, elliye yakın personelin rehin alınması  olayını da  bu olayla ilişkilendirmek gerekir. Çünkü Bu olayda Türkiye, MİT teşkilatının başarılı bir çalışmasıyla konsolosluk çalışanlarını salimen Türkiye’ye getirmişti. Bu başarı birilerinin rahatını kaçırdı. MİT’in böyle başarılı bir operasyonu karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Türkiye’nin bölgede ve dünyada itibarını artıran bu olayın intikamını Kobani olayları bahanesiyle almak istediler. Musul’da elliye yakın çalışan kurtarıldı ama bundan iki üç gün sonra Doğu ve Güneydoğuda elliye yakın vatandaş öldürüldü. Musul Başkonsolosluğundaki elliye yakın çalışanın öldürülmeleri için ellerinden gelen tahriki yapanlar, bunda başarılı olamayınca Kobani bahanesiyle çıkardıkları olaylarda elliye yakın vatandaşı katlederek amaçlarına ulaşmak istediler.
Kobani’de dökülen kanlardan IŞİD ne kadar sorumluysa Kobani bahanesiyle dökülen kanlardan, bölgedeki göçlerden, mağduriyetlerden de PKK ve onun siyasi uzantısı sorumludur.
PKK adına açıklama yapanlar IŞİD’le aynı amaca hizmet ediyorlar. PKK Terör örgütünün siyasi uzantısının Erkek ve Dişi Eş Genel Başkanlarının   IŞİD’in Eş Genel Başkanları olduklarını  farz etmek, hiç de yadırganacak bir durum değil; sadece örgütün adı değişik…
Terör örgütünün siyasi uzantısının barajı aşmasında eli olanlar, ödünç oy verenler şimdi kendilerini, kendi vicdanlarıyla hesaba çekmelidirler.
Bu yapı, PKK Terör örgütünü kınamadığı ve silah bırakma çağrısı yapmadığı ve örgüt silah bırakmadığı sürece kesinlikle  koalisyon görüşmeleri yapılmamalı. Aksi taktirde bunu yapmak,  bu ülke için züldür.
Hem terör örgütü hem de demokratik örgüt olunmaz.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 17 Yorum )
Abdlhakim Medeni.
3 Yıl önce
Dünya UYDUDAN sınırdan giren silah petrol militan herkesi görüyor YAZI ne anlatıyor.ABD de muhalif senatörler söylüyor ABD VE TÜRKİYE IŞİDLE.ABD Kürdistan için muvakkaten IŞİD'i kullanır
Abdülhakim Medeni.
3 Yıl önce
Ahmed el BAĞDADİNİN sağ kolunu tedavi ettir RAKKA petrolünü IŞİD'den al karşılığı Tırlarla silah. UYDULARDA HER GÖRÜNTÜ var ama Alemde herkes kör bir biz GÖZAÇIĞIZ.ABD hem nalına hem mıhına.
Abdülhakim Medeni.
3 Yıl önce
AHMED EL BAĞDADİNİN SAĞ KOLU NERDE TEDAVİ OLDU.IŞİD BİNLERCE TIR SİLAH ALDI BİZE RAKKA PETROLÜ VERDİ.UYDU GÖRÜNTÜLERİ VAR.DÜNYA BUNLARI BİLMİYOR BİR BİZ AKILLIYIZ.SAHİ BU YAZI NE ANLATIYOR?
Abdülhakim Medeni.
3 Yıl önce
AHMET EL BAĞDADİ'NİN SAĞ KOLU TÜRKİYEDE TEDAVİ OLDU RAKKA PETROLLERİNİ IŞİD BİZE SATTI SİLAH ALDI BİNLERCE TIR....BU YAZI NEDEN BAHSEDİYOR? DÜNYA KÖR BİR BİZ AKILLIYIZ ÖYLE Mİ?
Abdülhakim Medeni.
3 Yıl önce
AL Antisar gemisi İskenderun limanına ne kadar silah taşımış.CIA kaç IŞİDLİ eğitmiş.Bunların Türkiyeden geçtiklerini kaç ABD'li senatör söylemiş kayıtlara geçmiş..ABD çok yüzlüdür.Bizse maşa
Ali Veli
3 Yıl önce
BOP’da görev, sonra aklınca adamları kekle. KÜRDÜ barış diye kandır IŞİD besle.KÜRDİSTAN KAPINA GELİNCE DE KURDURMAYIZ.HE PYD geçişi gibi.Müslüman kanı dökecek savaşa OK atanla rıza gitsin.
Ali Veli
3 Yıl önce
S. DEMİRTAŞ GİBİ SAĞDA SEMPATİK NÜKTEDAN BİR LİDER OLSAYDI AKP BU KADAR SEMİRİR MİYDİ? HEM ÇAL HEM KUMPAS YEDİK DE .AKP seçmeninin % 68'i İlkokullu. YEŞİL KARTLI MAKARNALI mecburi seçmen.
Ali Veli
3 Yıl önce
OLANLARI BOP'dan ayrı düşünmek HATA.PKK ÖRGÜTMÜŞ GÜNAYDIN.93 YILINDA ÇEKİÇ GÜÇLE KÜRDİSTAN TEMELLENDİ.AKP HIZLANDIRDI. ŞİMDİ ÜFÜRÜKTEN KURDURMAYIZ.N.KURTULMUŞ RIZADAN UTANMIŞ DARBEYDİ HANİ!
Ali Veli
3 Yıl önce
Tel Abyad düşünce AKP yönetiminin TEPESİ neden ÇOK üzüldü. Kürtlerin eline geçen bu bölge IŞİD için gel geç gir ÇIK bölgesiMİYDİ? TSK gel geç bölgesiydi dedi.KİM İZİN VERİYOR? Ezber Kolaydır
Ali Veli
3 Yıl önce
AKP'YE BİR SELAHATTİN AKLI YETTİ İNŞAALLAH BARIŞTA BİRLİKTE ISRARCI KALIRLAR...SELAHATTİN SADECE SAZ ÇALAR ROMA'DA İSRAİLLİYE EL UZATIP SOMA'DA VATANDAŞA İSRAİL DÖLÜ DİYE YUMRUK SALLLAMAZ.
Ali Veli
3 Yıl önce
S. DEMİRTAŞ'IN AKIL DOLU SÖYLEMLERİ DE OYU ARTIRDI.KÜRTLER DİN ALLAH DİYENLERİN "RIZA" LARININ NE OLDUĞUNU GÖRDÜ. HER PROBLEME PARALEL FORMÜLÜ UYMAZ.D.ÇİÇEK AKİTİ ZİYARET ETTİ.YENİ TC.
Ali Veli
3 Yıl önce
AKP'YE OY VERMEYİ KADİR MISIRLIOĞLU GİBİ İMANIN GEREĞİ GÖRÜRSENİZ DÜŞEN OYLARI DA BÖYLE SÜRREALİST BİATÇİ YOLLARLA AÇIKLARSINIZ.YEŞİL KARTLI HALK BİLE BASKIYA YETTİ DEDİ.DARISI OKUMUŞLARA !
Ali Veli
3 Yıl önce
KÜRT OYLARINI PARALEL DÜŞÜRMÜŞ:-) KÜRT SAF YA SİYASETTEN ANLAMAZ ZERDÜŞT DE KOBANİ DÜŞTÜ DE KADINLARINA HAKARET ET YİNE DE OYA MECBUR.HDP'ye. AKPLİ KÜRTLER VE CHP oy verdi baskı ters TEPTİ.
Ali Veli
3 Yıl önce
ABD KÜRDİSTANI KURDURDU GEÇMİŞ OLSUN. BİRİLERİ KURDURMAYIZ DİYOR. YA TRİBÜNLERE SESLENME YA DA NUMARA. BOP İŞLİYOR.SİZ PARALEL MAYDANOZU DOĞRAMAYA DEVAM EDİN HALK DA ARTIK YEMİYOR YİNE DE..
Ali Veli
3 Yıl önce
PKK'ya yıllarca susan AKP IŞİD'E yardım eden de AKP bu YAZI NE ANLATIYOR İNANIN bir şey ANLAMADIM.HER YAZIDA PARALEL.ÇAYA ÇORBAYA LİMON GİBİ.DİYARBAKIR HALKI ZEKİDİR her defa KANMAZ.
Ali Veli
3 Yıl önce
KÜRTLER SAF YA AKP'ye oy vermedilerse PARALEL kandırmıştır.KOBANİ DÜŞTÜ DÜŞECEKİN HİÇ ETKİSİ OLMAMIŞTIR.AKPLİ DANIŞMANLAR RTE'nin çıkışları ve saray OY KAYBETTİRDİ DESE DE BİZ PARALELe devam
Ali Veli
3 Yıl önce
Yazılarınıza bayılıyorum aynı yazıda Osmanlıca var IŞİD var İttihat Terakki var her konu ve derin analizler..IŞİD'e biz yardım yapmıyoruz! Türkmenlerin AĞIR SİLAHLARI OLDUĞUNDAN !!! onlara..
BENZER HABERLER
Rojbin Özkan: RABIRDÛYA HÊVÎŞİKESTÎ
Berbanga zivistanê pîştî şevek hişkesayî de, deste sibê re gundî hemû bi denge selayê ji nav nivînên xwe ve hilpekîyan. Mele piştî selayê bang li gundîyan kir ku mêrên gund bila biçin goristanê...
Savaş Hoştaş: Tercih Vakti: Üst Akıl Mı – Ortak Akıl Mı?
7 Haziran seçimleri öncesinde “Seni başkan yaptırmayacağız” sözleriyle başlayıp, AK Parti DAEŞ’e destek veriyor siyasal yalanı ile hem PKK’yı DAEŞ ile savaşıyor deyip meşrulaştırmak hem de “üst aklın” AK Parti’yi bitirme amallerine hizmet etmek için bir kampanya başlatıldı.
Hüzün Mamafih: Sonsuz minnettarlıklarımız
Bazen hep olmayı istemedigimiz kisi oluruz, hatta hayatımız boyunca direndigimiz kisi oluruz, tıpkı geçenlerde bana oldugu gibi.
Atilla Yayla: Taha Akyol’a cevap
Taha Bey galiba nazik ve yapıcı eleştirilerime öfkelenmiş. Hatırlatayım, yazımda Türkiye’de hukuk bürokrasisinin siyasî güçten etkilendiğini ama bunun yeni değil kronik bir problem olduğunu söyledim.
Güldalı Coşkun: Haysiyet Meselesi
Seçimlere az kaldı. Gittikçe saflar sıklaşmakla kalmadı, söylemler de “yürü kim tutar seni!” dedirtecek boyutta.. Hani bazen, neresinden tutsak elimizde kalır deriz ya, hal bu işte.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR