İsrail Suriye muhalefetini neden desteklediğini açıkladı!
İsrail Savaş Bakanı Moşe Ya’lon İsrail’in Suriye’deki aşırı grupları kendisinden uzak tutmak ve Dürzi azınlıkları korumak amacıyla ‘ılımlı’ muhaliflere tıbbi ve insani yardım desteğinde bulunduğunu açıkladı.
30 Haziran 2015 - 13:05:31

Moşe Ya’lon İsrail’in Suriye’deki aşırı grupları kendisinden uzak tutmak ve Dürzi azınlıkları korumak amacıyla ‘ılımlı’ muhaliflere tıbbi ve insani yardım desteğinde bulunduğunu açıkladı.

Fransız Haber Ajansı AFP’ye konuşan Moşe Ya’lon’un sözcüsü “Güvenlik sınırına ulaşan yaralıları tedavi etmemiz gerekir” dedi.

Yaralıların tedavi edildikten sonra Suriye’ye döndüğünü belirten Sözcü “ Biz İsrail hastanelerinde tedavi gören muhaliflere şu mesajı veriyoruz: Size olan insani yardımın sürmesini istiyorsanız aşırı grupları sınırımıza yaklaştırmayın ve Dürziler’e dokunmayın” dedi.

İslamianaliz

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ABD’de silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var!
ABD’nin Maryland eyaletine bağlı Prince George’s bölgesinde bir eve gerçekleştirilen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
'Rusya'nın Erdoğan daveti, dünyaya mesaj veriyor'
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Moskova'da cami açılışına katılan AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu eski Başkanı Ahmet Berat Çonkar, töreni Sputnik'e değerlendirdi.
Almanya: Türkiye’nin IŞİD’den petrol aldığına dair bilgi yok
ABD’nin ardından Almanya da, Türkiye’nin IŞİD’le petrol ticareti yaptığına dair elinde bir kanıt bulunmadığını açıkladı.
Rus sözcüden Ankara saldırısı için skandal ifade!
Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili "ürkütücü bir trend" ifadesini kullanan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Türkiye'yi suçladı
Almanya Dışişleri Bakanı'ndan flaş Katar açıklaması
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel Katar'ın Suudi Arabistan ve diğer bazı Arap ülkelerince izole edilmesinin yeni bir savaşa yol açabileceği uyarısında bulundu.
İsrail'den Harem-i İbrahim'e girişe engel
İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentindeki Harem-i İbrahim'e girmeye çalışan Filistinli aktivistlere engel oldu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI