IŞİD’e darbe vuracak 10 bin gönüllü hazır bekliyor
Irak güvenlik güçleri el’Anbar bölgesinde terör örgütü IŞİD’e son darbeyi indirmek için hazırlıklarını tamamlamak üzereyken bölgede en az 10 bin gönüllü savaşçının IŞİD’e karşı hazır bulunduğu bildiriliyor.
13 Temmuz 2015 - 15:55:06
İRNA’nın haberine göre, on binden fazla Irak güvenlik güçleri, aşiret ve halk güçlerinden birliklerin, Bağdat’ın 65 km. batısında her an operasyon düzenlemek için hazır vaziyette beklediği belirtiliyor.
Iraklı kaynaklar, Felluce’nin batısı, doğusu ve güneyinin teröristlerden temizlendikten sonra IŞİD’e en ağır darbenin indirilme ortamının hazır olduğunu bildirdiler.
Bu arada Irak güvenlik ve halk güçlerinin askeri teçhizatlarla, her an gelebilecek bir emir doğrultusunda hareket etmek için beklediği bildirilirken, öte yandan halk ve aşiret güçlerinin ise Felluce’nin kuzeyinde terör örgütü IŞİD’e karşı operasyonlara devam ettiği görülüyor.
Askeri uzmanlar, Felluce’nin kuzey bölgesinin neredeyse tamamının terör örgütü IŞİD’den temizlendiğini bildirdiler.
 
suriyegercekleri
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Irak Başbakanı İbadi'ye linç girişimi
Bağdat'ın Karrada Dahil Bölgesi’ne yapılan bombalı saldırı sonrası olay yerine giden Irak Başbakanı linçten son anda kurtuldu.
Katar'dan 'savaş ihtimaline hazırız' mesajı geldi!
Katar Savunma Bakanı Halid el-Atiyye, 'ülkesinin gerekirse kendisini savunmaya hazır olduğunu' belirtti. Suudi Arabistan Anka Büyükelçisi ise dün yaptığı açıklamalarda krizin siyasi olduğunu, sonunda çözüleceğini belirterek 'askeri' bir anlaşmazlık olmadığını söylemişti.
İstanbul'daki patlamada 3 İsrail'li turist öldü
İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde patlama meydana geldi. Saldırıda canlı bombayla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği, 7'si ağır 36 kişinin yaralandığı bildirildi. Yaralananlardan 12'sinin yabancı uyruklu olması, 3'ünün İsrail vatandaşı olduğunun tespit edilmesi bu ihtimali güçlendiriyor. İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon da İstiklal Caddesi'nde düzenlenen canlı bomba saldırısında yaralananlar arasında İsrail vatandaşları olduğunu doğruladı. Ancak Nahshon, yaralanan İsraillilerin sayısı ya da durumları konusunda net bir bilgisi olmadığını açıkladı
Avrupa Konseyi Başkanı'ndan tehditkar talep
Avrupa Konseyi Başkanı Tusk, Türkiye'nin Avrupa'ya vizesiz seyahat hakkına ilişkin çirkin bir açıklama yaptı. Türkiye'nin AB'ye mülteci akışını durdurması gerektiğini söyleyen Tusk, "Türkiye AB'den daha rahat seyahat vizesi almak gibi tavizler istiyorsa Avrupa'ya gelen mülteci akışını azaltmalı" ifadelerini kullandı.
Suriyeli muhaliflerden uyarı: Ateşkese uymuyorlar
Suriye'de dün gece yarısı yürürlüğe giren ateşkese taraf olan silahlı muhalifler, Beşşar Esad ordusu ve rejim yanlısı yabancı gruplarının ateşkese uymadıkları uyarısında bulundu.
Kerry Mısır ve İsviçre'ye gidecek
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Mısır ve İsviçre'de temaslarda bulunacak.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI